• "Razem dla Ukrainy"

     •  

      Zbiórka darów dla mieszkańców Ukrainy.

      Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie włącza się w akcję pomocy dla naszych sąsiadów.

       

      CO ZBIERAMY?

      • Środki opatrunkowe: plastry, bandaże, gazy, opaski uciskowe itp.
      • Artykuły higieniczne: pieluchy, chusteczki nawilżające, ręczniki papierowe.
      • Artykuły: koce, śpiwory, latarki, baterie.

       

      GDZIE ZBIERAMY?

      W gabinecie pedagoga.

       

      Uruchomiliśmy skarbonki klasowe, do których można wrzucić symboliczną złotówkę
      na pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie.

      Zebrane pieniądze zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

       

      DZIĘKUJEMY!

      Nie bądź obojętny – udziel wsparcia !

      Razem możemy więcej

    • Rekrutacja do klasy I SP
     • Rekrutacja do klasy I SP

     • Zgodnie z terminami zawartymi z Zarządzeniu Wójta - w sprawie określenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego kl.1 PSP należy w dniach od 1 marca do 14 marca 2022 r. złożyć zgłoszenie zawarte w załaczniku (uczniowie z obwodu szkoły) lub wniosek znajdujący się w zarządzeniu (uczniowie spoza obwodu).

    • To był wspaniały Bal!
     • To był wspaniały Bal!

     • W ostatnim tygodniu przed feriami odbyły się w naszej szkole bale karnawałowe dla klas I – III. Uczniowie wesoło się bawili uczestnicząc w różnych zabawach, tańcach i konkursach. Przygotowano również sponsorowany przez Rodziców poczęstunek dla dzieci. To był wspaniały  bal! Szkoda, że następny dopiero za rok!

    • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Zabawa sztuką”
     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Zabawa sztuką”

     • Udział klas I – III w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „ Zabawa sztuką”

      Głównym celem projektu jest propagowanie sztuki wraz z kompetencjami kluczowymi i założeniami pedagogiki freblowskiej. Koncepcja freblizmu obejmuje przede wszystkim szacunek do indywidualności dziecka oraz znaczenie zabawy w rozwoju dzieci. Klasy I – III do maja wykonają 6  kreatywnych zadań zarówno zespołowych jak i indywidualnych. Pierwsze wykonane przez naszych uczniów zadanie to: „Matematyka w obrazach” - ćwiczenie spostrzegawczości, odkrywanie ukrytych cyfr na obrazie „Od O do 9” (Jasper Johns). Efekty pracy uczniów poniżej!

    • DZIEŃ FIGUR PRZESTRZENNYCH
     • DZIEŃ FIGUR PRZESTRZENNYCH

     •  

      W naszej szkole w dniach od 17 stycznia do 19 stycznia 2022r. obchodziliśmy Dzień Figur Przestrzennych. Akcja miała na celu rozwijanie kompetencji matematycznych i wyobraźni przestrzennej naszych uczniów.

      Uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki w formie warsztatowej zapoznawali się z figurami przestrzennymi poprzez: wykonywanie modeli i siatek bez sklejania różnych figur przestrzennych, przy użyciu słomek i plasteliny tworzyli modele graniastosłupów i ostrosłupów. Dowiadywali się podstawowych wiadomości dotyczących figur przestrzennych poprzez filmy edukacyjne, pomoce multimedialne oraz podziwiali różne bryły przy pomocy okularów 3D. Zabawa i nauka w jednym.

      Nauczyciele matematyki:

      Natalia Doering,

      Anna Glich

      Zbigniew Bahr

    • Szkolny konkurs języka angielskiego, pt. “Picture Dictionary ”
     • Szkolny konkurs języka angielskiego, pt. “Picture Dictionary ”

     • GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

       

      Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu języka angielskiego, pt.: “Picture Dictionary ” za udział w konkursie! Wszystkie wykonane prace (57 sztuk) były na wysokim poziomie. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, przez co komisja miała niemały problem z podjęciem wyboru. Informujemy, że jury konkursowe (p. Grażyna Pellowska, p. Monika Prusak, p. Kinga Zielińska) oceniło każdą pracę, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, temat konkursu oraz estetykę pracy.

       

      Na tej podstawie wyłoniono aż sześciu zwycięzców:

      I miejsce – Filip Czaja, klasa 3b, wyraz CONE,

      II miejsce – Maria Dróżkowska, klasa 2b, wyraz CHRISTMAS TREE,

      III miejsce – Kacper Banasiak, klasa 2a, wyraz FLOWER,

      IV miejsce – Nadia Hoffmann, klasa 2a, wyraz CRAYONS,

      V miejsce – Kacper Zieliński, klasa 3a, wyraz WOOD,

      VI miejsce – Filip Opatowski, klasa 1b, wyraz KEYBOARD.

       

      Dziękujemy Radzie Rodziców przy ZKiW w Pinczynie za ufundowanie pięknych nagród dla uczestników. Pozostali uczniowie, biorący udział w konkursie również zostali nagrodzeni dyplomem oraz słodkim upominkiem. Gratulujemy kreatywności, wyobraźni, cierpliwości
      i staranności.

       

      Organizator: nauczyciel języka angielskiego Kamila Piankowska

    • Rejonowy etap Konkursu: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.
     • Rejonowy etap Konkursu: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.

     •  

      W dniu 12 stycznia 2022 r. odbył się rejonowy etap XXVII edycji Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia, w Kwidzynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w październiku awansowali ze zmagań na etapie szkolnym: Łukasz Mikołajewski (VIIb), Krzysztof Nadolski (VIIc) oraz Szymon Pellowski (VIIIb). Konkurs jest objęty patronatem mi.in.  Ministerstwa Obrony Narodowej, Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz Muzeum Wojska Polskiego. Głównym celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego a także kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego.

      Bibliografia dotycząca okresu konkursu była bardzo obszerna. Uczniowie spędzili  dużo czasu nad przygotowaniami do etapu rejonowego. Konkurs odbył się w ponad 100-letniej szkole im. Zjednoczonej Europy w Kwidzynie.  Po 90 - minutowej pracy nad arkuszem konkursowym na uczniów czekały pączki, herbata oraz upominki, przygotowane przez komisję. Następnie odbyło się ogłoszenie wyników. Szymon Pellowski zdobył I miejsce w etapie rejonowym a Łukasz Mikołajewski wyróżnienie. Oboje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 marca 2022r. w Gdańsku.

       

      Magdalena Piernicka

    • #RazemNaŚwięta
     • #RazemNaŚwięta

     • 7 grudnia jako jedna z wielu tysięcy szkół przyłączyliśmy się do akcji #RazemNaŚwięta.

      „Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, w której zachęca się uczniów do niesienia pomocy innym. Celem akcji jest budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

      W Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie chęć udziału zgłosiło 13 oddziałów klasowych wraz z wychowawcami. Inicjatywy i pomysły były różnorodne. Całe klasy pracowały zespołowo i przygotowywały się do planowanych działań pomocowych, do których należały m.in.:

      • zbiórka dla schroniska, 
      • kartki świąteczne dla pracowników i emerytów,
      • prezenty dla potrzebujących i samotnych osób z sąsiedztwa,
      • upominki dla pacjentów oddziału młodzieżowego w szpitalu Psychicznie i Nerwowo Chorych w Starogardzie Gdańskim,
      • upominki dla uczniów Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Skarszewach
      • kosz słodkości dla podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Kleszczewie Kościerskim.
      • udało się także jednej z klas w tak krótkim czasie przyłączyć również do programu Szlachetna Paczka.

      Większość akcji została zakończona, część jeszcze jest w trakcie realizacji. Paczka dla osób
      z sąsiedztwa oraz zbiórka dla schroniska jest prowadzona do około 12 stycznia, dlatego krótka relacja pojawi się z tych działań w późniejszym czasie.

      Zapraszamy do zapoznania z relacjami z poszczególnych akcji prowadzonych przez klasy Ia, Ib, Ic, IIa, IIb, IIIa, IIIb, Va, VI, VIIa, VIIc, VIIIa, VIIIb oraz galerii zdjęć.

      Uczniowie klasy I a i I b własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, które 17 grudnia przekazali nauczycielom oraz pracownikom obsługi. Uczniowie dojeżdżający złożyli życzenia Paniom opiekującym się nimi podczas jazdy autobusem oraz kierowcom. Świąteczne życzenia otrzymała również Pani z Filii Gminnej Biblioteki w Pinczynie.

      Klasa I c w ramach akcji Razem na Święta wzięła udział w  Szlachetnej Paczce. Uczniowie zorganizowali w swojej klasie zbiórkę produktów spożywczych, które samodzielnie spakowali w pudełka i udekorowali papierem ozdobnym. Nie zabrakło również ciepłych słów i życzeń zawartych w kartce świątecznej od uczniów klasy 1c dla rodziny potrzebującej biorącej udział w akcji.

      Klasa II a bierze udział w zbiórce dla schroniska oraz przygotowała własnoręcznie zdobione pierniczki, które wspomogły działania pomocowe klasy VIII b.

      Klasa II b prowadzi akcję pt. paczka dla osoby potrzebujące lub samotnej z sąsiedztwa, która nadal trwa.

      Klasy III a, V a, VII a biorą udział w zbiórce dla schroniska, której finał planowany jest na 12 stycznia.

      Klasa III b wraz z wychowawczynią przygotowała słodki poczęstunek dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Kleszczewie. Dzieci i rodzice bardzo zaangażowali się w przygotowanie paczki. Gotowy koszyk został przekazany i zawieziony przez rodziców oraz dzieci do Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej.  Podopieczni bardzo ucieszyli się z przekazanego prezentu. 

      W dniu 14 grudnia podczas zajęć z wychowawcą uczniowie klasy VII c przygotowywali kartki świąteczne z życzeniami dla emerytów i rencistów z naszej szkoły. Uczniowie podczas pracy wykazali się dużą pomysłowością oraz zaangażowaniem, a kartki dotarły już do adresatów.

      Klasy VIII a i VI, przy wsparciu wychowawców i p. Natalii Witakowskiej przygotowały paczki z cukierkami oraz maskotki dla oddziału młodzieżowego w Szpitalu dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Starogardzie Gdańskim.

      Natomiast klasa VIII b wraz z wychowawczynią przygotowała gry, zabawki i pierniki dla uczniów OREW-u w Skarszewach. Jest to ośrodek kształcenia dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną oraz ruchową. Dzieci były bardzo szczęśliwe, a Dyrektor OREW-u, p. Agnieszka Cybulska wraz z Prezes Stowarzyszenia dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie, p. Aniela Gemba prosiły o przekazanie podziękowań dla wspaniałych uczniów z Pinczyna. Składają również serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe.

      Wszystkim uczniom, wychowawcom i nauczycielom dziękuję za zaangażowanie i propagowanie w tym przedświątecznym czasie działań pomocowych na rzecz potrzebujących. Okazaliście wielkie serca.

      #RazemNaŚwięta

       

      Wesołych, spokojnych i rodzinnych Świąt!

      Koordynator akcji pedagog Monika Prusak

    • Wyróżnienie w XXX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową
     • Wyróżnienie w XXX Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową

     •  

      Uczeń klasy II a Kacper Banasiak odebrał 15 grudnia 2021 r. w Galerii Neptun w Starogardzie Gdański nagrodę w Kociewskim Konkursie Plastycznym na Najciekawszą Szopkę Bożonarodzeniową organizowanym przez Kociewskie Stowarzyszenie Edukacji i Kultury „Ognisko” oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Kacper zdobył wyróżnienie w kategorii klas I – III szkół podstawowych. Do konkursu zgłoszono wiele prac, więc tym bardziej ogromne gratulacje dla ucznia naszej szkoły! Brawo!

    • Świąteczne konkursy językowe rozstrzygnięte!
     • Świąteczne konkursy językowe rozstrzygnięte!

     •  

      Wzorem ubiegłego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbyły się konkursy językowe o tematyce świątecznej. Ich celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat zwyczajów i obchodów Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii oraz w krajach niemieckojęzycznych, a także wzbogacenie słownictwa dotyczącego świąt.

      Do konkursu z języka angielskiego przystąpili uczniowie klas IV – VIII, zaś w konkursie z języka niemieckiego uczestniczyli uczniowie klas VII – VIII.


      W kategorii języka angielskiego najlepsi okazali się:
      Szymon Pellowski z klasy VIII b - I miejsce,
      Magdalena Makowska z klasy IV b - II miejsce,
      Klaudia Nakielska z klasy V b - III miejsce.

      W kategorii języka niemieckiego zwycięzcami są:
      I miejsce – Szymon Pellowski z klasy VIII b,
      II miejsce – Krzysztof Nadolski z klasy VII c,
      III miejsce – Karolina Leszczyńska z klasy VII c.

       

      Dyplomy oraz świąteczne nagrody wręczyła uczniom Pani Dyrektor Iwona Loroch.


      Jak na świąteczny czas przystało oba konkursy przebiegły w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy za udział i raz jeszcze gratulujemy zwycięzcom!


      Merry Christmas!
      Frohe Weihnachten!
      Wesołych Świąt!

      Joanna Marcinczyk,  Anna Morawiec

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie