• Kolory wprawione w ruch!
     • Kolory wprawione w ruch!

     • Uczniowie klas I – III po raz kolejny podjęli się artystycznego wyzwania. Tym razem powstały przepiękne obrazy malowane na… mleku! Inspirację w tym wyzwaniu stanowiła twórczość malarza Wojciecha Fangora. W obrazach artysty można dostrzec elementy iluzji optycznej, sprawiającej wrażenie, że obraz migota czy porusza się. Nasi uczniowie zainspirowani twórczością Wojciecha Fangora stworzyli niezwykłe obrazy z połączenia mleka i barwników.

    • Sukces naszych uczniów
     • Sukces naszych uczniów

     •  

      W środę 30 marca 2022 roku w Zblewie odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego „Enjoying English”. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim, sprawdzenie wiadomości swoich oraz innych uczestników, wymiana i zdobywanie nowych doświadczeń, współzawodnictwo, integracja a także zabawa. Każdą szkołę reprezentowało 6 uczniów – po 2 z klas VI, VII i VIII.  Uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi, wykazując się nie lada wiedzą. Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Birna i Angelika Galińska z klasy VI, Zuzanna Rulewska i Nikodem Szok z klas VII oraz Izabela Nixon i Dawid Orlikowski z klas VIII. Wśród nagrodzonych uczniów znalazł się Nikodem Szok, który zdobył I miejsce w kategorii klas VII oraz Zuzia Rulewska, która w tej samej kategorii zajęła miejsce III. Dyplomy oraz nagrody wręczyła dyrektor szkoły w Zblewie pani Lucyna Błaszak.

       

      Zwycięzcom raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Anna Morawiec

    • "Językowy Zawrót Głowy"
     • "Językowy Zawrót Głowy"

     • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął w bardzo miłej atmosferze. Oprócz ogłoszonej przez Samorząd Uczniowski akcji związanej z powitaniem wiosny nauczyciele języków obcych przygotowali quiz wiedzy o Wielkiej Brytanii i krajach niemieckojęzycznych. Tego dnia w każdej klasie uczniowie w niewielkich grupach zmagali się z pytaniami dotyczącymi kultury, zwyczajów a nawet geografii państw zarówno anglojęzycznych jak i niemieckojęzycznych. Rywalizacja w klasach była bardzo zacięta do ostatniej chwili. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy, które uprawniały uczniów do otrzymania oceny z aktywności: w klasach I-VI z języka angielskiego a w klasach VII-VIII z języka angielskiego lub niemieckiego do wyboru.

      Joanna Marcinczyk

      Anna Morawiec

      Kamila Piankowska

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

     •             21 marca w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny . W związku z tym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najciekawszy strój ekologiczny.

               Każda klasa miała za zadanie wykonać strój z niepotrzebnych materiałów, odpadków  oraz przebrać w niego jedną osobę. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością.  Wyniki tego konkursu poznamy dopiero po głosowaniu online, do którego zapraszamy. Termin oddawania głosów do 1 kwietnia 2022r. Można wytypować jeden strój. Link do głosowania:

      LINK DO GŁOSOWANIA

                Kolejną atrakcją tego dnia była muzyka płynąca z głośników na korytarzach w czasie przerw obiadowych. Dodatkowo w tym dniu uczniowie mogli pokazać swoją solidarność z osobami chorymi na zespół Downa, ubierając dwie różne skarpetki.  

               Pierwszy Dzień Wiosny minął nam  w miłej atmosferze. Na pewno zapamiętamy go na długo.

                                                                                                                                                 

                                                                                        Przewodnicząca SU

                                                                                         Zuzanna Stopa

    • Konkurs „ The Calendar of British Holidays” rozstrzygnięty
     • Konkurs „ The Calendar of British Holidays” rozstrzygnięty

     •  

      22 marca 2022 r. nasi uczniowie poznali wyniki konkursu na najciekawszy kalendarz przedstawiający brytyjskie święta. Celem tego konkursu było zainteresowanie uczniów kulturą i tradycją Wielkiej Brytanii, wykorzystanie Internetu jako źródło wiadomości i pomocy
      w tworzeniu pracy oraz umożliwienie uczestnictwa w konkursie uczniom mającym zdolności plastyczne. Zadaniem uczestników było wykonanie kalendarza, na którego kartach należało przedstawić informacje o świętach obchodzonych w Wielkiej Brytanii.

      Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie przystąpili do tego konkursu i wykonali piękne kalendarze. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców wśród tych kolorowych i pomysłowych prac.

      Oto lista zwycięzców:

      I miejsce – Laura Gawrysiak kl. IVb

      II miejsce – Patryk Mikołajewski kl. VI

      III miejsce – Aleksandra Gliniecka kl. VIIb

      Komisja konkursowa przyznała też dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Michał Dróżkowski kl. IVa oraz Łukasz Mikołajewski kl. VIIb.

       

      Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!!!

       

      Anna Morawiec

      Joanna Przybylska-Kreft

    • Dzień Kolorowej skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.
     • Dzień Kolorowej skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

     • 21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa.
      Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

      Data 21 marca jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu
      w 21 parze chromosomów.

      W tym roku 21 marca w naszej szkole został zorganizowany „Dzień kolorowej skarpetki”. Chętni uczniowie, nauczyciele i pracownicy  przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji i w tym dniu  założyli kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Zabawa sztuką”
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Zabawa sztuką”

     • Uczniowie klas I – III zrealizowali kolejne zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu „ Zabawa sztuką”. Zadaniem uczniów było odtworzenie najpopularniejszych obrazów świata. Dzięki temu zadaniu uczniowie mieli okazję zapoznać się z wieloma sławnymi dziełami sztuki oraz ich autorami.

      Obrazy odtworzone przez uczniów:

      • „Syn Człowieczy” – Rene Magritte
      • „Śpiący Staś” – Stanisław Wyspiański
      • „Matka Whistlera” – James McNeill Whistler
      • „Young Woman on the shore”” – Edvard Munch
      • „Słoneczniki „– Vincent Van Gogh
      • „Krzyk” Edvard Munch
      • „Wielka fala w Kanagawie” – Hokusai Katsushika
      • „Dama z Gronostajem” – Leonardo Da Vinci
      • „Stworzenie Adama” – Michał Anioł
      • „Śpiący Kot” – Auguste Renoir
      • „Kobieta z parasolem” – Claude Monet
      • „Sierota z Poronina” - Władysław Ślewiński
      • „ Ciuciubabka” - Francisco Goya

      Źródła:

      https://www.infoprzasnysz.com/uczniowie-i-rodzice-z-nowej-krepy-odtworzyli-znane-obrazy-mega-galeria/

      https://topflop.pl/znane-obrazy-calego-swiata/

      Wikipedia

    • Uczniowie z Pinczyna na wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.
     • Uczniowie z Pinczyna na wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.

     •  

      „Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości”.

      Jan Paweł II

       

      W dniu 18 marca 2022 r. odbył się w Rusocinie finał wojewódzki  XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w  styczniu zajęli wysokie miejsca na etapie rejonowym: Łukasz Mikołajewski (VIIb) oraz Szymon Pellowski (VIIIb). W konkursie wzięło udział 36 najlepszych uczniów z województwa pomorskiego. Nasi uczniowie byli również jedynymi reprezentantami gminy Zblewo i powiatu starogardzkiego. Wyniku etapu wojewódzkiego poznamy 25 marca 2022r. a trzech najlepszych uczniów z województwa, uzyska tytuł laureata i  pojedzie na etap centralny, który odbędzie się w dniach 4-6 czerwca 2022r. w Warszawie. Konkurs jest objęty patronatem mi.in.  Ministerstwa Obrony Narodowej, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Muzeum Wojska Polskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego a także kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy
      o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego. Bibliografia dotycząca okresu konkursu była bardzo obszerna. Uczniowie spędzili  dużo czasu nad przygotowaniami do  finału etapu wojewódzkiego.

      Wojewódzki finał został otwarty przez dr Józefa Kwidzyńskiego, który od początku trwania konkursu jest jego organizatorem w naszym województwie. Następnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. W uroczystości brali udział również przedstawiciele władz samorządowych, starosta powiatu gdańskiego, p. Marian Cichon, wicestarosta p. Marzena Biernacka, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Gdańsku, p. Rafała Skrzypiński oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego, p. Robert Aszyk.
      Nie zabrakło również przedstawicieli mediów, a reportaż z konkursu wraz z wypowiedziami naszych uczniów można zobaczyć w linku:

       

      Reportaż z konkursu

      Gratulujemy Szymonowi i Łukaszowi sukcesu i jednocześnie trzymamy kciuki
      za wysokie wyniki finału wojewódzkiego konkursu!

       

      Magdalena Piernicka

    • Dzień Św. Patryka w klasach I - III
     • Dzień Św. Patryka w klasach I - III

     • ST. PATRICK’S DAY 17TH MARCH

       

      17 marca uczniowie klas I – III na lekcji języka angielskiego obchodzili Dzień Św. Patryka, patrona Irlandii. Jest to irlandzkie święto narodowe i religijne. Współcześnie przyjmuje postać wielkich zabaw. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań
      w kolorze zielonym, dlatego zachęciliśmy uczniów klas I – III do ubrania się w zielone rzeczy oraz przyniesienie różnych gadżetów w tym kolorze. Zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

      Głównym celem zajęć było zapoznanie niektórych irlandzkich tradycji związanych
      z obchodzeniem Dnia Świętego Patryka oraz rozwijanie zainteresowań innymi krajami europejskimi. Dzieci obejrzały prezentację o św. Patryku oraz kolorowały karty pracy ze skrzatem lub koniczynką. Chętnie włączyły się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego.

       

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

      Kamila Piankowska

    • Dzień Liczby Pi w naszej szkole
     • Dzień Liczby Pi w naszej szkole

     • Dzień Liczby Pi to święto obchodzone 14 marca w wielu szkołach na całym świecie. Datę święta wybrano na 14 marca z powodu skojarzenia z pierwszymi cyframi rozszerzenia dziesiętnego liczby pi, gdyż data „14 marca” zapisywana jest w USA jako „3.14”.

      Warto przypomnieć, że dzień ten jest jednocześnie rocznicą urodzin wielkiego polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego oraz Alberta Einsteina. Liczba Pi nazywana jest LUDOLFINĄ.

      W naszej szkole uczniowie klas IV - VIII tego dnia na lekcjach matematyki zapoznawali się z liczbą Pi, rozwiązywali sudoku z liczbą Pi, rysowali Pi-grafy, eksperymentowali, rozwiązywali ciekawe zadania związane z liczbą Pi oraz oglądali filmy edukacyjne z ciekawostkami o liczbie Pi. Z tej okazji został ogłoszony konkurs matematyczno – plastyczny na Liczbę Pi.

       

      Natalia Doering

    • Rekrutacja do przedszkola
     • Rekrutacja do przedszkola

     • Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie

      ogłasza zapisy dzieci w wieku 3 - 6 lat

      do Publicznego Przedszkola w Pinczynie

      na rok szkolny 2022/2023

      w dniach od  21 marca do 8 kwietnia 2022 r.

       

      Wniosek o przyjęcie dziecka wraz z załącznikami można pobrać z przedszkola, sekretariatu szkoły

      lub strony internetowej - zakładka Uczniowie i rodzice/ Rekrutacja do przedszkola.

    • Stypendia rozdane
     • Stypendia rozdane

     •  

      W dniu 15.03.2022r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów motywacyjnych za osiągnięcia w nauce i sporcie.

      Gratulacje i słowa uznania do uczniów skierowała Pani Dyrektor. W swoim przemówieniu podkreśliła, że … do sukcesu nie ma żadnej windy, trzeba iść po schodach”, każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy naszym uczniom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Stypendyści wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie szkoły. Szczególne słowa podziękowania popłynęły  do nauczycieli i rodziców. Dziękując za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych stypendystów.

      Za wyniki w nauce stypendia otrzymali:

      Martyna Cesarz, Liwia Flisikowska, Kajetan Hinz, Maja Koseka, Aleksander Niemczyk, Jagoda Sarnowska, Wiktoria Szyfelbein, Klaudia Tuchlin, Anna Borzeszkowska, Piotr Czapiewski, Laura Gawrysiak, Zuzanna Kubik,

      Marcelina Kulla, Xavier Loroch, Magdalena Makowska, Karolina Szmukała, Kacper Kasicki, Wiktoria Lampkowska, Amelia Literska, Franciszek Czapiewski, Klaudia Nakielska, Małgorzata Zentkowska, Patryk Mikołajewski , Marta Ćwiklińska, Bianka Hinz, Maja Hinz, Aleksandra Klawikowska, Laura Rogaczewska , Nikodem Szok, Aleksandra Gliniecka, Łukasz Mikołajewski, Zuzanna Rulewska, Krzysztof Nadolski, Julia Marciniak, Dawid Orlikowski, Zuzanna Stopa, Zofia Szok, Aleksander Flisikowski, Szymon Pellowski.

      Za wyniki w sporcie stypendia otrzymali: Maja Bernacka, Agata Zapotoczna, Izabella Nixon, Klaudia Piotrzkowska.

      Podczas uroczystości mogliśmy wysłuchać pięknych utworów w wykonaniu chóru szkolnego i obejrzeć humorystyczną scenkę w wykonaniu uczniów klas VIII.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy. Z dumą patrzymy na Wasze osiągnięcia, sukcesy w nauce i sporcie. Rozwijajcie swoje zainteresowania i zmieniajcie świat na lepszy.

      Życzymy Wam samych sukcesów.

       

       

    • RAZEM DLA DZIECI I UCZNIÓW Z UKRAINY
     • RAZEM DLA DZIECI I UCZNIÓW Z UKRAINY

     •  

      Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci i uczniów z Ukrainy.

      Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie włącza się w akcję pomocy
      dla dzieci i uczniów, którzy rozpoczynają edukację w naszej gminie.

       

      CO ZBIERAMY?

      Przybory szkolne: zeszyty, bloki, długopisy, kredki, farby itp.

      Plecaki, tornistry, worki na kapcie, strój do gimnastyki
      (białe koszulki, spodenki).

       

      GDZIE ZBIERAMY?

      W gabinecie pedagoga.

       

       

      DZIĘKUJEMY !

      Nie bądź obojętny – udziel wsparcia!

      Razem możemy więcej.

    • "Solidarni z Ukrainą"
     • "Solidarni z Ukrainą"

     • DZIĘKUJEMY :)

       

      Serdecznie dziękujemy za wsparcie  dla mieszkańców Ukrainy.

      Dary zostały przekazane do Gminnego Ośrodka Kultury
       w Zblewie.  Pieniądze ze skarbonek zostaną wpłacone
      na konto Caritas Polska.
      W chwili obecnej zmieniły się potrzeby możemy wspomóc dzieci i uczniów, aby mogli rozpocząć edukację.

       

      Razem możemy więcej :)

    • III POMORSKI TURNIEJ WIEDZY O PRAWIE Ignorantia iuris nocet
     • III POMORSKI TURNIEJ WIEDZY O PRAWIE Ignorantia iuris nocet

     • Dnia 11 marca 2022r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udziałw III Pomorskim Turnieju Wiedzy o Prawie. Turniej jest organizowany przez Kuratorium Oświaty oraz Sąd Okręgowy w Gdańsku. Celem Turnieju jest poszerzeniei pogłębienie wiedzy uczniów o prawie oraz funkcjonowaniu wymiaru sprawiedliwościw naszym państwie, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania w społeczeństwie, przekazywanie praktycznej wiedzy prawnej, rozbudzanie zainteresowań uczniów – orientacja zawodowa, kształtowanie postaw szacunku do prawa, kształtowanie umiejętności rozwiązywania życiowych problemów, wspieranie ustawowych zadań szkoły ze szczególnym uwzględnieniem działań profilaktycznych i prewencyjnych. Uczniowie: Amelia Gila i Szymon Pellowski dostali się do etapu rejonowego i reprezentowali naszą szkołę. Pytania konkursowe były bardzo trudne i dotyczyły treści konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej – wolności i praw obywatela, trójpodziału władzy oraz administracji rządowej. Wyniki zostaną opublikowane przez Kuratorium Oświaty w dniu 16 marca 2022r. Trzymamy kciuki!

       

      Magdalena Piernicka

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie