• „Zasady znamy, przy stole wiemy jak się zachować mamy”

• To motto towarzyszyło uczniom klas I – III  podczas realizowania innowacji pedagogicznej „Savoir vivre, czyli dobre maniery”. W grudniu 2022r. uczniowie poznawali proste zasady właściwego zachowania się podczas posiłku.  Podczas spotkania przy świątecznym stole dzieci nauczyły się jak układać podstawowe sztućce przy talerzyku. A kto pierwszy zasiądzie przy stole? W najmłodszych klasach mamy samych dżentelmenów, którzy odsuwali dziewczynkom krzesełka, żeby mogły usiąść jako pierwsze. Nasze stoły były pięknie nakryte, a uśmiech gościł na twarzy uczniów od ucha do ucha.

• Dowozy – 31.01.2023r. – wtorek

• PAŁUBINEK, UL. CISKA, UL. NOWODWORSKA

przywozy

7.20 – 0b, IVb, Vb, VIb, VIIa, VIIIa, VIIIb

8.20 – Ib, IIb, IIIb

odwozy

13.00 – 0b, Ib, IIb, IIIb

14.05 – odwóz dla uczniów kl. IVb-VIIIb niepozostających na dyskotece noworocznej

16.30 - odwóz dla uczniów kl. IVb-VIIIb po dyskotece noworocznej

PIESIENICA/ KAROLEWO/ BIAŁY BUKOWIEC

przywozy

7.20! – 0b, Vb, VIa, VIIa, VIIIb, VIIIc

8.15! – Ia, IIa, IIIa

9.15! – IVa, Va

odwozy

13.00! – 0b, Ia, IIa, IIIa

14.10! – odwóz dla uczniów kl. IVa-VIIIc niepozostających na dyskotece noworocznej

16.35! - odwóz dla uczniów kl. IVa-VIIIc po dyskotece noworocznej

• Kolorowy dzień

• Piątek 13ego to dla nas nie problem. Od samego rana, mimo pochmurnej pogody, w szkole było bardzo kolorowo. A wszystko za sprawą inicjatywy zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski – „Kolorowy dzień „.  Akcja polegała na tym, że uczniowie wszystkich klas ubrali się w elementy garderoby w wylosowanym wcześniej kolorze. Pomysłowość uczniów była ogromna – od skarpetek i gumek do włosów w wybranym kolorze po parasolki. Cieszymy się, że akcja SU dostarczyła tyle radości. Na dowód załączamy fotorelację.

Justyna Zielińska – Myszk

Elżbieta Prześrut - Prądzińska

• Podsumowanie akcji "Od pełnego brzuszka do szczęśliwego serduszka"

• Drodzy Darczyńcy, zakończyliśmy akcję zbiórki  "Od pełnego brzuszka do szczęśliwego serduszka" karmy i akcesoriów dla bezdomnych oraz potrzebujących zwierząt z schroniska w Starogardzie Gdańskim.

Składam serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za aktywny udział w tegorocznej akcji. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu, zgromadziliśmy duże ilości karmy mokrej, suchej, różnych zabawek oraz drobnych smakołyków dla psów i kotów. Dary zostały przekazane do schroniska w dniu 13.01.2023r. Pracownicy schroniska byli wzruszeni Waszą ofiarnością i serdecznie dziękują.Małgorzata Dziencielewska,Małgorzata Dzienniak oraz Agnieszka Zych

• Bezpieczne ferie zimowe

Zbliżają się długo wyczekiwane ferie zimowe.  W świetlicy szkolnej odbył się cykl zajęć dotyczących bezpiecznego spędzania ferii.

Zajęcia miały na celu uświadomienie konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych.

Przygotowana została gazetka tematyczna z hasłami ostrzegającymi dzieci przed niebezpieczeństwami.

Dzieci wymieniły zagrożenia jakie mogą na nie czyhać podczas zabaw na wolnym powietrzu. Rozwiązywały zagadki związane z tematem, dzieliły się własnymi doświadczeniami, pracowały z kartami pracy oraz wykonały prace plastyczne, które zostały zawieszone w galerii prac w świetlicy.

Przypomniano także numery alarmowe.

Ewa Niemczyk i Daria Menard

• Dzień Spaghetti

Długie i cienkie spaghetti pozostaje jednym z najbardziej popularnych rodzajów makaronów na świecie.

4 stycznia obchodziliśmy w świetlicy szkolnej Dzień Spaghetti. Makaron to nie tylko jedna z ulubionych potraw dzieci, ale także bardzo lubiany materiał do wszelkich zabaw sensorycznych, plastycznychi matematycznych.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się z czego robi się makaron oraz oglądały zgromadzone na stolikach rodzaje makaronu. Dzieci poznały legendę o powstaniu makaronu. Wyszukały na mapie kraj, w którym podaje się go najwięcej na świecie – Włochy.

Dzieci wraz z nauczycielami wykonywały ciekawe prace plastyczne wykorzystując motki wełny, które przypominają długie nitki makaronu.

Zabawy sensoryczne oraz matematyczne z makaronem bardzo zainteresowały dzieci.

Na wysokości zadania stanęły też panie kucharki. Tego dnia na obiad serwowały dzieciom pyszne spaghetti. Wszyscy jedzący zajadali się nim, dokładki również były przewidziane.

Był to także szczęśliwy dzień dla pracowników kuchni, gdyż tego dnia dojechał do szkoły, a w zasadzie do kuchni szkolnej nowoczesny piec konwekcyjny, na który szkoła czekała już od dłuższego czasu. Marzenia się spełniają! Teraz pracownicy kuchni będą mogli serwować uczniom różne jeszcze bardziej zdrowsze i pyszne potrawy.

Ewa Niemczyk i Daria Menard

• NOWY ROK W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W świetlicy szkolnej powitano Nowy Rok rano 2 stycznia 2023 r. Dzień rozpoczął się od składania sobie życzeń. Dzieci wysłuchały wiersza Janiny Porazińskiej pt. „O dwunastu miesiącach”. Wymieniły nazwy wszystkich miesięcy.

Następnie przygotowały prace plastyczne związane z Nowym Rokiem 2023, które zostały zawieszone w galerii świetlicy.

Na dzieci czekała wielka niespodzianka. Pod choinką w świetlicy dzieci znalazły nowe gry planszowe oraz klocki, które bardzo uwielbiają. Radości nie było końca.

• Świeczki o zapachu Świąt

• 21 grudnia w naszej szkole odbyły się świąteczne warsztaty tworzenia świeczek.

Warsztaty były nagrodą dla uczniów klas I-III za udział w konkursie na Świąteczny Domek z Piernika. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze przy wspólnym śpiewaniu świątecznych piosenek i kolęd.  Uczniowie poznali proces tworzenia świeczek, każdy z uczestników mógł stworzyć swoją wymarzoną świeczkę. Radości było co nie miara! Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedsięwzięcia. Całość materiałów potrzebnych do zorganizowania spotkania została ufundowana przez Radę Rodziców.  Dziękujemy!

Daria Menard