• Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie
     • Mikołajki w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie

     • Wizyta Mikołaja to najbardziej wyczekiwany dzień w całym roku. Wszyscy przygotowują się do niego długo i starannie. Czyszczą buty i przygotowują ciasteczka.

      6 grudnia uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie z niecierpliwością oczekiwali na wizytę świętego Mikołaja, który przybył ze swoim pomocnikiem elfem. Wspólnie częstowali pysznymi cukierkami.

      Na  uczniów w tym dniu czekały jeszcze inne mikołajkowe niespodzianki. Były prezenty, wspólne zdjęcia, interaktywne zadania, piosenki  oraz prace plastyczne. Oczywiści wszystko dla naszego gościa Mikołaja, który obiecał, że jeżeli dzieci będą grzeczne wróci do nas za rok.

      Dziękujemy Mikołaju!!!

    • Międzyklasowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym
     • Międzyklasowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

     • Dnia 5 grudnia w naszej szkole został przeprowadzony quiz wiedzy o bezpieczeństwie
      w ruchu drogowym dla klas I-III.  Quiz  miał charakter rywalizacji klasowej. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby,  które otrzymywały punkty za każde dobrze wykonane zadanie.

       Uczniowie musieli wykazać się  wiedzą  dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych. Jury było pod wielkim wrażaniem posiadanej przez naszych uczniów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

      Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, dyplomy a także smakołyki dla klasy.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyśmienitej wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego i wspaniałych umiejętności.

    • Andrzejki w świetlicy szkolnej
     • Andrzejki w świetlicy szkolnej

     • Pod koniec listopada 2021r. świetlica szkolna  zamieniała się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a  może dalekie podróże…

      Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z  przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. W tym dniu uczniowie brali udział w licznych zabawach tj.  „wyścig  butów”, , „kim zostanę w  przyszłości?”,  „rzut monetą’’, „lanie wosku”.

       Uczniowie bawili się świetnie!

    • Przygotowania do kiermaszu świątecznego klasy V a w anielskiej atmosferze
     • Przygotowania do kiermaszu świątecznego klasy V a w anielskiej atmosferze

     • Nastał grudzień, za oknem zimowa aura, która sprzyja atmosferze świąt. Klasa V a rozpoczęła już przygotowania do kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w naszej szkole 13 grudnia. Z inicjatywy p. Ewy Burczyk, na godz. wychowawczej klasy V a odbyły warsztaty plastyczne. Tworzyliśmy anioły z masy solnej, z wzoru, który zaprezentowała nam p. Ewa. Następnie anioły zostały upieczone, a tydzień później, podczas kolejnej godziny wychowawczej pomalowane.  W ten sposób wykonaliśmy arcydzieła, które można podziwiać w załączonej galerii. Przy okazji był to czas na wspólną integrację, rozmowy, a także rozwój zainteresowań, bo niektórzy z nas odkryli swój ukryty talent.

      Bardzo dziękujemy p. Ewie i liczymy na kolejne wspólne spotkanie.

       

      Magdalena Piernicka z wychowankami V a

    • Wyniki konkursu „KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”
     • Wyniki konkursu „KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

     • Podczas XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia został przeprowadzony w klasach IV – VIII konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Oto zwycięzcy, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł:

      Klasa IV a – Kacper Banasiak

      Klasa IV b- Nikodem Jendernalik

      Klasa Va- Lena Barbarewicz

      Klasa Vb- Zofia Czyryk

      Klasa VI a- Liwia Flisikowska

      Klasa VI b- Laura Gawrysiak

      Klasa VII a- Sebastian Badziński

      Klasa VII b- Małgorzata Zentkowska

      Klasa VIII – Patryk Mikołajewski

      Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

       

      Natalia Doering

      Zbigniew Bahr

    • Intensywny tydzień za nami...
     • Intensywny tydzień za nami...

     • W poniedziałek, 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi.  Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja ta jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, zapewniającym dzieciom prawa do godności, opieki, równości, edukacji, opieki zdrowotnej i udziału w życiu społecznym. Wszystkie te prawa mają na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, rozwoju i szczęścia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najistotniejszymi  hasłami dotyczącymi Praw Dziecka,  oraz zostali zachęceni do przyjścia w tym dniu ubranych na niebiesko lub z elementami niebieskiego.  Z uwagi na  inicjatywę UNICEF-u który zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

      21 listopada, we wtorek obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu uczniowie zostali zachęceni do przyjścia, do szkoły w kolorze żółtym. Żółty kolor symbolizuje radość i optymizm. W tym dniu kładliśmy nacisk na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi. Uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pedagog, w których mieli możliwość kształtowania postawy życzliwości wobec innych i siebie. W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje. Niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzy listopadową aurę!

      24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli ubrać się w kolorze brązowym. W tym dniu zachęcono dzieci do przyniesienia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Miłych klasowych spotkań oraz opowieści o misiach było co niemiara.

      Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją.

       

      Małgorzata Dziencielewska

      Monika Prusak

      Agnieszka Zych

    • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej
     • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

     • Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Tego dnia dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki.

      Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i czytania fragmentów bajek
      o znanych i lubianych niedźwiadkach.  Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą. 

      Miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

       

      Ewa Niemczyk

     • Dzień Kredki

     • 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Pomimo, że kredki najczęściej używane są przez dzieci, to świętować może każdy! Podczas tego dnia, poznaliśmy rożne ciekawostki dotyczące kredek. Pierwsze kredki powstały już w I wieku naszej ery. Woskowe kredki były używane wówczas tylko do szybkiego zaznaczania i wykorzystywano je głównie w spichlerzach, magazynach i targach. Znane Nam kolorowe kredki zaczęły się pojawiać na początku XX wieku.  Pierwszą firmą produkującą kredki kolorowe i wysokiej jakości była niemiecka firma Faber- Costell, która w 1908 r. wprowadziła na rynek pierwszy zestaw kredek zawierający 60 kolorów. Używanie kredek rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywne. Nie są one przeznaczone tylko dla dzieci- ostatnio dużą popularnością cieszą się również kolorowanki dla dorosłych. Poprzez rysowanie dzieci rozwijają wyobraźnię i fantazję. Na wczesnym etapie życia, używanie kredek jest bardzo ważne ponieważ pełni funkcję nie tylko dobrej zabawy ale także poznawania kolorów i kształtów. Poznaliśmy rodzaje kredek od ołówkowych i akwarelowych, artystycznych, olejowych po pastelowe, świecowe i woskowe. Dzieci wykonały prace plastyczne, które udekorowały naszą świetlicę.

      Daria Menard

    • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Dnia 17 listopada 2023r.  w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna matematyczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

      Tabliczka mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy VII a.  Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły. „Egzaminy” opierały się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz imienny certyfikat.

      Tego dnia w klasach IV – VIII został przeprowadzony konkurs na „Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

      Światowy Dzień Tabliczki mnożenia stał się w naszej szkole wesołym i pouczającym wydarzeniem. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

      Natalia Doering

      Zbigniew Bahr

      Agnieszka Radkowska

    • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim
     • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim

     • Drodzy Darczyńcy, zakończyliśmy akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt ze schroniska w Starogardzie Gdańskim. Składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za aktywny udział w tegorocznej akcji. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu, zgromadziliśmy duże ilości karmy mokrej, suchej, kocyków, różnych zabawek oraz smakołyków dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schroniska w dniu 24.11.2023 r.

      Pracownicy schroniska byli wzruszeni Waszą ofiarnością i serdecznie dziękują.

      Podsumowanie akcji - film

      Małgorzata Dziencielewska

      Agnieszka Zych

      Monika Prusak

    • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego
     • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego

     • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku otwartego mówienia o trudnościach emocjonalnych i dbania o zdrowie psychiczne, przede wszystkim pod kątem depresji wśród dzieci i młodzieży. Rodziców, nauczycieli i uczniów zachęcamy do obejrzenia filmiku link poniżej:

      Film

      Małgorzata Dziencielewska

      Monika Prusak

      Agnieszka Zych

    • Wycieczka klas pierwszych
     • Wycieczka klas pierwszych

     • Dnia 16 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Starogardzkiego Centrum Kultury oraz kina Cinema City.  Najpierw dzieci przeniosły się do świata magii, w którym poznały losy Kajtka Czarodzieja, chłopca, którego marzenia spełniają się dzięki jego nadnaturalnym zdolnościom. Historia opowiada o tym jak chłopiec odkrywa, że powodzenie i sława, które zdobywa za pomocą czarów, nie rozwiązują jego najbardziej podstawowych potrzeb - bycia kochanym, rozumianym, posiadania przyjaciół i kochającej rodziny, która widzi i akceptuje go takim, jaki jest. Pod koniec opowieści Kajtek uczy się rezygnować z czarodziejskiego sztafażu. Jednocześnie marzenia pozwalają mu wewnętrznie dojrzeć i uczą nawiązywać relacje z ludźmi przez miłość, współczucie i empatię. Po seansie uczniowie wraz z opiekunami udali się na wystawę  z cyklu Sztuka Polska, prac Edwarda Dwurnika z kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać prace malarskie ale również grafiki artysty.
      A. Derda
      K. Dolna
      M. Dzienniak
      D. Cherek
      A. Zych
    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

     • Za nami kolejne zrealizowane zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Uczniowie klas 1a i 1b wykonali zadanie pt. „Magiczne drzewo”.

      Na początku poznaliśmy postać Yayoi Kusama, która jest japońską rzeźbiarką, malarką
      i pisarką. W świecie sztuk plastycznych nazywana jest królową kropek, ponieważ właśnie kropkami pokrywa swoje dzieła. Jednym z jej wyjątkowych dzieł jest drzewo, które pełne jest z kropek. Zapraszamy do fotorelacji z wykonywania naszego „Magicznego drzewa”.

    • Listopadowy dzień w Gdańsku
     • Listopadowy dzień w Gdańsku

     •  

      W listopadowy poranek uczniowie klasy IVa, IVb oraz VIIb wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. Młodsi uczniowie udali się do Hevelianum, gdzie mieli spotkanie nie tylko z nauką, ale i historią. Jednym z punktów programu było zwiedzanie interaktywnej wystawy "Dookoła świata". Chłopcy i dziewczęta poruszali się po dwóch kondygnacjach budynku, gdzie umieszczone zostały elementy z siedmiu kontynentów. Eksponaty związane z powstawaniem wulkanów, gejzerów, siły huraganu, a nawet trąby powietrznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy kontynent to również niezwykłe zwierzęta, które udało się poznać naszym uczniom nieco bliżej. Mogli oni posłuchać uszami nietoperza, dotknąć niedźwiedzia polarnego, pomóc biedronce odzyskać jej kopki, a nawet znaleźć patyczaki.
      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie interaktywnej wystawy ”Z energią!”. Uczniowie dowiedzieli się wiele o elektryczności, energii i o tym, jakimi sposobami można tę energię zdobyć. Ponadto duża część wystawy poświęcona była zagadnieniom ekologicznym: zagrożeniom dla naszej planety, recyklingowi odpadów i odnawialnym źródłom energii, co też było bardzo interesujące dla naszych uczniów. Pobyt w Hevelianum był bardzo udany. Dzięki interaktywnym wystawom wszystko było w zasięgu ręki, można było eksperymentować, bawić się i przy okazji wiele nauczyć. W tym samym czasie starsi uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej - jednej z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy konspekt europejski i światowy. Dzięki tej wycieczce nasi uczniowie mogli przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z okresem II wojny światowej.
      Z uwagą i skupieniem śledzili wszystkie punkty wystawy, poznając tragiczną historię naszego narodu. Ogromne wrażenie wywołała na nich ściana wzniesiona z replik walizek ludzi zwożonych do obozów koncentracyjnych. Swoją uwagę skierowali też na dwa czołgi  oraz zawieszone pod sufitem repliki bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. Wizyta w tym muzeum uświadomiła im tragizm wojny i z pewnością wywarła na nich ogromne wrażenie.

      Kolejnym punktem programu była wspólna lekcja wychowania fizycznego w gdańskim Jumpcity – największym parku trampolin w Trójmieście. Na naszych uczniów czekał olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track. Szaleństwom na trampolinach nie było końca. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i pod czujnym okiem instruktorów i wychowawców. 

      Na koniec wszyscy udali się na posiłek, podczas którego wciąż trwały entuzjastyczne rozmowy na temat mijającego dnia. Późnym popołudniem z nowymi doświadczeniami i wrażeniami wszyscy wrócili do swoich domów.

      wychowawcy klas

    • Podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka"
     • Podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka"

     • 20 listopada odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka".  Wyłonienie laureatów spośród wielu kreatywnych prac okazało się nie lada wyzwaniem.   

      Z radością ogłaszamy wyniki tegorocznego konkursu. 

      I miejsce: Agata Soroka, klasa VIII

      II miejsce: Martyna Cesarz, klasa VIa

      III miejsce: Laura Konieczka, klasa IVa

      Wyróżnienia:

      Karolina Stopa, klasa VIII

      Natalia Sobisz, klasa VIIa

      Kacper Banasiak, klasa IVa

      Wszystkim uczestnikom konkursu pragniemy ogromnie podziękować za udział, a także pogratulować kreatywności i pomysłów!

       

      Organizatorzy:

      M. Prusak

      M. Dziencielewska

      A. Zych

      D.Cherek

    • Światowy Dzień Tolerancji
     • Światowy Dzień Tolerancji

     • W czwartek 16 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tolerancji. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka z najważniejszymi informacjami związanymi z tolerancją. Uczniowie wraz z nauczycielami podczas krótkich zajęć warsztatowych zgłębiali temat tolerancji, szukali wartości bliskich idei tolerancji, zastanawiali się co oznacza i z jakim działaniami wiążesię stwierdzenie „Jestem tolerancyjny”. Uczniowie klas III brali udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez pedagoga i psychologa podczas, których tworzyli wspólnie „Drzewo tolerancji”, zapisując na listkach skojarzenia związane z hasłem TOLERANCJA. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji „Budujemy most tolerancji”. Akcja ta była prowadzona przez nauczycieli i opierała się na burzy mózgów związanej z tematem. W efekcie powstały mosty, które nawiązywały do tematu tolerancji. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywności. Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją.

      Dzień Tolerancji

       

      Monika Prusak

      Agnieszka Zych

      Małgorzata Dziencielewska

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie