• Biesiada Kociewska
          • Biesiada Kociewska

          • Pod takim hasłem odbył się10.05.2024 r. drugi etap Gminnego Konkursu Wiedzy o Kociewiu „Znam Swój Region – Moją Małą Ojczyznę”. Konkurs odbył się w dwóch etapach.
            W pierwszym etapie chętne trzyosobowe drużyny z czterech szkół w naszej gminie przystąpiły do rozwiązania testu wiedzy o Kociewiu umieszczonego przez organizatorów na platformie Microsoft Teams. Uczestnicy tego etapu wraz z opiekunami spotkali się w drugim etapie nazwanym Biesiada Kociewska w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie, który był organizatorem konkursu.

            Podczas Biesiady uczestnicy obejrzeli krótki program artystyczny przygotowany przez nasz szkolny zespół „Brzady”, pod kierunkiem Pani Barbary Jędrzejewskiej oraz wysłuchali gadki kociewskiej zaprezentowanej przez uczennicę Marcelinę Kulla. Następnie przystąpili do rozpoznawania potraw kociewskich, które potem wspólnie mogliśmy skosztować.
            Odbyły się również warsztaty taneczno-wokalne, na których nauczyliśmy naszych gości kroku polki kociewskiej oraz Hymnu Kociewskiego. Dobrej zabawy przy muzyce kociewskiej nie było końca.Wreszcie przyszła pora na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród.
            Wyniki kształtowały się następująco:

            I miejsce – Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie.

            II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im.O.Flawiana Słomińskiego w Borzechowie.

            III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleszczewie Kościerskim.

            Wyróżnienie - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni.

            Fundatorem nagród dla uczestników Gminnego Konkursu Wiedzy o Kociewiu był Wójt Gminy Zblewo Artur Herold. Nagrody bardzo się spodobały naszym uczestnikom, a były to między innymi bezprzewodowe głośniki JBL, bezprzewodowe słuchawki, pendrivy. Uczestnicy wraz z opiekunami nie kryli zadowolenia z takiej formy przebiegu konkursu. My jako organizatorzy serdecznie dziękujemy za udział i przygotowanie uczniów do konkursu.
             Zachęcamy szkolne drużyny znawców Kociewia do poszerzania swojej wiedzy o Małej Ojczyźnie jaką jest Kociewie, by w przyszłym roku ponownie stanąć w konkursowe szranki.

            „I znówki będzim doznować wielgi uciechy na naszy bjysiadzie”

             

            Organizatorzy: Zyta Mikołajewska, Barbara Jędrzejewska, KamilaPiankowska, Małgorzata Dzienniak.

        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

          • Zadaniem, które wykonała klasa 1c w ramach projektu „Zabawa sztuką” było „Robert Delaunay”- poznali twórczość francuskiego malarza słynącego z mocnych kolorów i geometrycznych kształtów. Następnie tworzyli pracę własną, zainspirowaną dziełami artysty- zakładkę do książki. Uczniowie zainspirowani dziełami malarza z ogromnym zaangażowaniem i satysfakcją realizowały powierzone zadanie. W rezultacie powstały piękne dzieła sztuki.

        • Dzień Strażaka w świetlicy szkolnej
          • Dzień Strażaka w świetlicy szkolnej

          •  

            Ciągle słychać ich w oddali, gdy wypadek, gdy się pali.

            I nie myśląc o tym wcale, pędzą szybko na sygnale,

            by ratować ludzie życie, walcząc też o swe przeżycie.

            To Strażacy! Każdy powie, że to są bohaterowie!”

             

            4 maja obchodzimy Dzień Strażaka. Z tej okazji dzieci w świetlicy szkolnej uczestniczyły w zajęciach przypominających, jak ważna i niebezpieczna jest praca strażaka.

            Dzieci oglądały ilustracje przedstawiające zadania wykonywane przez strażaków, dowiedziały się, jak wygląda strój oraz poznały narzędzia, którymi posługują się strażacy podczas gaszenia pożarów.

            Dzieci przypomniały sobie również numery alarmowe oraz ćwiczyły jak prawidłowo wezwać straż pożarną. Wykonały także prace plastyczne, które zawieszone zostały w galerii świetlicy.


             

            Nauczyciele świetlicy

        • "Wierszyki łamiące języki"
          • "Wierszyki łamiące języki"

          • 10 maja 2024r. r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Wierszyki łamiące języki” dla dzieci klas I-III ze szkół Gminy Zblewo. Celem konkursu było wdrażanie do prawidłowego wybrzmiewania trudnych głosek, posługiwanie się poprawną polszczyzną, kształtowanie wrażliwości na piękno poezji, rozwijanie ekspresji twórczej dziecka oraz kształcenie umiejętności recytatorskich.
            Konkurs obejmował utwory poezji i prozy dziecięcej, trudne pod względem wymowy.

            Do konkursu zgłosiło się 26 dzieci, a z naszej szkoły 9 uczniów.
            Wyniki prezentują się następująco:
            Klasy I-
            Celestyna Musiał -III miejsce
            Pałasz Oskar- wyróżnienie
            Klasy II-
            Warsiński-Stefaniak Jan- wyróżnienie
            Klasy III-
            Olga Konieczna-II miejsce
            Natalia Krzyżostaniak - wyróżnienie

            Pozostali uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie otrzymali nagrody za udział.

             

        • Poznajemy piękne zakątki
          • Poznajemy piękne zakątki

          • Dnia 8 maja 2024 r. klasy II a i II b, w piękny słoneczny dzień  postanowili wybrać się na spotkanie z pieśnią narodową oraz poznać bliżej twórcę Hymnu Polski - Józefa Wybickiego. Zwiedzając Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, uczniowie zdobyli sporo wiedzy o zabytkowym dworku szlacheckim oraz historii Polski. Zrobili pamiątkowe zdjęcia przy Dębie- potomku posadzonym przez Józefa Wybickiego oraz przy  wspaniałej rzeźbie Orła. Z Będomina uczniowie udali się prosto do osady kaszubskiej- Szarlota w Kościerzynie.  Czarujące miejsce wyróżniało się okazałą okolicą z widokiem na piękne jezioro i przystań, gdzie uczniowie mogli złapać odrobinę wytchnienia, relaksu oraz skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Wspaniałą rozrywką była gra w kręgle i aktywne zabawy w Clubiku dla dzieci-sali zabaw sensorycznych. Wyjazd okazał się bardzo atrakcyjny, ponieważ na naszych dzielnych graczy czekał obiad i kolejna niespodzianka - zwiedzanie leśnego ZOO. To miejsce zapewniło uczniom sporo pozytywnych emocji. Uczniowie wraz z opiekunami wrócili radośni, wypoczęci oraz w bardzo dobrych humorach.

                                                           Agnieszka Mazur, Barbara Jędrzejewska, Angelika Prabucka

        • Nadia i Kacper finalistami Konkursu Biblijnego
          • Nadia i Kacper finalistami Konkursu Biblijnego

          •  W sobotę, 27 kwietnia nasi uczniowie Nadia Hoffmann i Kacper Banasiak z kl. IV a wraz z rodzicami i panią Anią Polc udali się do Pelplina na finał Diecezjalnego Konkursu Biblijnego. W tym roku jego uczestnicy skupili się na fragmentach Księgi Wyjścia, szczególnie na temacie „Wyjścia Izraelitów z Egiptu”.

            Diecezjalny Konkurs Biblijny od wielu lat jest organizowany przez Collegium Marianum Liceum Katolickie w Pelplinie, Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej i parafię pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Chojnicach. W tym roku w konkursie brało udział około 800 uczniów ze szkół podstawowych. Odpowiadali oni na pytania przygotowane przez księży Tomasza Borka i Patryka Wykę.  Do finału, który odbył się w Collegium Marianum, zakwalifikowało się 69 uczniów, w tym właśnie Nadia i Kacper. Po odpowiedziach pisemnych na pytania, uczniom zaproponowano zwiedzanie katedry i szkoły, a nauczyciele katecheci przystąpili do sprawdzania prac. Następnie ogłoszenie wyników i  pięcioro uczniów z każdej kategorii wiekowej odpowiadało ustnie na trzy pytania. W ten sposób wyłoniono laureatów XV edycji Konkursu Biblijnego. Nagrody i zaświadczenia o byciu laureatem i finalistą konkursu wręczał ks. biskup Arkadiusz Okrój. Potem jeszcze wspólne zdjęcie i mogliśmy wrócić do domu.

            Naszym uczniom składam serdeczne gratulacje. Jestem dumna, że nasi uczniowie już w klasie czwartej zaszli tak daleko – do samego finału!

             

            Anna Polc

        • Podsumowanie Tygodnia Biblijnego
          • Podsumowanie Tygodnia Biblijnego

          • 3 niedziela wielkanocna rozpoczyna w Kościele Tydzień Biblijny.

            W ciągu całego tygodnia podejmowaliśmy różnorodne biblijne inicjatywy. Uczniowie klas młodszych słuchali historii z Pisma świętego i wykonywali prace plastyczne – obrazek dziecka czytającego Biblię, kostkę, na ściankach której były rysunki obrazujące poszczególne dni stworzenia świata czy przestrzenną Ostatnią Wieczerzę. Uczniowie klas starszych sprawdzali swoją wiedzę biblijną w teleturnieju „Biblionerzy” – największym zasobem wiadomości wykazali się uczniowie klas czwartych. Codziennie można było rozwiązywać zagadkę biblijną związaną również z innym przedmiotem – jak historia, matematyka, język polski, chemia czy w-f, np. gdzie w Piśmie Świętym jest mowa o bieganiu albo wyjaśnianie frazeologizmów biblijnych. Uczniowie klasy IV a wzięli udział w rajskim podwieczorku zajadając ciasteczka z jabłkami i odgadując nazwy roślin biblijnych, które przetrwały do czasów współczesnych, jak granat, figa, oliwki, owies czy aloes.

            Tydzień Biblijny stał się impulsem do tego, żeby otworzyć swoje Pismo Święte. Zachęcam wszystkich gorąco do czytania i zgłębiania Słowa Bożego i poznawania tej niezwykłej księgi, jaką jest Biblia.

            Anna Polc

            Patrycja Preuss-Wachowiak

      • Kontakty

        • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
        • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
        • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
    • Galeria zdjęć

        brak danych
      • Logowanie