• Lekcja historii i zasłużony odpoczynek w Sztutowie
     • Lekcja historii i zasłużony odpoczynek w Sztutowie

     •  

      W poniedziałkowy słoneczny poranek 29. maja klasy 8a i 8c z opiekunami wyruszyły na swoją ostatnią wycieczkę w szkole podstawowej. Za cel obraliśmy nadmorską miejscowość Sztutowo, ale nie chodziło nam jedynie o beztroski odpoczynek, ale przede wszystkim o zwiedzenie miejsca związanego z tragicznymi wydarzeniami II Wojny Światowej. Muzeum Obozu Koncentracyjnego Stutthof, bo tam się udaliśmy, zwiedziliśmy z przewodnikami, którzy w ciekawy sposób opowiedzieli nam o historii tego miejsca.

      Muzeum Stutthof zostało powołane dzięki staraniom byłych więźniów obozu Stutthof, w dniu 12 marca 1962 r. Jest państwową instytucją kultury podległą Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To właśnie w tym miejscu, miały miejsce najtragiczniejsze wydarzenia z dziejów historii – zagłada ludzi. W ciężkich warunkach, głodzie i wyczerpaniu zmuszano niewinnych ludzi do katorżniczej pracy. Wielu z nich zmarło z wycieńczenia oraz  chorób, które szerzyły się z powodu warunków sanitarnych, a Żydzi, którzy znaleźli się w obozie, zginęli w komorach gazowych. Obóz Stutthof stał się głównym miejscem eksterminacji ludności na obszarze okręgu Rzeszy Gdańsk - Prusy Zachodnie. Przez jego bramy przeszło około 120 tys. więźniów, obywateli 25 krajów, z czego 50 tys. Żydów. Liczba ofiar – wg różnych szacunków – wynosiła 65-85 tysięcy ludzi. To bardzo smutne karty historii, ale należy ją uświadamiać młodym ludziom, aby wiedzieli do czego potrafi doprowadzić skrajny nacjonalizm i nienawiść wobec innych narodów. Warto przypominać również dlatego, żeby doceniali wartości, jakimi kierowali się ich przodkowie, szanowali i znali swoją historię. Zwiedzanie zakończyliśmy seansem w kinie obozowym.

      Kolejnym punktem wycieczki była pizzeria, w której zjedliśmy obiad. „Małgorzata”, „Wezuwiusz”, „Kapryśna” to tylko niektóre nazwy przepysznych pizz, które nam tam zaserwowano. Po posiłku przyszedł czas na ostatni punkt programu – piknik nad morzem. W drodze na plażę mieliśmy okazję skosztować pysznych lodów w jednej z tamtejszych lodziarni oraz tęczowych lodowych napojów. Były one bardzo smaczne, a różnorodność smaków zadowoliła podniebienia każdego z nas. Zadowoleni wyruszyliśmy w kierunku morza i pobliskiej plaży. Piasek, woda, słońce i chwila relaksu - zasłużony odpoczynek po niedawnych egzaminach. Nie obyło się też bez nadmorskiej sesji zdjęciowej, po której wyruszyliśmy w drogę powrotną do Pinczyna.
       

      To był nasz ostatni wspólny wyjazd... To był dobry czas...

       

      Joanna Marcinczyk, Anna Morawiec, Magdalena Piernicka, Małgorzata Dzienniak

    • Dowozy – 1 czerwca 2023 r.
     • Dowozy – 1 czerwca 2023 r.

     • Pałubinek

      przywóz

      7.20 – „0”, Ib, IIb, IIIb – Pałubinek, ul. Ciska, ul. Nowodworska

      10.50 – IVb,Vb, VIb, VIIa, VIIIa,VIIIb – Pałubinek, ul. Ciska, ul. Nowodworska

      odwóz

      12.00 - Ib, IIb, IIIb - Pałubinek, ul. Ciska, ul. Nowodworska

      13.00 – „0b”- Pałubinek, ul. Ciska, ul. Nowodworska

      15.25 - IVb,Vb, VIb, VIIa, VIIIa,VIIIb – Pałubinek, ul. Ciska, ul. Nowodworska

       

      Piesienica/Karolewo/Biały Bukowiec

      przywóz

      7.20! – „0”, Ia, IIa, IIIa

      10.50 !– IVa,Va,VIa, VIb, VIIa, VIIIb,VIIIc 

                          

      odwóz

      12.05! - Ia, IIa, IIIa

      13.05! – „0b”

      15.30! - IVa,Va,VIa, VIb, VIIa, VIIIb,VIIIc 

    • Uwaga - remont ulicy Semlińskiej!
     • Uwaga - remont ulicy Semlińskiej!

     • W związku z remontem ulicy Semlińskiej  otwarto dla uczniów zastępcze wejście na teren szkoły przy boisku Orlik i placu zabaw.

      Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prac remontowych prowadzonych na ulicy.

      Dla uczniów poruszających się od ulicy Głównej i Pałubińskiej zaleca się omijanie robót drogowych oraz korzystanie z ulicy Gajowej, Słonecznej i Rzemieślniczej.

    • Zajęcia z arytmetyki mentalnej!
     • Zajęcia z arytmetyki mentalnej!

     • Uczeń klasy IIc Franciszek Rogaczewski podzielił się swoim hobby i przeprowadził w klasie zajęcia, na których przedstawił uczniom technikę szybkiego liczenia na specjalnym japońskim liczydełku Soroban. Dzięki arytmetyce mentalnej rozwija się logiczne i wyobrażeniowe myślenie oraz koncentracja. Dzięki Franciszkowi uczniowie mogli zapoznać się z tą ciekawą techniką oraz spróbować liczenia na czas w zakresie 1000. Z pewnością uczniowie zapamiętają tę lekcję na długo!

      Sandra Kurszewska

    • Egzamin ósmoklasisty za nami!
     • Egzamin ósmoklasisty za nami!

     •  

      W dniach 23-25 maja uczniowie w całej Polsce przystąpili do egzaminu ósmoklasisty. Ponad 500 tys. uczniów z ponad 12 600 szkół napisało najważniejszy jak dotąd egzamin w swoim życiu. Uczniowie rozwiązywali  zadania kolejno z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Z zadaniami egzaminacyjnymi w naszej szkole zmierzyło się  54 uczniów.

      Na tegoroczny egzamin ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna we współpracy z okręgowymi komisjami egzaminacyjnymi przygotowała 215 różnego rodzaju arkuszy, w tym:

      61 arkuszy z języka polskiego, w tym arkusze z poleceniami w języku ukraińskim,
      62 arkusze z matematyki w języku polskim, litewskim oraz ukraińskim,
      92 arkusze i 26 płyt z języków obcych nowożytnych, w tym arkusze z poleceniami w języku ukraińskim. (źródło https://www.gov.pl)

      Emocje uczniów związane z egzaminem powoli opadają, a my czekamy już tyko na informacje o fantastycznych wynikach!

      Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przesłane do szkół przez właściwą okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.
      Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 6 lipca br.

       

      Trzymamy kciuki!

    • Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom i Finalistom XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
     • Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom i Finalistom XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

     •  

      Dnia 19 maja 2023 r, odbyła się Wojewódzka Gala Wręczenia Zaświadczeń Laureatom i Finalistom XXVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego: „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni i została otwarta przez Pomorskiego Kuratora Oświaty p. Małgorzatę Bielang. Konkurs ma wieloletnią tradycję, a zagadnienia konkursowe są bardzo trudne, dotyczą historii oręża polskiego w sztuce (malarstwo, literatura, muzyka, film), geografii militarnej, a także umundurowania, herladyki i rodzajów broni. Uczeń naszej szkoły – Łukasz Mikołajewski, zajął II miejsce w województwie pomorskim i uzyskał tytuł Laureata Konkursu. Pani Małgorzata Bielang wręczyła list gratulacyjny oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wojewodę Pomorskiego p. Dariusza Drelicha. Warto nadmienić, że oprócz otrzymanych nagród, Łukasz odbędzie 3 – dniową wycieczkę do Warszawy, gdzie będzie mógł zwiedzić stolicę i wziąć udział w zmaganiach finałowych konkursu, na którego etapie będzie po trzech przedstawicieli z każdego województwa.

      Następnie odbył się wykład Dyrektora Muzeum, p. Tomasza Miegonia, który przybliżył nam dzieje polskiej floty wojennej. Później głos zabrali przedstawiciele władz samorządowych, którzy serdecznie gratulowali Laureatom i Finalistom Konkursu. Po zakończeniu uroczystości mieliśmy możliwość zwiedzenia Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, które powstało 28 czerwca 1953 r. W zasobach Muzeum można zobaczyć  elementy uzbrojenia i wyposażenia okrętowego, jak np. działa artylerii nadbrzeżnej z Helu, działa wydobyte z wraku stawiacza min ORP „Gryf”, działka przeciwlotnicze z ORP „Błyskawica” torpedy, miny. Jednym z ciekawszych eksponatów jest jedyny zachowany na świecie egzemplarz niemieckiej bombtorpedy o napędzie rakietowym BT 1000 z lat II wojny światowej.

      Serdecznie gratulujemy Łukaszowi i życzymy kolejnych sukcesów!

       

      Magdalena Piernicka

     • Wycieczka klas VII i VIII b

     • 17 maja klasy VIIIb i VIIa wybrały się na biwak do Borzechowa, do ośrodka Jeziornik, pięknie położonego nad samym Jeziorem Borzechowskim. Po przyjeździe uczniowie rozlokowali się w pięknych domkach pachnących jeszcze świeżym drewnem i lakierem. Następnie udaliśmy się na spacer nad jezioro oraz po ośrodku, aby poznać teren i miejsca, po których będziemy się poruszać. Kolejnym punktem programu był obiad spożyty w stołówce, aby posilić się przed wyczerpującymi podchodami. Kiedy weszliśmy do lasu, od razu rzuciły się nam w oczy kolorowe znaczniki, które zabieraliśmy ze sobą, aby nie pozostawić po sobie śmieci. Pomimo przebiegłych i podstępnych podpowiedzi i zadań, mylenia kierunków i dróg udało nam się znaleźć i wykonać wszystkie nakazane zadania. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domków, aby chwilkę odpocząć, ponieważ już czekała na nas kolejna atrakcja w postaci ogniska. Mieszkańcy wszystkich domków musieli przygotować na wieczorne ognisko występ „ artystyczny”. Były śpiewy, tańce, kabarety i inne formy artystyczne. Po tak miło spędzonym czasie wybraliśmy się na dyskotekę, aby pobawić się do czasu godziny ciszy nocnej obowiązującej w ośrodku.

                  Kiedy już zaaklimatyzowaliśmy się w domkach, niespodziewanie przyszedł czas na „ chrzest biwakowy”. Każdy uczestnik otrzymał nowe, piękne indiańskie imię, które zostało wypisane markerem na ręce, spróbował oryginalnych dań oraz wykonał zadanie jemu powierzone. Przy blasku ogniska i pięknie świecących tej nocy gwiazd wszyscy pozytywnie zdali egzamin obozowy i przeszli chrzest na biwakowicza. Następnie udaliśmy się na spoczynek i wśród wielu emocji poszliśmy spać .

                  Rankiem przywitało nas piękne słońce i po śniadaniu poszliśmy się na boiska sportowe, gdzie uczniowie grali w piłkę nożną, siatkową, badmintona oraz uprawiali inne sporty. Nastąpiło rozstrzygnięcie ogniskowych konkurencji i każdy z uczestników otrzymał drobny podarunek.
      Po posprzątaniu domków nadszedł czas powrotu do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi rozjechaliśmy się do swoich domów.

       

       

      Alicja Kubik, Anna Polc, Dagmara Siwek, Bernadeta Ptak,

    • Wycieczka Gniezno-Biskupin
     • Wycieczka Gniezno-Biskupin

     •              16 maja  uczniowie klasy V a, V b oraz VI a  wybrali się na wycieczkę do Gniezna, pierwszej stolicy Polski oraz Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

                  Priorytetem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie.

      Pierwszym celem naszej wycieczki było Gniezno, historyczna stolica tworzącego się państwa polskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam o pełnej, ukrytych symboli historii  Drzwi Gnieźnieńskich, będących unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie uczniowie przejechali kolejką  wąskotorową w stylu retro z Gąsawy do Biskupina. Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy w pełni korzystając z ciekawej przejażdżki.
                  Punktem kulminacyjnym, a zarazem główną atrakcją była wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.  Dzisiejszy skansen to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Mieliśmy okazję  obejrzeć historyczne  obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Pan przewodnik przedstawił nam historię powstawania osady od opisu budowy chat po organizację „ osiedla”. Poznaliśmy codzienność mieszkańców osady, ich  codzienne zajęcia i troski.  Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali na nas rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty czy narzędzia. Dzieci poznały techniki wykonywania prymitywnych instrumentów muzycznych z rogów zwierzęcych oraz historię pierwszej monety. Po obejrzeniu osady udaliśmy się na projekcję filmu, dotyczącego historii odkryć archeologicznych w Biskupinie.

           Jednym z  głównych założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”, która z pewnością wszystkim zapadła w pamięć.

            Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, piękna pogoda, ciekawe zabytki
       i krajobrazy  na długo pozostaną  w naszej pamięci.

       

      Natalia Doering, Elżbieta Prześrut-Prądzińska, Dagmara Siwek, Alicja Kubik

    • Obchody Dnia Rodziny w świetlicy szkolnej
     • Obchody Dnia Rodziny w świetlicy szkolnej

     • 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny z tej okazji w ciągu tygodnia w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia związane z tym tematem.

      Podczas zajęć dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie – Co to jest rodzina? Zajęcia miały na celu uświadomienie, że rodzina to jedna z najwyższych wartości. Starano się wzmocnić więzi uczuciowe w rodzinie, a także doskonalono umiejętność wyrażania  i okazywania swojego przywiązania oraz miłości do rodziny.

      Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zawieszone w galerii świetlicy.

    • Konkurs EKO – zabawka rozstrzygnięty!
     • Konkurs EKO – zabawka rozstrzygnięty!

     •  

      Na przełomie kwietnia i maja odbył się w naszej szkole ekologiczny konkurs plastyczno-techniczny pt. „EKO-zabawka”. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
      Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych, rozbudzanie wyobraźni i fantazji oraz rozwijanie zdolności manualnych.

      Uczniowie przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Do organizatorów wpłynęło 31 niesamowicie pomysłowych prac. Wśród nich znalazły się: gry planszowe, piłkarzyki, samochody, krokodyle, roboty i wiele innych.

      Ostatecznie organizatorzy zdecydowali o przyznaniu równorzędnych nagród oraz wyróżnień w obu kategoriach.

      Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek 16 maja. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Loroch dyplomy oraz upominki zakupione dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego.

      Katerogia klas IV-VI

      Nagrody: Julia Pellowska kl. IVb, Michał Drózkowski kl. Va, Maja Kosecka kl. Va,

      Wyróżnienia: Martyna Modrzejewska kl. IVb, Igor Sobol kl. IVb, Natalia Kostrzewa kl. IVb, Kajetan Hinz kl. Va

      Kategoria klas VII-VIII

      Nagrody: Jagoda Grontman kl. VIIIc, Karolina Leszczyńska kl. VIIIc, Patryk Mikołajewski kl. VII

      Wyróżnienia: Bianka Hinz kl. VIIIa, Maja Hinz kl. VIIIa, Agata Zapotoczna kl. VIIIc

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogrom włożonej pracy i niesamowitą kreatywność w tworzeniu ekozabawek.

      Joanna Marcinczyk,
      Justyna Zielińska-Myszk

    • Laboratoria Przyszłości
     • Laboratoria Przyszłości

     • Program „Laboratoria Przyszłości” jest dla wielu szkół kolejną możliwością do zdobywania nowych kompetencji i kształtowania tych już wcześniej zdobytych.
      W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka otrzymała w ramach tego projektu bardzo nowoczesne wyposażenie. Dostaliśmy m.in. drukarkę 3D, klocki Lego Spike, klocki LOFTI, roboty Photon oraz sprzęt multimedialny. Wymieniony sprzęt był bardzo chętnie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, a sprzęt multimedialny na uroczystościach i wycieczkach.

      Praca ze sprzętem przebiega w różny sposób w zależności od wieku uczniów. Najmłodsi bawili się i budowali klockami Lego Spike Essential oraz Lego SpikePrime. Ćwiczyli pracę z algorytmami postępowania podążając za instrukcjami oraz uczyli się programować, kiedy chcieli uruchomić zbudowane przez siebie roboty.

      Klocki wykorzystywano również na lekcjach techniki. Uczniowie zaznajamiali się z budową i funkcjami poszczególnych elementów elektronicznych. Posługiwali się nimi też podczas projektowania ruchomych elementów konstrukcyjnych.

      Dużo radości sprawia uczniom praca z robotami Photon. Zajęcia z nimi odbywają się w ramach różnych przedmiotów, nawet lekcji bibliotecznych. Najmłodsi uczyli się posługiwać linijką, starsi projektować trasy przejazdu robotów, a wszyscy elementów programowania, które było dostosowane do ich wieku. Wykorzystywano też plansze z mapą Polski, dzięki której uczniowie poznawali kierunki geograficzne, położenie miast w Polsce oraz uczyli się o skali.

      Szkoła została zaopatrzona także w nowy aparat, mikrofony i greenscreen. Wykorzystywane są one podczas akademii szkolnych, wycieczek i innych wyjazdów. Przydatne są też podczas kręcenia filmików do projektów uczniowskich oraz filmów promocyjnych szkoły.

      Ciekawym i nowym dla nas sprzętem jest drukarka 3D. Dzięki niej nauczyciele wychowania fizycznego zaopatrzeni zostali w nowe gwizdki. Na zajęciach przyrody uczniowie pracują z modelami węży i jaszczurek wydrukowanych na tej drukarce.

      Zabawa i praca ze sprzętami z projektu wywołuje w uczniach mnóstwo pozytywnych emocji. Dzięki temu lepiej opanowują ćwiczone kompetencje, przyswajają nowe informacje i umiejętności, uczą się współpracy i pracy w grupie.

    • Dzień Pszczoły w świetlicy szkolnej
     • Dzień Pszczoły w świetlicy szkolnej

     •  

      W dniach 08 - 12.05.2023 r. w świetlicy szkolnej przeprowadzono ciekawe zajęcia, którego tematem były pszczoły, a to dlatego, że za kilka dni obchodzimy Światowy Dzień Pszczół.

      Podczas zajęć uczniowie odkryli jak ważną rolę, te owady odgrywają w przyrodzie i życiu człowieka. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, której celem było pobudzenie świadomości o pożyteczności pszczół. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali informacji o życiu i zwyczajach pszczół.

      Nie zabrakło także bajek o pszczołach oraz filmów na temat produkcji i zdrowotnych właściwości miodu.  

      Uczniowie wykonali także prace plastyczne, z których powstała piękna wystawa  w szkolnej świetlicy. Zapraszamy do poniższej galerii zdjęć.

    • Gminny Konkurs Logopedyczny
     • Gminny Konkurs Logopedyczny

     • Dnia 9 maja wybraliśmy się do PSP w Bytoni na Gminny konkurs logopedyczny. Naszą szkołę i przedszkole reprezentowali następujący uczniowie:

      „0” Maki – Maria Czyryk 

      „0” Modraczki – Nikodem Burczyk

      „0” Margaretki – Kordian Cesarz

      I a – Jan Warsiński

      I b – Wiktoria Stopa

      I c – Kinga Nurek

      II b – Michalina Adamowska

      II c – Wiktoria Kuks

      III a – Patrycja Nadolska

      III b – Julia Grzeszkiewicz

      Wszyscy uczestnicy przepięknie wyrecytowali swoje utwory. Marysia i Nikodem z  oddziału „0” znaleźli się na podium: Nikodem II miejsce, Marysia III miejsce. Uczennica z klasy III a Patrycja Nadolska zajęła II miejsce w kategorii klas III, a wyróżnienie otrzymały Wiktoria Stopa i Julia Grzeszkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i upominki. Gratulujemy i cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych uczniów.

    • VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego
     • VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

     • W środę, dnia 26.04.2023 r. o godzinie 12:00 dwóch uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie: Zuzanna Bara z klasy IIIb oraz Józef Czapiewski z klasy IIIa (wytypowanych przez nauczyciela języka angielskiego) reprezentowali naszą szkołę w VI Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Starogardzie Gdańskim.

      Celem Konkursu było zachęcanie ucznia do lepszego opanowania języka angielskiego, zwrócenie uwagi na poprawność gramatyczną, rozpowszechnianie zainteresowania krajami posługującymi się językiem angielskim oraz motywowanie ucznia zdolnego do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

      Konkurs miał formę testu. Test trwał 45 minut i obejmował zadania gramatyczno – leksykalne o różnej skali trudności oraz sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

      W trakcie sprawdzania testów wszyscy uczestnicy konkursu wraz z ich opiekunami zostali zaproszeni na ciepły posiłek do szkolnej stołówki.

      Nasi uczniowie nie zostali laureatami konkursu, aczkolwiek każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia. Ponadto dzieci otrzymały oceną celującą z języka angielskiego praz pozytywną uwagę za reprezentowanie szkoły na zewnątrz.

      Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie na VI Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III oraz dziękujemy Centrum Usług Wspólnych w Gminie Zblewo za zorganizowanie transportu. Dziękuję również Zuzi i Józkowi za ich chęci, rozwijanie swoich zainteresowań językowych oraz pozytywnego nastawienia do uczestnictwa w konkursie.

      Nauczyciel języka angielskiego:

      Kamila Piankowska

    • NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
     • NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

     •  

      Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

      2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja
      3 maja z 1791 roku.

      Wychowankowie świetlicy szkolnej również dołączyli do obchodów ww. świąt. Od kilku dni nauczyciele świetlicy prowadzili zajęcia o charakterze patriotycznym. Podczas zajęć były rozwijane
      u dzieci zainteresowania symbolami narodowymi, kształtowane były postawy patriotyczne, budzenie szacunku dla własnego państwa i poczucia tożsamości narodowej.

      Dzieci poznały symbole narodowe: godło, flaga i hymn Polski. Rozmawiano także z dziećmi jak należy zachować się podczas śpiewania hymnu narodowego.

      Uczniowie wykonali różnorodne prace plastyczne, które zawieszono w galerii świetlicy.

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie