W dniu 10 czerwca 2025 r. klasy 1c i 3a wybrały się na pełną wrażeń wycieczkę do Gdyni, aby odwiedzić dwa wyjątkowe miejsca: Akwarium Gdyńskie oraz Muzeum Marynarki Wojennej. Była to niezwykła okazja do nauki przez bezpośrednie doświadczenie, a także do integracji i wspólnej zabawy.Pierwszym punktem programu było Akwarium Gdyńskie. Uczniowie z zachwytem podziwiali kolorowe ryby, meduzy, rekiny, żółwie, a nawet krokodyle. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zbiorniki z egzotycznymi gatunkami oraz wystawy tematyczne dotyczące ekosystemów mórz i oceanów. Dzieci dowiedziały się m.in., czym różni się Bałtyk od tropikalnych mórz i jak dbać o środowisko wodne.Nie zabrakło też elementu edukacyjnego - klasy uczestniczyły w ciekawych zajęciach, podczas których uczyły się rozpoznawać gatunki ryb i poznawały ich zwyczaje. Było to połączenie nauki i zabawy, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.Po krótkim spacerze nadmorskim bulwarem dzieci dotarły do Muzeum Marynarki Wojennej. Tam miały okazję zobaczyć historyczne mundury, modele okrętów, broń oraz inne eksponaty związane z dziejami polskiej floty wojennej. Szczególne wrażenie zrobiło zwiedzanie słynnego okrętu-muzeum ORP Błyskawica, który umożliwił uczniom poczuć się jak prawdziwi marynarze.Wycieczka była doskonałą okazją do rozwijania wiedzy przyrodniczej i historycznej w praktyczny sposób. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, z głowami pełnymi ciekawostek i sercami pełnymi radości.
Aktualności
Wycieczka nad Morze Bałtyckie
- 12
Wycieczka klas IIa, IIb i IIc do Zagrody Kociewskiej
Uczniowie klas 2a, 2b i 2c wybrali się na wycieczkę do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie. Dzieci miały okazję z bliska poznać zwierzęta: alpaki, kozy, osiołki – karmiły je, głaskały i dowiedziały się wielu ciekawostek o ich życiu.
W ramach warsztatów plastycznych uczniowie wyklejali sylwetki alpak prawdziwą wełną z tych zwierząt. Po zajęciach wszyscy zjedli pyszny posiłek i bawili się na świeżym powietrzu.
Zabawy na świeżym powietrzu – biegi, dmuchańce, huśtawki i inne atrakcje – sprawiły wszystkim wiele radości i były doskonałym podsumowaniem udanej wycieczki.Uczniowie wrócili do szkoły zmęczeni, ale szczęśliwi, z głowami pełnymi wrażeń !
23
Konkurs pn. "Hasło EKOlogiczne"
Starosta Starogardzki ogłasza konkurs dla mieszkańców powiatu starogardzkiego pn. "Hasło EKOlogiczne". Wypełnioną kartę zgłoszenia (do pobrania poniżej) wraz z hasłem należy dostarczyć do dnia 25 czerwca 2025 roku w zamkniętej kopercie na adres Starostwa, osobiście lub drogą mailową na adres: srodowisko@powiatstarogard.pl (szczegóły w regulaminie - dostępnym poniżej).
Akademia Lubella - mamy to!
Akademia Lubella to program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych. Celem programu jest edukacja młodzieży na temat potrzeby różnicowania produktów w codziennej diecie oraz uświadomienie uczniom, jak ważną rolę odgrywają one w odżywianiu. Akademia Lubella uczy nie tylko komponowania zróżnicowanych, wartościowych posiłków, ale również prawidłowych zachowań związanych z niemarnowaniem jedzenia i doceniania samodzielnego przygotowywania posiłków, a także wartości płynących ze wspólnego spożywania posiłków. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach tematycznych na podstawie otrzymanych materiałów. Wszystkie materiały dydaktyczne zostały opracowane we współpracy z metodykiem i dietetykiem.
Mamy nadzieję, że udział w programie przyczyni się do wzrostu świadomości na temat zdrowego odżywiania i nurtu zero-waste, czyli niemarnowania żywności.
Joanna Marcinczyk
Podsumowanie matematycznej ,,Ligi Tęgich Głów”
Uczniowie klas V i VI przez cały rok szkolny, rozwiązywali zadania z ligi matematycznej ,, Liga Tęgich Głów”. Liga matematyczna składała się z 10 etapów, a każdy etap z dziesięciu zadań. Łącznie 100 zadań, które bezbłędnie rozwiązał uczeń klasy Va Kacper Banasiak i on został zwycięzcą konkursu. Uczniowie rozwiązywali zadania w domu i mogli korzystać z pomocy rodziców, rodzeństwa. Jest to fajny sposób na wspólne spędzanie czasu wolnego i super zabawę. II miejsce zajął Jan Kajzer, III miejsce Julia Pellowska, także III miejsce Tomasz Arendt, IV miejsce Laura Konieczka, V miejsce Natalia Kostrzewa, VI miejsce Zofia Czyryk, VII miejsce Nadia Hoffmann, VIII miejsce Wiktoria Kruzicka, IX miejsce Patrycja Nadolska i wyróżnienie Xavier Ruciński. Uczniowie otrzymali cenne nagrody – walizki, głośniki i oczywiście dyplomy. Dziękujemy sponsorom: pani Eryce Ćwiklińskiej, Radkowi Osowskiemu i sklepikowi szkolnemu.
Nauczyciel matematyki
Zbigniew Bahr
1
Nadmorska przygoda na Wydmach w Łebie
W słoneczną środę 4 czerwca 2025r. uczniowie klasy VI a i VI b wybrali się na nadmorską przygodę do Łeby. Wycieczkę zaczęliśmy od Rodzinnego Parku Rozrywki Łeba Park, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. Poczynając od gabinetu luster, w którym nie trudno było się zgubić, poprzez zamek strachu, park trampolin, tor przeszkód po zjazdy z ogromnych zjeżdżalni wodnych. Pływaliśmy również na rowerach wodnych. Następnie mogliśmy podziwiać na kole widokowym Łebę, a w oddali Morze Bałtyckie i jezioro Łebskie. Zabawy było co niemiara, dużo radości, śmiechu ale też zmęczenie. Po posiłku, kiedy zregenerowaliśmy siły przyszedł czas na podziwianie piękna natury. Udaliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego. Meleksami przez piękne lasy dotarliśmy do Wydm. Wysokie wzniesienia, zbudowane z sypkiego piasku, nie zniechęciły nas, a przepiękne widoki na morze oraz jezioro Łebsko zachęcały do dalszego spaceru. Pokonaliśmy ponad 6 km wędrując plażą i mocząc stopy. Nikt nie narzekał na nudę, może troszeczkę na zmęczenie. Uważamy, że wycieczka była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Był to dla nas niezapomniany czas.
Magdalena Piernicka
Małgorzata Dziencielewska
Joanna Marcinczyk
Zbigniew Bahr
34
Dzień Otwarty dla Zerówek – pierwsza wizyta przyszłych uczniów
3 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla dzieci z oddziałów zerowych. Wydarzenie miało na celu przybliżenie przedszkolakom atmosfery szkolnej i oswojenie ich z nowym etapem edukacji.
Dzieci miały okazję poznać szkołę, wziąć udział w krótkich zajęciach oraz poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał drobny upominek, który był miłą pamiątką tego wyjątkowego dnia.
Celem wydarzenia było zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w szkole oraz wzbudzenie pozytywnych emocji związanych z nadchodzącą zmianą. Cieszymy się, że mogliśmy gościć przyszłych uczniów i już teraz z niecierpliwością czekamy na ich powrót we wrześniu.
2
Wycieczka do Krakowa i Zakopanego!
W dniach 26-30 maja 2025r. klasy VIII a i VIII b odpoczywały na południu Polski. Odpoczywały bardzo czynnie, pokonując każdego dnia kilkanaście kilometrów pieszo. Każdy dzień to było kolejne wyzwanie. Zaczęliśmy wcześnie rano, żeby w południe zwiedzać z przewodnikiem królewskie miasto Kraków. Zaczęliśmy od pomnika Smoka Wawelskiego, potem Wawel z katedrą i Dzwonem Zygmunta, Starówka z Sukiennicami i kościołem Mariackim. Udało się nam wysłuchać nawet hejnału. Po tak intensywnym spacerze ruszyliśmy dalej w trasę do miejsca docelowego do Zakopanego. Na miejscu czekała na nas pyszna obiadokolacja. Drugiego dnia było już trudniej. Ruszyliśmy w góry. Dla zdecydowanej większości był to pierwszy kontakt z Tatrami. Zaczęliśmy od spaceru po sanktuarium na Krzeptówkach. Pani przewodnik opowiedziała historię znajdującego się tam krzyża, ołtarza, witraży i mnóstwo ciekawostek. Kolejnym punktem był spacer Doliną Kościeliską na Halę Ornak. Po drodze jednak przeszliśmy przez Jaskinię Mroźną i Jaskinię Mylną. To było coś. Ubłoceni, ale zadowoleni dotarliśmy do schroniska, gdzie była chwila odpoczynku. W trasie powrotnej jeszcze spacer do Wąwozu Kraków. Chociaż łatwo nie było, daliśmy radę. Po obiadokolacji byłą nawet nagroda w postaci lodów, do których niestety też trzeba było dotrzeć na własnych nogach. Kolejny dzień również zaczął się wcześnie rano, też wyjście w góry do Wodospadu Siklawica Doliną Strążyską. Kulminacyjnym punktem było wdrapanie się na Sarnią Skałę, gdzie podziwialiśmy piękny widok na Giewont. Przez Dolinę Białego zeszliśmy do ścieżki pod reglami. Ta zawiodła nas pod Krokwie. To był długi spacer. Na koniec dnia ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następny dzień przywitał nas deszczem ale to nie przeszkadzało. Udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego i tam zapoznaliśmy się z roślinnością, zwierzętami i ciekawostkami o parku. Potem spacer słynnymi Krupówkami i relaksujący pobyt w Termach Zakopiańskich. Wieczór spędziliśmy w karczmie góralskiej rozkoszując się pyszną pizzą. Ostatniego dnia ruszyliśmy w drogę powrotną do domu, zatrzymując się w Kopalni Soli w Wieliczce. Spędziliśmy trzy godziny spacerując korytarzami kopalni na głębokości 135 m. Kopalnia zrobiła na uczestnikach wycieczki ogromne wrażenie. Jeszcze tylko jedzonko w Mc Donald`s i do Pinczyna, gdzie czekali na uczniów stęsknieni rodzice. Na pytanie kto pojedzie w góry ponownie, wszyscy zgodnie odpowiedzieli że oczywiście ale chodzić będą trochę mniej. Wychowawcy klas VIII są bardzo dumni ze swoich podopiecznych. Zarówno z tych, którzy nadawali tempo, jak i tych, którzy mieli wątpliwości czy dalej wędrować i pokonywać swoje słabości. Daliśmy radę i to jest najważniejsze. Pozostały nam cudowne wspomnienia „robaczki”.
Justyna Zielińska – Myszk
Daria Menard
93
Dzień Dziecka w świetlicy szkolnej
- 31
Archiwum Aktualności