• „Bezpieczne ferie” – spotkanie z policjantem
          • „Bezpieczne ferie” – spotkanie z policjantem

          • W trosce o bezpieczeństwo w czasie zbliżających się ferii zimowych, 25 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszem policji dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

                        Podczas prelekcji policjant przypomniał o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupił się na omówieniu zasad bezpieczeństwa w czasie uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

                        Policjant przypomniał również obowiązki ucznia związane z bezpieczeństwem. Szczególną uwagę zwrócił na  zakaz przynoszenia i posiadania przez ucznia na terenie szkoły wszelkich przedmiotów, środków, substancji i materiałów, które mogą stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia i bezpieczeństwa.

            Policjant zakończył spotkanie życząc wszystkim bezpiecznych i udanych ferii zimowych.                                                                                                     Angelika Prabucka

        • Uwaga!
          • Uwaga!

          • 29 stycznia (poniedziałek) szkoła będzie zamknięta ze względu na przerwę w dostawie energii. 

            W sprawach pilnych kontakt drogą mailową zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl

        • Warsztaty dla klasy VIII organizowane przez Gminną Bibliotekę w Pinczynie.
          • Warsztaty dla klasy VIII organizowane przez Gminną Bibliotekę w Pinczynie.

          • Stowarzyszenie ARBUZ to grono osób, których należy określić jako artyści-aktywiści działający w obszarze edukacji i spraw społecznych, którzy pomagają młodym ludziom uwierzyć we własne siły.

            Podczas tego spotkania młodzi odbiorcy (uczniowie klasy 8 SP) mogli liczyć na atrakcyjną muzykę, pokaz klipów wideo, utworów muzycznych i krótkich filmów wraz z dyskusją i przybliżeniem okoliczności powstania utworów i sylwetek ich autorów.

            Uczniowie mieli okazję poćwiczyć i spróbować stworzyć własną muzykę.🎼🎹

            Był to bardzo inspirujący czas i możliwość odkrywania swoich artystycznych talentów, ale także pozyskania wiedzy na temat wiary we własne możliwości i sposobów realizacji najskrytszych marzeń i celów. Wystarczy uwierzyć w swoje możliwości i wykorzystać dostępne narzędzi i zasoby. Mamy je pod ręką. Korzystamy z nich na co dzień: telefony, komputery, sieć, portale, aplikacje. Wystarczy wykorzystać je właściwie, a sukces będzie gwarantowany.

            Zadanie to, było z projektu "KULTURA WŁĄCZA" realizowany przez Metropolia Gdańsk, Gdynia, Sopot w partnerstwie z Biblioteką Narodową w Oslo oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku.

             

            Opracowała

            Monika Prusak- pedagog szkolny

        • Ogólnopolski Projekt Zabawa Sztuką
          • Ogólnopolski Projekt Zabawa Sztuką

          • Klasy 2b i 2c zrealizowały kolejne zadanie z projektu edukacyjnego „Zabawa Sztuką”. Tym razem uczniowie mieli za zadanie sprawdzić, czy wirówka do odsączania sałaty może przyczynić się do stworzenia abstrakcyjnego dzieła. Efekt naszych eksperymentówplastycznych można zobaczyć na poniższej fotorelacji.

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

          • 22 stycznia z okazji dnia Babci i Dziadka klasy I – III przygotowały występy dla swoich Dziadków. Przedstawienia pełne były humoru – scenki przedstawiały jak  w oczach wnucząt wygląda codzienność jak i lata młodości dziadków. Nie zabrakło łez ze wzruszenia i śmiechu. Na koniec wnukowie wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty.

            Jeszcze raz serdeczne życzenia dla Wszystkich Babć i Dziadków!

                                                                                                                      Wychowawcy klas I-III

        • Słodka lekcja matematyki
          • Słodka lekcja matematyki

          • Tuż przed uroczystością z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas drugich uczestniczyli w nietypowej lekcji matematyki, podczas której przygotowali dla swoich Babć i  Dziadków słodkie upominki w postaci czekoladowych serduszek.  W pierwszym kroku dzieci  sprawdziły przepis, potem ważyły potrzebne produkty i odmierzały odpowiednią ilość czekolady do swoich foremek.

            Klasy wyzkazały się wielkim zaangażowaniem. Podczas pracy panowała bardzo przyjemna atmosfera, co pomogło w pogodzeniu zajęć kulinarnych z tradycyjną lekcją matematyki. Po warsztatach wszyscy zgodnie stwierdzili, że matematyka jest bardzo potrzebna w życiu.    

            To była niezapomniana lekcja,  a uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia kulinarne.

             Kinga Cwetko, Agnieszka Mazur, Angelika Prabucka

        • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W ŚWIETLICY
          • DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA W ŚWIETLICY

          • 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto to przypada   w rocznicę urodzin jego twórcy Alana Aleksandra Milne’a. Uroczego misia – mieszkańca Stumilowego Lasu -  kochają  i uwielbiają miliony dzieci na całym świecie. Mimo upływu lat jest on jednym  z najpopularniejszych misiów.

            Dzieci uczęszczające do świetlicy zapoznały się z historią powstania książki o Kubusiu Puchatku. Nauczyciele czytali fragmenty książki,    a dzieci odpowiadały na pytania związane z treścią przeczytanego tekstu. Nauczyły się rymowanego, magicznego zaklęcia Kubusia. 

            W tym wesołym dniu dzieci przyniosły swoje maskotki z Kubusiem Puchatkiem oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu, a także różne pozycje książki z przygodami Kubusia Puchatka.

            Nie zabrakło zabaw  ruchowych z maskotkami zgromadzonymi w sali.  Dzieci wykonały pracę zbiorową farbami, która przedstawiała Puchatka z jego ulubionym przysmakiem – miodem. Kolorowały także kolorowanki tematyczne przedstawiające Kubusia i jego przyjaciół.

            Wykonano też gazetkę - ,, Kubusiową galerię ‘’z prac plastycznych uczniów.  Każdy mógł również obejrzeć wystawkę książek o Kubusiu Puchatku zgromadzonych  w świetlicy.

            To były niezwykle inspirujące zajęcia. Nauczyły, że dla bohaterów opowieści o Stumilowym Lesie przyjaźń stanowi bezcenną wartość.

                                             

            Nauczyciele świetlicy

        • Bal karnawałowy klas I - III
          • Bal karnawałowy klas I - III

          • Jak co roku w okresie karnawałowym odbył się w naszej szkole bal, na który dzieci z klas I-III z niecierpliwością czekały. We wtorek, 16 stycznia od samego rana zaroiło się w szkole od Spidermanów, piratów, rycerzy, policjantów... Były wróżki, księżniczki i niejedna Wednesday. Nie sposób wymienić wszystkich. Niektórzy byli nie do poznania i panie wychowawczynie miały nie lada zadanie, by rozpoznać swoich uczniów.

            Przed wspólną zabawą na sali, każda klasa z wychowawczyniami spotkała się w klasie, by poprzez wspólne zabawy, tańce, konkurencje, a także pyszny poczęstunek wprowadzić się w karnawałowy nastrój.

            Nasza sala gimnastyczna, udekorowana kolorowymi paskami krepy wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. A we wspaniały nastrój wprowadził nas niezrównany dj Kabi, czyli nasz pan od muzyki, Krzysztof Cegłowski. Muzyka, tańce i zabawy przypadły wszystkim do gustu. Wszyscy bawili się znakomicie, a dobry humor nie opuszczał nas nawet na chwilę. Były korowody, kółeczka i tańce w parach a także wiele zabaw muzyczno-ruchowych. Bardzo serdecznie panu Krzysiowi dziękujemy!

            Kilka godzin tak wspaniałej zabawy minęło jak chwilka i już z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny bal!

                                Bożena Nadolska

             

        • Tydzień przyjaźni i życzliwości w świetlicy szkolnej
          • Tydzień przyjaźni i życzliwości w świetlicy szkolnej

          • Przyjaźń to największy skarb jaki może posiadać człowiek. To zdanie z pewnością może być podsumowaniem tygodnia na temat przyjaźni i życzliwości w świetlicy. Podczas niego dzieci mogły poznać różne utwory o tematyce przyjaźni, przysłowia nią związane, a także przekonać się jaki naprawdę powinien być prawdziwy przyjaciel i co to znaczy, być życzliwym.

            Nauczyciele przeprowadzili pogadanki na temat konieczności bycia życzliwym, wzbudzania pozytywnych emocji, rozwiązywania problemów w sposób pokojowy. Nauczyciele podkreślali, jak ważna dla drugiego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności i uśmiechu, jak miło jest usłyszeć i powiedzieć drugiej osobie miłe słowa. 

            Nie ma wątpliwości, że ktoś, kto chce mieć wielu przyjaciół, sam musi być dobrym przyjacielem. Zatem, jak pielęgnować przyjaźń i jak być dobrym przyjacielem? Na to pytanie odpowiedzieli wychowankowie świetlicy tworząc ustny dekalog przyjaźni. Oprócz tego wykonali prace plastyczne, m.in. pracę zbiorową – Drzewko Przyjaźni. Wykonane prace zostały zawieszone w galerii świetlicy.

             

            Nauczyciele w świetlicy

        • Zabawa kulinarna na lekcji języka angielskiego
          • Zabawa kulinarna na lekcji języka angielskiego

          • Podczas zajęć z języka angielskiego bohaterowie Mickey i Goofy, których uczniowie klas pierwszych znają z bajek Disneya i podręczników New English Adventure 1 nauczyli dzieci robić milkshakes! Chętne dzieci przyniosły składniki tj. mleko, banany, gruszki, jabłka, kiwi i mandarynki. Dzieci wspólnie wybierali składniki i robili w blenderze kielichowym smaczne napoje mleczno – owocowe. Dzięki czemu nauka języka angielskiego była dla uczniów interesująca i angażująca a przede wszystkim eksperymentalna. Sporo uczniów taki napój piło pierwszy raz w życiu!

            Zastosowana zabawa miała na celu sprawdzenie umiejętności językowych uczniów pod kątem znajomości słownictwa: FOOD (jedzenie) oraz sprzyjała w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczniami klasy.

            Nauczyciel języka angielskiego:

            Kamila Piankowska

        • Kalendarz adwentowy jako świąteczny pomysł na język angielski  w klasach najmłodszych!
          • Kalendarz adwentowy jako świąteczny pomysł na język angielski w klasach najmłodszych!

          •  

            W klasach I – III stworzono kolekcję kart z zadaniami adwentowymi w języku angielskim, które umiliły dzieciom odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia!

            Na każdej karcie znajdowało się inne zadanie na każdy dzień adwentu. Dzieci otwierały pudełka w te dni, kiedy miały zajęcia z języka angielskiego.  Każde zadanie to była szansa na utrwalenie słownictwa związanego ze świętami i nie tylko! Zabawa w połączeniu z edukacją sprawiała, że nauka stała się bardziej skuteczna, a nowe słownictwo zostało łatwiej zapamiętane. Zabawa z kalendarzem adwentowym cieszyła się dużym zainteresowaniem,
            a widok dzieci, zajadających cukierka jako nagrody, był jednym z najlepszych świątecznych prezentów! Pomysł na kalendarz adwentowy w wersji angielskiej, który kształtował między innymi umiejętności językowe, doskonale rozbawiał wszystkie klasy I – III!

             

            Nauczyciel języka angielskiego:

            Kamila Piankowska

             

        • „Haft matematyczny – zabawa z nićmi”
          • „Haft matematyczny – zabawa z nićmi”

          •  

             Klasy VI naszej szkoły uczestniczyły w innowacji „Haft matematyczny – zabawa nićmi”.

            Zajęcia miały na celu wprowadzenie uczniów w nowoczesną metodę wyszywania różnorodnych kształtów. Uczniowie wyszywali początkowo najprostsze wzory, tj: kwadrat, okrąg, kąt, trójkąt - poznając technikę zastosowania haftu matematycznego. Kolejnym etapem było twórcze połączenie kształtów matematycznych w piękne obrazki, pocztówki, kartki okolicznościowe itp. Uczniowie bawiąc się haftem matematycznym utrwalali podstawowe informacje o kształtach figur geometrycznych. W czasie prowadzonych zajęć uczniowie  uczyli  się wytrwałości osiągania założonych celów, liczyła się dobra organizacja pracy, zaradność, a wspólne spotkania pomogły w integracji z zespołem klasowym.

            Haft matematyczny był niekonwencjonalnym narzędziem do pokazania piękna przedmiotu jakim jest matematyka. Wzbogacił wiedzę uczniów o nowe pojęcia, dał im satysfakcję z samodzielnie wykonanej pracy, a co najważniejsze pobudził i wykształcił wyobraźnię.

            Natalia Doering

            Beata Galikowska

      • Kontakty

        • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
        • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
        • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
      • Logowanie