• Życzenia wielkanocne od SU
     • Życzenia wielkanocne od SU

     • Dyrekcji, Nauczycielom,

      Pracownikom administracji i obsługi

      oraz Wam, drogie Koleżanki i Koledzy

      życzymy wszystkiego, co najlepsze

      na Święta Wielkiej Nocy,

      ciepła i radosnej atmosfery,

      miłych spotkań z najbliższymi przy świątecznym stole,

      smacznego jajka oraz mokrego lanego poniedziałku,

      zachwytu nad budzącą się do życia przyrodą.

      Aby nastrój Świąt przybranych wiosenną radością

      i beztroską utrwalił się w naszych sercach na długi czas

      i pozostał z nami także w poświątecznej codzienności.
       

      Samorząd Uczniowski
       

      Pinczyn, Wielkanoc 2021

       

     • "Hymnem Szkoły Zapraszamy" - konkurs ogólnopolski

     • W pierwszym tygodniu marca uczniowie klas IIIa, IIIb, IVa oraz VI a wzięli udział w ogólnopolskim  konkursie „Hymnem Szkoły Zapraszamy” organizowanym przez Fundację Honor Pomagania Dzieciom. 
      Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu hymnów szkół z całej Polski. Klasy trzecie zaśpiewały szkolny hymn podczas zajęć w szkole, natomiast klasy IVa i VIa przygotowały występ w formie wirtualnego chóru (czyli pojedynczych nagrań wszystkich uczniów, złożonych w jeden film)
      Spośród klas biorących udział w wydarzeniu I miejsce zajęła klasa IIIb w kategorii: zaangażowanie-wrażenie ogólne.
       Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
      Pod poniższym linkiem można wysłuchać zwycięskiego nagrania:

    • Szkolny Konkurs Kaligraficzny
     • Szkolny Konkurs Kaligraficzny

     • Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na najpiękniej napisaną kartkę wielkanocną. Przepiękne kartki świąteczne zawierały własnoręcznie napisane życzenia oraz ciekawe i kolorowe ilustracje dotyczące świąt. Kartki, które umieszczone są w poniższej galerii zostały wykonane przez uczniów w klasie tuż przed rozpoczęciem nauki zdanej. Wszyscy uczniowie byli  zaangażowani w wykonanie prac. Oceniono piękno i estetykę napisanych życzeń wielkanocnych oraz pomysłowość wykonanej ilustracji. Dla 12 wyróżnionych uczniów czekają dyplomy i upominki po powrocie do szkoły.

       

      Beata Galikowska

      Beata Trygalska
       

    • Pierwszy  Dzień Wiosny w szkole w Pinczynie
     • Pierwszy  Dzień Wiosny w szkole w Pinczynie

     •    Po długiej, bardzo mroźnej zimie nadeszła wreszcie kalendarzowa  wiosna. Co prawda pogoda marcowa w tym roku nas nie zadowala, ale wszystkie dzieci, także dorośli cieszą się z nowej pory roku. W niedzielę 21 III uczniowie klas I- III ruszyli na poszukiwania wiosny. Niektórym to się to udało , co widać zna zdjęciach.  Następnego dnia, podczas nauki zdalnej uczniowie rysowali  przepiękne prace plastyczne przedstawiające Panią Wiosnę.

      Bardzo miłym akcentem podczas tego  dnia było zrobienie kolorowej, wiosennej  sałatki oraz przepysznych kanapek. Wszyscy spisali się na medal i wykonali przepiękne, pyszne przekąski nawet dla całej rodziny. Przedstawione wiosenne działania pozostaną długo w naszej  pamięci.

    • Światowy Dzień Wody pod hasłem – „Docenianie wody”
     • Światowy Dzień Wody pod hasłem – „Docenianie wody”

     • W 1992 r. Zgromadzenia Ogólne ONZ dzień 22 marca nazwało Światowym Dniem Wody. Tegoroczne obchody święta wody przebiegały pod hasłem – „Docenienie wody”.

      Chodzi o docenianie znaczenia wody w naszym życiu codziennym, w gospodarstwie domowym, w produkcji żywności, przemyśle itd. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości wśród ludzi, jak wielką rolę odgrywa woda i jakie zagrożenie niesie za sobą spadek jej zasobów na świecie.

      Najmłodsi uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie obchodzili go po raz kolejny, niestety w inny sposób niż w latach ubiegłych ze względu na trwający tryb nauki zdalnej w polskich szkołach. Pomimo takiej sytuacji zostały przeprowadzone przez wychowawców zajęcia związane z Dniem Wody.

      Zajęcia miały na celu pogłębienie szacunku do wody, która ze względu na swą pozorną dostępność, często bywa marnowana, a co za tym idzie do konieczności jej oszczędzania.

      Ewa Niemczyk

    • Konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu wiosny”
     • Konkurs fotograficzny „W poszukiwaniu wiosny”

     • Koleżanki i Koledzy!

      Nastała już wiosna… Czas, kiedy przyroda budzi się do życia po zimowych chłodach. Na gałązkach widać już pączki, rozwijają się liście i pojawiają się pierwsze kwiaty. Słońce coraz dłużej i mocniej przygrzewa zachęcając nas na spacery a zwierzęta do opuszczenia swych zimowych kryjówek. Z dalekich miejsc powracają wędrowne ptaki. I ten właśnie okres jest najlepszy do tego, by zobaczyć i usłyszeć jak najwięcej.

      W tym radosnym i kolorowym czasie zachęcamy Was do bezpiecznych i długich spacerów z rodziną, z przyjaciółmi. A może rodzinny wyjazd na łono natury w nieznany zakątek naszego kraju, jeśli tylko będzie ku temu możliwość? Oddychajcie świeżym powietrzem, łapcie pierwsze promienie wiosennego słońca i podziwiajcie otaczający nas świat. Poszukajcie pierwszych, drugich a może kolejnych już oznak wiosny. Zróbcie zdjęcia, aby uwiecznić piękno otaczającej nas przyrody i wyślijcie je w aplikacji Teams do opiekunów Samorządu Uczniowskiego (pani Ani Morawiec i  pani Justyny Zielińskiej – Myszk) w terminie do 4 maja 2021 roku.

      Uwaga!!! Każdy uczestnik konkursu może wysłać maksymalnie 2 zdjęcia!!!

      Czekamy na Wasze prace!

      Samorząd Uczniowski

    • „ Dzień kolorowych skarpetek”
     • „ Dzień kolorowych skarpetek”

     • Akcja Samorządu Uczniowskiego, związana z nietypowym przywitaniem wiosny, spotkała się z ogromnym odzewem. Przypomnę, że chodzi o Światowy Dzień Zespołu Downa. Akcja polegała na założeniu tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Niedzielny poranek rozpoczął się wiadomościami od Was kochani uczniowie. Zostaliśmy zasypani fotkami Waszych stóp ubranych w kolorowe skarpetki. Jesteście niezawodni, zawsze gotowi nieść pomoc. Poznajecie swoje stópki Zuzia, Paulina, Kornel, Amelia, Szymon, Klaudia, Damian, Anastazja, Marta, Wiktoria, Fabian, Kacper, Maja, Dawid, Laura, Agnieszka, Oliwia, Bianka, Maja, Natalia? Oczywiście są tam też kolorowe skarpetki opiekunów Samorządu Uczniowskiego.

      Dziękujemy

      Opiekunowie SU

    • "Wylosuj anioła"
     • "Wylosuj anioła"

     • Akcja Wylosuj Anioła w naszej szkoleW ostatnich miesiącach braliśmy udział w akcji Wylosuj Anioła na rzecz dzieci przebywających na oddziale Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Kilka słów o samej akcji… Powstała ona z inicjatywy rodziców dzieci przebywających właśnie na tym oddziale. Przedsięwzięcie pisania kartek dla dzieci zapoczątkowali członkowie fundacji Gdy Liczy się Czas i ma ono na celu wsparcie oraz wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.W ramach akcji pisaliśmy kartki mające nieść wsparcie, radość i nadzieję dzieciom leczonym na oddziale onkologicznym. W ubiegłych latach napisane kartki czy listy w wersji papierowej były wysyłane drogą pocztową. Jednak w tym roku nie było takiej możliwości z powodu epidemii. Pomimo tego ograniczenia organizatorzy wpadli na pomysł, aby tych kilka ciepłych słów wsparcia oraz kolorowy obrazek wysłać w formie zdjęcia czy też prezentacji na wskazany adres mailowy. Tak też zrobiliśmy. Przygotowaliśmy listy oraz kartki i życzenia świąteczne, a nasi najmłodsi koledzy napisali też życzenia w języku angielskim. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w akcji. Czasami dając tylko tak niewiele możemy wzbudzić w kimś nadzieję na lepsze dziś i jeszcze lepsze jutro.Akcja Wylosuj Anioła nadal trwa a my gorąco zachęcamy Was do udziału! Zróbcie dobry uczynek, okażcie serce, dobre słowo małym kolegom, którzy walczą o swoje życie. Pamiętajcie, że dobro wraca!Zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac wysłanych w ramach akcji Wylosuj Anioła.
      ​​​​​​​Samorząd Uczniowski

    • „Dzień kolorowych skarpetek”
     • „Dzień kolorowych skarpetek”

     • Samorząd Uczniowski chciałby zaproponować przywitanie wiosny w niebanalny sposób. 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy  do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna. Przypada on na 21. dzień 3. miesiąca w roku ponieważ to właśnie dodatkowy, trzeci chromosom w 21. parze składających się z łańcuchów DNA chromosomów w ludzkich komórkach powoduje występowanie tej wady genetycznej. Stąd też inna nazwa tego zaburzenia -  trisomia 21. Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International (DSI), mając na celu budowanie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Zespół Downa jest odmiennością biologiczną człowieka, którego natura wyposażyła w dodatkową informację genetyczną zawartą w chromosomie 21. To ona właśnie modyfikuje rozwój i kształtuje cechy wyróżniające daną osobę pośród innych ludzi, w efekcie dochodzi do zmian tempa rozwoju tej osoby. Najdotkliwiej odczuwanym przez osoby z Zespołem Downa zaburzeniem jest osłabienie procesu zapamiętywania i zaburzenie mowy.Zachęcamy do włączenia się w akcję i czekamy na fotorelację „kolorowych skarpetek”. Zdjęcia proszę przesyłać w wiadomości prywatnej aplikacji Teams do opiekunów Samorządu Uczniowskiego – Anny Morawiec i Justyny Zielińskiej Myszk.

    • Szkolny Dzień Języka Angielskiego
     • Szkolny Dzień Języka Angielskiego

     • W ramach Szkolnego Dnia Języka Angielskiego w naszej szkole odbył się konkurs o tematyce symboli Wielkiej Brytanii, którego celem było zwiększenie motywacji naszych uczniów do nauki języka angielskiego.Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III oraz IV-VIII.Zadaniem młodszych uczniów było wykonanie modelu wybranego symbolu Wielkiej Brytanii dowolną techniką. Natomiast starsi uczniowie przygotowali kolorowe lapbooki z różnymi ciekawostkami na temat symbolów Wielkiej Brytanii. Nie trzeba było być najlepszym uczniem z języka angielskiego, aby wziąć udział w tym konkursie. Wystarczyła tylko odrobina fantazji, kreatywność i trochę wolnego czasu.Do 14 lutego 2021 roku wpływały prace plastyczno–techniczne. Blisko 70 uczniów oddało swoje prace, które zostały wyeksponowane w szkole. Dominowały dwupiętrowe czerwone autobusy, czerwone budki telefoniczne, korony, Londyńskie Koła Widokowe oraz modele budynku Big Ben. Wśród tych wszystkich okazałości, pojawiły się również jedyne w swoim rodzaju prace, takie jak: tradycyjne angielskie śniadanie, walizka podróżna, parasolka, strażnik, zastawa: dzbanek na herbatkę z dwiema filiżankami i spodkami oraz książka/film przedstawiająca wszystkie symbole Wielkiej Brytanii.Dodatkowo tego dnia chętni uczniowie z klasy III a oraz III b zarecytowali po raz pierwszy w swoim życiu "Zoo" Jana Brzechwy w języku angielskim. Przetłumaczone teksty zostały dostosowane do możliwości językowych dzieci, a ich starania zostały uwiecznione na krótkim wideo.Dzień Języka Angielskiego był wspaniałą okazją dla naszych uczniów by zaprezentować swój potencjałi kreatywność. Z każdego naszego ucznia, który wziął udział w tym dniu byłyśmy bardzo dumne. Jak się okazało, konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Co prawda na wyniki konkursu musimy jeszcze trochę poczekać, ale zapraszamy do obejrzenia fotorealcji z przepięknych prac naszych uczniów oraz do obejrzenia krótkiego przedstawienia.Miłego oglądania :)

    • Portret Królowej Elżbiety II - konkurs plastyczny
     • Portret Królowej Elżbiety II - konkurs plastyczny

     • Czy wiecie, że brytyjska monarchini z dynastii Windsorów, królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą kobietą nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również i na świecie? Swoje długie rządy rozpoczęła w 1952 roku, czyli panuje już 69 lat! Elisabeth Alexandra Mary, czyli Elżbieta Aleksandra Maria urodziła się 21 kwietnia 1926 roku w Londynie i w tym roku obchodzi swoje 95. urodziny. Jednak oficjalne obchody urodzin brytyjskiej monarchini nie odbywają się w dzień jej urodzin, ale w drugi weekend czerwca! Z tej właśnie okazji, uczczenia 95. urodzin Królowej Elżbiety II, uczniowie klasy VIa przygotowali w ramach lekcji kulturowej życzenia urodzinowe. Do życzeń dołączą portret brytyjskiej monarchini i wyślą do Anglii, do pałacu Buckingham.W związku z powyższym, uczniowie klasy VIa ogłaszają konkurs na najpiękniejszy portret Elżbiety II. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły. Nagrodą będzie dołączenie zwycięskiej pracy do życzeń i wysłanie jej do samej Królowej!!!Pracę należy wykonać na kartce formatu A4 dowolną techniką (np. kredki, farbki, wyklejanka), następnie należy zrobić zdjęcie pracy i wysłać w aplikacji Teams do pani Anny Morawiec w terminie do 29 marca 2021 r. O rozstrzygnięciu konkursu niezwłocznie Was poinformujemy.Czekamy na Wasze prace ;-)

    • Rekrutacja do przedszkola
     • Rekrutacja do przedszkola

     • Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowaniaw Pinczynieogłasza zapisy dzieci w wieku 3 - 6 latdo Publicznego Przedszkola w Pinczyniena rok szkolny 2021/2022w dniach od 23 marca do 9 kwietnia 2021r.Wniosek o przyjęcie dziecka wraz z załącznikamimożna pobrać z przedszkola, sekretariatu szkoły lub strony internetowej - MODUŁ Uczniowie I Rodzice/ REKRUTACJA

       

   • Kontakty

    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
    • zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl
    • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
    • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Logowanie