• Regulamin korzystania z Orlika w Pinczynie - sierpień 2024 r.

• Regulamin określa warunki korzystania z Orlika w dni codzienne w godz. 8.00- 21.00 oraz w w soboty i niedziele w godz. 15.00-18.00.

Regulamin korzystania z Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” w Pinczynie

1. Regulamin określa zasady korzystania z Kompleksu Sportowego ,,Orlik 2012” w Pinczynie.

2. Administratorem Kompleksu Sportowego „Orlik 2012” jest Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie.

3. Kompleks sportowy obejmuje boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne, zaplecze sanitarne i szatnie.

4. Korzystający z obiektu zobowiązani są do przestrzegania niniejszego regulaminu oraz stosowania się do uwag instruktora sportu.

5. Korzystanie z boisk jest bezpłatne.

6. Boiska są czynne w godzinach ustalonych dla każdej pory roku odrębnie.

7. W miesiącu sierpniu 2024 r. boiska udostępnia oraz prowadzi zajęcia Animator Sportu w godzinach:

- poniedziałek: 15.00-21.00

- wtorek: 15.00-21.00

- środa: 15.00-21.00

- czwartek: 15.00-21.00

- piątek: 15.00-21.00

- sobota: 14.00-18.00

- niedziela: 14.00-18.00

8. Dodatkowo w okresie wakacyjnym boiska są ogólnodostępne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00 z zastrzeżeniem braku dostępu do szatni, sanitariatów i magazynu sprzętu sportowego.

9. W święta kościelne i państwowe obiekt jest nieczynny.

10.Grupy zorganizowane mogą korzystać z boisk po wcześniejszej rezerwacji i uzgodnieniu warunków u administratora obiektu.

11. Dzieci do lat 7 powinny przebywać na boisku pod opieką osób pełnoletnich.

12. Warunkiem korzystania z obiektu jest posiadanie odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.

13.W celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i korzystania z boiska zgodnie z ich przeznaczeniem zabrania się:

a. używania butów piłkarskich na wysokich lub metalowych korkach oraz kolców,

b. na boisku wielofunkcyjnym obowiązuje zakaz używania butów typu ,,lanki”,

c. wprowadzenia i używania sprzętu innego niż zgodnego z przeznaczeniem boisk,

d. niszczenia urządzeń sportowych i płyty boiska,

e.  wchodzenia na ogrodzenie i urządzenia sportowe,

f. palenia tytoniu, e-papierosów, używek oraz wnoszenia i spożywania alkoholu oraz środków odurzających,

g. zaśmiecania,

h. przeszkadzania w zajęciach lub grze,

i. zakłócania porządku i używania słów wulgarnych,

j. wprowadzania zwierząt,

k. korzystania z boiska bez zgody instruktora sportu,

l. przebywania i korzystania z obiektów poza godzinami otwarcia,

m. wnoszenia i używania broni oraz przedmiotów niebezpiecznych,

n. zabrania się wprowadzania wózków dziecięcych, rowerów, motorowerów, hulajnóg, deskorolek, rolek itp., na płytę boiska piłkarskiego i

wielofunkcyjnego.

14. Osoby korzystające z obiektu mogą korzystać z pomieszczeń szatni w porozumieniu z instruktorem.

15. Wyposażenie i sprzęt sportowy znajdujący się na boiskach należy używać

zgodnie z przeznaczeniem.

16. Korzystający zobowiązany jest do zgłaszania każdego zauważonego uszkodzenia sprzętu i wyposażenia obiektu instruktorowi sportu lub administratorowi.

17. Użytkownicy korzystają z boisk na własną odpowiedzialność, odpowiadają materialnie za wyrządzone szkody na zasadach określonych w odrębnych przepisach.

18. Za rzeczy pozostawione w szatni i na boiskach administrator obiektu nie ponosi odpowiedzialności.

19. Administrator kompleksu nie ponosi odpowiedzialności za wypadki powstałe w trakcie korzystania z obiektu.

20. W sytuacji niekorzystnych warunków atmosferycznych o możliwości korzystania z boiska decyduje instruktor sportu.

21. Korzystający z obiektu są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania regulaminu, przepisów p.poż. i bhp, a w szczególności do stosowania się do uwag instruktora sportu.

22. Uwagi dotyczące funkcjonowania obiektu sportowego można zgłaszać do administratora.

Pinczyn, 26.07.2024r.

• ul. Sportowa 8