• Warsztaty - STOP PRZEMOCY!
          • Warsztaty - STOP PRZEMOCY!

          • W pierwszych dwóch tygodniach grudnia uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez pedagoga specjalnego - Stop przemocy. Uczniowie zapoznali się ze zjawiskiem przemocy fizycznej i psychicznej. Poznali sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami.  Poprzez analizę sytuacji konfliktowych (wyodrębnienie potrzeb, uczuć i zachowań) wzmocnili empatię i poznali sposoby wyrażania swoich potrzeb. Posiedliwiedzę jak reagować w sytuacji przemocy w szkole,w internecie oraz,  jak komunikować swoje granice. Zajęcia pogłębiły integrację zespołów klasowych przez włączenie do warsztatów elementów wykładu, burzy mózgów oraz gry interaktywnej.

             

            Pedagog specjalny - Małgorzata Dziencielewska

        • Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie
          • Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie

          • Wizyta Mikołaja to najbardziej wyczekiwany dzień w całym roku. Wszyscy przygotowują się do niego długo i starannie. Czyszczą buty i przygotowują ciasteczka.

            6 grudnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie z niecierpliwością oczekiwali na wizytę świętego Mikołaja, który przybył ze swoim pomocnikiem elfem. Wspólnie częstowali pysznymi cukierkami.

            Na  uczniów w tym dniu czekały jeszcze inne mikołajkowe niespodzianki. Były prezenty, wspólne zdjęcia, interaktywne zadania, piosenki  oraz prace plastyczne. Oczywiści wszystko dla naszego gościa Mikołaja, który obiecał, że jeżeli dzieci będą grzeczne wróci do nas za rok.

            Dziękujemy Mikołaju!!!

        • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych
          • Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

          • "Osobę niepełnosprawną trzeba przede wszystkim dostrzec, zbliżyć się do niej i wtedy dopiero można zobaczyć w niej zwyczajnego człowieka, który tak samo jak my, ma uczucia, talenty, ambicje, różne potrzeby i bardzo chce żeby go normalnie traktować”

            Anna Dymna

             

            3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych. To święto ma na celu zwrócenie uwagi na problemy tej grupy społecznej, a przede wszystkim na potrzebę integracji i współistnienia z resztą społeczeństwa.

            W ramach szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych uczniowie uczestniczyli w zajęciach poświęconych tej tematyce, podczas których obejrzały filmik edukacyjny, prezentację, wykonały pracę plastyczną oraz zadanie z kodowaniem alfabetem Braila. W widacznym miejscu w szkole zawisła tematyczna gazetka.

            Prezentacja uświadomiła dzieciom czym jest niepełnosprawność, jak zachowywać się w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, oraz jak mogą im pomóc.

            Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały nam, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z osobami pełnosprawnymi. Musimy pamiętać o tym, że nikt nie powinien czuć się atakowany i obrażany z powodu swojej niepełnosprawności. Uczniowie naszej szkołypokazali, że są bardzo wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych, w pełni je akceptują i są otwarte na wspólną pracę i zabawę.

             

            Małgorzata Dziencielewska, Agnieszka Zych, Monika Prusak, Magda Piernicka oraz wychowawcy

        • Międzyklasowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
          • Międzyklasowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

          • Dnia 5 grudnia w naszej szkole został przeprowadzony quiz wiedzy o bezpieczeństwie
            w ruchu drogowym dla klas I-III.  Quiz  miał charakter rywalizacji klasowej. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby,  które otrzymywały punkty za każde dobrze wykonane zadanie.

             Uczniowie musieli wykazać się  wiedzą  dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych. Jury było pod wielkim wrażaniem posiadanej przez naszych uczniów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

            Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, dyplomy a także smakołyki dla klasy.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyśmienitej wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego i wspaniałych umiejętności.

        • Andrzejki w świetlicy szkolnej
          • Andrzejki w świetlicy szkolnej

          • Pod koniec listopada 2021r. świetlica szkolna  zamieniała się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a  może dalekie podróże…

            Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z  przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. W tym dniu uczniowie brali udział w licznych zabawach tj.  „wyścig  butów”, , „kim zostanę w  przyszłości?”,  „rzut monetą’’, „lanie wosku”.

             Uczniowie bawili się świetnie!

        • Przygotowania do kiermaszu świątecznego klasy V a w anielskiej atmosferze
          • Przygotowania do kiermaszu świątecznego klasy V a w anielskiej atmosferze

          • Nastał grudzień, za oknem zimowa aura, która sprzyja atmosferze świąt. Klasa V a rozpoczęła już przygotowania do kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w naszej szkole 13 grudnia. Z inicjatywy p. Ewy Burczyk, na godz. wychowawczej klasy V a odbyły warsztaty plastyczne. Tworzyliśmy anioły z masy solnej, z wzoru, który zaprezentowała nam p. Ewa. Następnie anioły zostały upieczone, a tydzień później, podczas kolejnej godziny wychowawczej pomalowane.  W ten sposób wykonaliśmy arcydzieła, które można podziwiać w załączonej galerii. Przy okazji był to czas na wspólną integrację, rozmowy, a także rozwój zainteresowań, bo niektórzy z nas odkryli swój ukryty talent.

            Bardzo dziękujemy p. Ewie i liczymy na kolejne wspólne spotkanie.

             

            Magdalena Piernicka z wychowankami V a

        • Wyniki konkursu „KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
          • Wyniki konkursu „KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

          • Podczas XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia został przeprowadzony w klasach IV – VIII konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Oto zwycięzcy, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł:

            Klasa IV a – Kacper Banasiak

            Klasa IV b- Nikodem Jendernalik

            Klasa Va- Lena Barbarewicz

            Klasa Vb- Zofia Czyryk

            Klasa VI a- Liwia Flisikowska

            Klasa VI b- Laura Gawrysiak

            Klasa VII a- Sebastian Badziński

            Klasa VII b- Małgorzata Zentkowska

            Klasa VIII – Patryk Mikołajewski

            Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

             

            Natalia Doering

            Zbigniew Bahr

        • Intensywny tydzień za nami...
          • Intensywny tydzień za nami...

          • W poniedziałek, 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi.  Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja ta jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, zapewniającym dzieciom prawa do godności, opieki, równości, edukacji, opieki zdrowotnej i udziału w życiu społecznym. Wszystkie te prawa mają na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, rozwoju i szczęścia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najistotniejszymi  hasłami dotyczącymi Praw Dziecka,  oraz zostali zachęceni do przyjścia w tym dniu ubranych na niebiesko lub z elementami niebieskiego.  Z uwagi na  inicjatywę UNICEF-u który zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

            21 listopada, we wtorek obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu uczniowie zostali zachęceni do przyjścia, do szkoły w kolorze żółtym. Żółty kolor symbolizuje radość i optymizm. W tym dniu kładliśmy nacisk na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi. Uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pedagog, w których mieli możliwość kształtowania postawy życzliwości wobec innych i siebie. W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje. Niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzy listopadową aurę!

            24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli ubrać się w kolorze brązowym. W tym dniu zachęcono dzieci do przyniesienia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Miłych klasowych spotkań oraz opowieści o misiach było co niemiara.

            Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją.

             

            Małgorzata Dziencielewska

            Monika Prusak

            Agnieszka Zych

        • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej
          • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

          • Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Tego dnia dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki.

            Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i czytania fragmentów bajek
            o znanych i lubianych niedźwiadkach.  Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą. 

            Miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

             

            Ewa Niemczyk

          • Dzień Kredki

          • 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Pomimo, że kredki najczęściej używane są przez dzieci, to świętować może każdy! Podczas tego dnia, poznaliśmy rożne ciekawostki dotyczące kredek. Pierwsze kredki powstały już w I wieku naszej ery. Woskowe kredki były używane wówczas tylko do szybkiego zaznaczania i wykorzystywano je głównie w spichlerzach, magazynach i targach. Znane Nam kolorowe kredki zaczęły się pojawiać na początku XX wieku.  Pierwszą firmą produkującą kredki kolorowe i wysokiej jakości była niemiecka firma Faber- Costell, która w 1908 r. wprowadziła na rynek pierwszy zestaw kredek zawierający 60 kolorów. Używanie kredek rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywne. Nie są one przeznaczone tylko dla dzieci- ostatnio dużą popularnością cieszą się również kolorowanki dla dorosłych. Poprzez rysowanie dzieci rozwijają wyobraźnię i fantazję. Na wczesnym etapie życia, używanie kredek jest bardzo ważne ponieważ pełni funkcję nie tylko dobrej zabawy ale także poznawania kolorów i kształtów. Poznaliśmy rodzaje kredek od ołówkowych i akwarelowych, artystycznych, olejowych po pastelowe, świecowe i woskowe. Dzieci wykonały prace plastyczne, które udekorowały naszą świetlicę.

            Daria Menard

        • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 17 listopada 2023r.  w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna matematyczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

            Tabliczka mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy VII a.  Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły. „Egzaminy” opierały się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz imienny certyfikat.

            Tego dnia w klasach IV – VIII został przeprowadzony konkurs na „Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

            Światowy Dzień Tabliczki mnożenia stał się w naszej szkole wesołym i pouczającym wydarzeniem. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

            Natalia Doering

            Zbigniew Bahr

            Agnieszka Radkowska

        • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim
          • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim

          • Drodzy Darczyńcy, zakończyliśmy akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt ze schroniska w Starogardzie Gdańskim. Składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za aktywny udział w tegorocznej akcji. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu, zgromadziliśmy duże ilości karmy mokrej, suchej, kocyków, różnych zabawek oraz smakołyków dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schroniska w dniu 24.11.2023 r.

            Pracownicy schroniska byli wzruszeni Waszą ofiarnością i serdecznie dziękują.

            Podsumowanie akcji - film

            Małgorzata Dziencielewska

            Agnieszka Zych

            Monika Prusak

        • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego
          • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego

          • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku otwartego mówienia o trudnościach emocjonalnych i dbania o zdrowie psychiczne, przede wszystkim pod kątem depresji wśród dzieci i młodzieży. Rodziców, nauczycieli i uczniów zachęcamy do obejrzenia filmiku link poniżej:

            Film

            Małgorzata Dziencielewska

            Monika Prusak

            Agnieszka Zych

        • Wycieczka klas pierwszych
          • Wycieczka klas pierwszych

          • Dnia 16 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Starogardzkiego Centrum Kultury oraz kina Cinema City.  Najpierw dzieci przeniosły się do świata magii, w którym poznały losy Kajtka Czarodzieja, chłopca, którego marzenia spełniają się dzięki jego nadnaturalnym zdolnościom. Historia opowiada o tym jak chłopiec odkrywa, że powodzenie i sława, które zdobywa za pomocą czarów, nie rozwiązują jego najbardziej podstawowych potrzeb - bycia kochanym, rozumianym, posiadania przyjaciół i kochającej rodziny, która widzi i akceptuje go takim, jaki jest. Pod koniec opowieści Kajtek uczy się rezygnować z czarodziejskiego sztafażu. Jednocześnie marzenia pozwalają mu wewnętrznie dojrzeć i uczą nawiązywać relacje z ludźmi przez miłość, współczucie i empatię. Po seansie uczniowie wraz z opiekunami udali się na wystawę  z cyklu Sztuka Polska, prac Edwarda Dwurnika z kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać prace malarskie ale również grafiki artysty.
            A. Derda
            K. Dolna
            M. Dzienniak
            D. Cherek
            A. Zych
        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

          • Za nami kolejne zrealizowane zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Uczniowie klas 1a i 1b wykonali zadanie pt. „Magiczne drzewo”.

            Na początku poznaliśmy postać Yayoi Kusama, która jest japońską rzeźbiarką, malarką
            i pisarką. W świecie sztuk plastycznych nazywana jest królową kropek, ponieważ właśnie kropkami pokrywa swoje dzieła. Jednym z jej wyjątkowych dzieł jest drzewo, które pełne jest z kropek. Zapraszamy do fotorelacji z wykonywania naszego „Magicznego drzewa”.

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
      • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie