• DZIEŃ FIGUR PRZESTRZENNYCH
     • DZIEŃ FIGUR PRZESTRZENNYCH

     •  

      W naszej szkole w dniach od 17 stycznia do 19 stycznia 2022r. obchodziliśmy Dzień Figur Przestrzennych. Akcja miała na celu rozwijanie kompetencji matematycznych i wyobraźni przestrzennej naszych uczniów.

      Uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki w formie warsztatowej zapoznawali się z figurami przestrzennymi poprzez: wykonywanie modeli i siatek bez sklejania różnych figur przestrzennych, przy użyciu słomek i plasteliny tworzyli modele graniastosłupów i ostrosłupów. Dowiadywali się podstawowych wiadomości dotyczących figur przestrzennych poprzez filmy edukacyjne, pomoce multimedialne oraz podziwiali różne bryły przy pomocy okularów 3D. Zabawa i nauka w jednym.

      Nauczyciele matematyki:

      Natalia Doering,

      Anna Glich

      Zbigniew Bahr

    • Szkolny konkurs języka angielskiego, pt. “Picture Dictionary ”
     • Szkolny konkurs języka angielskiego, pt. “Picture Dictionary ”

     • GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

       

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu języka angielskiego, pt.: “Picture Dictionary ” za udział w konkursie! Wszystkie wykonane prace (57 sztuk) były na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, przez co komisja miała niemały problem z podjęciem wyboru. Informujemy, że jury konkursowe (p. Grażyna Pellowska, p. Monika Prusak, p. Kinga Zielińska) oceniło każdą pracę, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, temat konkursu oraz estetykę pracy.

       

      Na tej podstawie wyłoniono aż sześciu zwycięzców:

      I miejsce – Filip Czaja, klasa 3b, wyraz CONE,

      II miejsce – Maria Dróżkowska, klasa 2b, wyraz CHRISTMAS TREE,

      III miejsce – Kacper Banasiak, klasa 2a, wyraz FLOWER,

      IV miejsce – Nadia Hoffmann, klasa 2a, wyraz CRAYONS,

      V miejsce – Kacper Zieliński, klasa 3a, wyraz WOOD,

      VI miejsce – Filip Opatowski, klasa 1b, wyraz KEYBOARD.

       

      Dziękujemy Radzie Rodziców przy ZKiW w Pinczynie za ufundowanie pięknych nagród dla uczestników. Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie również zostali nagrodzeni dyplomem oraz słodkim upominkiem. Gratulujemy kreatywności, wyobraźni, cierpliwości
      i staranności.

       

      Organizator: nauczyciel języka angielskiego Kamila Piankowska

    • Rejonowy etap Konkursu: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.
     • Rejonowy etap Konkursu: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.

     •  

      W dniu 12 stycznia 2022 r. odbył się rejonowy etap XXVII edycji Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia, w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w październiku awansowali ze zmagań na etapie szkolnym: Łukasz Mikołajewski (VIIb), Krzysztof Nadolski (VIIc) oraz Szymon Pellowski (VIIIb). Konkurs jest objęty patronatem mi.in.  Ministerstwa Obrony Narodowej, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Muzeum Wojska Polskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego a także kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego.

      Bibliografia dotycząca okresu konkursu była bardzo obszerna. Uczniowie spędzili  dużo czasu nad przygotowaniami do etapu rejonowego. Konkurs odbył się w ponad 100-letniej szkole im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie.  Po 90 - minutowej pracy nad arkuszem konkursowym na uczniów czekały pączki, herbata oraz upominki, przygotowane przez komisję. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników. Szymon Pellowski zdobył I miejsce w etapie rejonowym a Łukasz Mikołajewski wyróżnienie. Oboje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 marca 2022r. w Gdańsku.

       

      Magdalena Piernicka

   • Kontakty

    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
    • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
    • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Logowanie