• Życzymy udanych, bezpiecznych, słonecznych wakacji!
        • Pobrawandzim ździebióchno…o Kociewiu!

22 czerwca uczniowie klas IV – VIII brali udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Kociewiu.
            W pierwszej części konkursu uczniowie mieli za zadanie wykazać się wiedzą na temat regionu. Następnie na drewnianych łyżkach wykonane zostały tradycyjne stroje kociewskie - do ich wykonania wykorzystali kolorową krepę. W dalszej części konkursu uczniowie losowali nazwy przedmiotów w gwarze kociewskiej, po czym wyszukiwali je w świetlicy szkolnej. Nie lada wyzwaniem okazało się plecenie wianków, ale i z tym zadaniem wspaniale poradzili sobie uczestnicy! Uczniowie poszczególnych klas zajęli następujące miejsca:

• Dzień „Bezpieczne wakacje – pierwsza pomoc”

Przed nami wakacje, beztroski czas wypoczynku i wielu przygód. Ważne jest by podczas tego czasu pamiętać o bezpieczeństwie. Od pamiętania o kremie z filtrem w słoneczny dzień, przez przestrzeganie zasad ruchu drogowego spacerując czy jadąc rowerem do kąpieli na plaży czy basenie pod okiem ratownika WOPR. Dlatego dzisiaj w naszej szkole zwróciliśmy na to szczególną uwagę. Wychowawcy podczas prezentacji zapoznali uczniów z najważniejszymi zasadami i niebezpieczeństwami zagrażającymi nie tylko dzieciom i młodzieży. Uczniowie młodszych klas przygotowali karty memo na ten temat, a starsi odgadywali zagadnienia podczas kalamburów. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności i znajomość zasad ruchu drogowego w miasteczku rowerowym. Była możliwość sprawdzenia się w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Nie zabrakło ciekawych gości. Swój czas poświęcili nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarne

• Dzień Ekologii

Dzień Ekologii rozpoczął tydzień projektów w naszej szkole. Pogoda nie dopisała, ale gorąca rywalizacja nieco podniosła temperaturę. Uczniowie zmagali się z 2 zadaniami konkursowymi. Pierwszą część stanowiły: quiz, rebusy, krzyżówka i zadania otwarte. Tabelę wyników zmieniły punkty otrzymane za drugie – o wiele bardziej emocjonujące zadanie. Uczniowie musieli wykonać jak najdłuższego węża recyklingowego. Rekordzistą okazała się klasa VI, której wąż przekroczył długość 50 metrów. Uczniowie wzięli również udział w spotkaniu z panią leśnik która opowiedziała o swojej pracy oraz ochronie przyrody oraz wykonali skarpetkowe zajączki.

• Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl