• Intensywny tydzień za nami...
          • Intensywny tydzień za nami...

          • W poniedziałek, 20 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. To szczególny dzień, w którym wszyscy zwracają uwagę na prawa najmłodszych ludzi.  Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 33 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Konwencja ta jest jednym z najważniejszych dokumentów międzynarodowych, zapewniającym dzieciom prawa do godności, opieki, równości, edukacji, opieki zdrowotnej i udziału w życiu społecznym. Wszystkie te prawa mają na celu zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, rozwoju i szczęścia. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z najistotniejszymi  hasłami dotyczącymi Praw Dziecka,  oraz zostali zachęceni do przyjścia w tym dniu ubranych na niebiesko lub z elementami niebieskiego.  Z uwagi na  inicjatywę UNICEF-u który zaprasza do wykorzystania tego koloru we wszystkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

            21 listopada, we wtorek obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym dniu uczniowie zostali zachęceni do przyjścia, do szkoły w kolorze żółtym. Żółty kolor symbolizuje radość i optymizm. W tym dniu kładliśmy nacisk na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi. Uczniowie klas II wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez pedagog, w których mieli możliwość kształtowania postawy życzliwości wobec innych i siebie. W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje. Niech Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzy listopadową aurę!

            24 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli ubrać się w kolorze brązowym. W tym dniu zachęcono dzieci do przyniesienia swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas spędzony w szkole. Miłych klasowych spotkań oraz opowieści o misiach było co niemiara.

            Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją.

             

            Małgorzata Dziencielewska

            Monika Prusak

            Agnieszka Zych

        • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej
          • Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

          • Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Tego dnia dzieci mogły przynieść ze sobą do szkoły swoje ulubione pluszaki.

            Miś był motywem przewodnim zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej. Świętowanie rozpoczęło się od poznania historii tego święta i czytania fragmentów bajek
            o znanych i lubianych niedźwiadkach.  Dzieci wykonały prace plastyczne, podczas których mogły wykazać się inwencją twórczą. 

            Miś jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości. Miła atmosfera obchodów Święta Pluszowego Misia z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

             

            Ewa Niemczyk

          • Dzień Kredki

          • 22 listopada obchodziliśmy Dzień Kredki. Pomimo, że kredki najczęściej używane są przez dzieci, to świętować może każdy! Podczas tego dnia, poznaliśmy rożne ciekawostki dotyczące kredek. Pierwsze kredki powstały już w I wieku naszej ery. Woskowe kredki były używane wówczas tylko do szybkiego zaznaczania i wykorzystywano je głównie w spichlerzach, magazynach i targach. Znane Nam kolorowe kredki zaczęły się pojawiać na początku XX wieku.  Pierwszą firmą produkującą kredki kolorowe i wysokiej jakości była niemiecka firma Faber- Costell, która w 1908 r. wprowadziła na rynek pierwszy zestaw kredek zawierający 60 kolorów. Używanie kredek rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i kreatywne. Nie są one przeznaczone tylko dla dzieci- ostatnio dużą popularnością cieszą się również kolorowanki dla dorosłych. Poprzez rysowanie dzieci rozwijają wyobraźnię i fantazję. Na wczesnym etapie życia, używanie kredek jest bardzo ważne ponieważ pełni funkcję nie tylko dobrej zabawy ale także poznawania kolorów i kształtów. Poznaliśmy rodzaje kredek od ołówkowych i akwarelowych, artystycznych, olejowych po pastelowe, świecowe i woskowe. Dzieci wykonały prace plastyczne, które udekorowały naszą świetlicę.

            Daria Menard

        • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • Dnia 17 listopada 2023r.  w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to coroczna matematyczna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

            Tabliczka mnożenia sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie z klasy VII a.  Zaopatrzeni byli w losy i przepytywali młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły. „Egzaminy” opierały się na losach o różnym stopniu trudności. Każdy, kto odpowiedział na 5 pytań z losu, otrzymał tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz imienny certyfikat.

            Tego dnia w klasach IV – VIII został przeprowadzony konkurs na „Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia”.

            Światowy Dzień Tabliczki mnożenia stał się w naszej szkole wesołym i pouczającym wydarzeniem. Nauka poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

            Natalia Doering

            Zbigniew Bahr

            Agnieszka Radkowska

        • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim
          • Finał zbiórki dla schroniska w Starogardzie Gdańskim

          • Drodzy Darczyńcy, zakończyliśmy akcję zbiórki karmy i akcesoriów dla bezdomnych i potrzebujących zwierząt ze schroniska w Starogardzie Gdańskim. Składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom, uczniom i rodzicom naszej szkoły za aktywny udział w tegorocznej akcji. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu, zgromadziliśmy duże ilości karmy mokrej, suchej, kocyków, różnych zabawek oraz smakołyków dla psów i kotów. Po zakończonej zbiórce dary zostały przekazane do schroniska w dniu 24.11.2023 r.

            Pracownicy schroniska byli wzruszeni Waszą ofiarnością i serdecznie dziękują.

            Podsumowanie akcji - film

            Małgorzata Dziencielewska

            Agnieszka Zych

            Monika Prusak

        • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego
          • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego

          • Listopad jest miesiącem zdrowia psychicznego. Wspólnie podejmujemy działania w kierunku otwartego mówienia o trudnościach emocjonalnych i dbania o zdrowie psychiczne, przede wszystkim pod kątem depresji wśród dzieci i młodzieży. Rodziców, nauczycieli i uczniów zachęcamy do obejrzenia filmiku link poniżej:

            Film

            Małgorzata Dziencielewska

            Monika Prusak

            Agnieszka Zych

        • Wycieczka klas pierwszych
          • Wycieczka klas pierwszych

          • Dnia 16 listopada klasy pierwsze uczestniczyły w wycieczce do Starogardzkiego Centrum Kultury oraz kina Cinema City.  Najpierw dzieci przeniosły się do świata magii, w którym poznały losy Kajtka Czarodzieja, chłopca, którego marzenia spełniają się dzięki jego nadnaturalnym zdolnościom. Historia opowiada o tym jak chłopiec odkrywa, że powodzenie i sława, które zdobywa za pomocą czarów, nie rozwiązują jego najbardziej podstawowych potrzeb - bycia kochanym, rozumianym, posiadania przyjaciół i kochającej rodziny, która widzi i akceptuje go takim, jaki jest. Pod koniec opowieści Kajtek uczy się rezygnować z czarodziejskiego sztafażu. Jednocześnie marzenia pozwalają mu wewnętrznie dojrzeć i uczą nawiązywać relacje z ludźmi przez miłość, współczucie i empatię. Po seansie uczniowie wraz z opiekunami udali się na wystawę  z cyklu Sztuka Polska, prac Edwarda Dwurnika z kolekcji Zachęty Narodowej Galerii Sztuki. Uczniowie mieli okazję nie tylko podziwiać prace malarskie ale również grafiki artysty.
            A. Derda
            K. Dolna
            M. Dzienniak
            D. Cherek
            A. Zych
        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

          • Za nami kolejne zrealizowane zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką”. Uczniowie klas 1a i 1b wykonali zadanie pt. „Magiczne drzewo”.

            Na początku poznaliśmy postać Yayoi Kusama, która jest japońską rzeźbiarką, malarką
            i pisarką. W świecie sztuk plastycznych nazywana jest królową kropek, ponieważ właśnie kropkami pokrywa swoje dzieła. Jednym z jej wyjątkowych dzieł jest drzewo, które pełne jest z kropek. Zapraszamy do fotorelacji z wykonywania naszego „Magicznego drzewa”.

        • Listopadowy dzień w Gdańsku
          • Listopadowy dzień w Gdańsku

          •  

            W listopadowy poranek uczniowie klasy IVa, IVb oraz VIIb wyruszyli na wycieczkę do Gdańska. Młodsi uczniowie udali się do Hevelianum, gdzie mieli spotkanie nie tylko z nauką, ale i historią. Jednym z punktów programu było zwiedzanie interaktywnej wystawy "Dookoła świata". Chłopcy i dziewczęta poruszali się po dwóch kondygnacjach budynku, gdzie umieszczone zostały elementy z siedmiu kontynentów. Eksponaty związane z powstawaniem wulkanów, gejzerów, siły huraganu, a nawet trąby powietrznej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Każdy kontynent to również niezwykłe zwierzęta, które udało się poznać naszym uczniom nieco bliżej. Mogli oni posłuchać uszami nietoperza, dotknąć niedźwiedzia polarnego, pomóc biedronce odzyskać jej kopki, a nawet znaleźć patyczaki.
            Kolejnym punktem programu było zwiedzanie interaktywnej wystawy ”Z energią!”. Uczniowie dowiedzieli się wiele o elektryczności, energii i o tym, jakimi sposobami można tę energię zdobyć. Ponadto duża część wystawy poświęcona była zagadnieniom ekologicznym: zagrożeniom dla naszej planety, recyklingowi odpadów i odnawialnym źródłom energii, co też było bardzo interesujące dla naszych uczniów. Pobyt w Hevelianum był bardzo udany. Dzięki interaktywnym wystawom wszystko było w zasięgu ręki, można było eksperymentować, bawić się i przy okazji wiele nauczyć. W tym samym czasie starsi uczniowie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej - jednej z największych wystaw prezentowanych przez muzea historyczne na świecie. Tworzą ją trzy bloki narracyjne: „Droga do wojny”, „Groza wojny” oraz „Długi cień wojny”. Ekspozycja przedstawia polskie doświadczenie wojny, wpisane w szerszy konspekt europejski i światowy. Dzięki tej wycieczce nasi uczniowie mogli przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z okresem II wojny światowej.
            Z uwagą i skupieniem śledzili wszystkie punkty wystawy, poznając tragiczną historię naszego narodu. Ogromne wrażenie wywołała na nich ściana wzniesiona z replik walizek ludzi zwożonych do obozów koncentracyjnych. Swoją uwagę skierowali też na dwa czołgi  oraz zawieszone pod sufitem repliki bomby atomowej zrzuconej na Hiroszimę. Wizyta w tym muzeum uświadomiła im tragizm wojny i z pewnością wywarła na nich ogromne wrażenie.

            Kolejnym punktem programu była wspólna lekcja wychowania fizycznego w gdańskim Jumpcity – największym parku trampolin w Trójmieście. Na naszych uczniów czekał olbrzymi basen z gąbkami, największa trampolina sportowa na północy Polski, ścieżki akrobatyczne, trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka, strefa gladiatorów oraz air track. Szaleństwom na trampolinach nie było końca. Oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i pod czujnym okiem instruktorów i wychowawców. 

            Na koniec wszyscy udali się na posiłek, podczas którego wciąż trwały entuzjastyczne rozmowy na temat mijającego dnia. Późnym popołudniem z nowymi doświadczeniami i wrażeniami wszyscy wrócili do swoich domów.

            wychowawcy klas

        • Podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka"
          • Podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka"

          • 20 listopada odbyło się  podsumowanie konkursu plastycznego "Emocje oczami dziecka".  Wyłonienie laureatów spośród wielu kreatywnych prac okazało się nie lada wyzwaniem.   

            Z radością ogłaszamy wyniki tegorocznego konkursu. 

            I miejsce: Agata Soroka, klasa VIII

            II miejsce: Martyna Cesarz, klasa VIa

            III miejsce: Laura Konieczka, klasa IVa

            Wyróżnienia:

            Karolina Stopa, klasa VIII

            Natalia Sobisz, klasa VIIa

            Kacper Banasiak, klasa IVa

            Wszystkim uczestnikom konkursu pragniemy ogromnie podziękować za udział, a także pogratulować kreatywności i pomysłów!

             

            Organizatorzy:

            M. Prusak

            M. Dziencielewska

            A. Zych

            D.Cherek

        • Światowy Dzień Tolerancji
          • Światowy Dzień Tolerancji

          • W czwartek 16 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Tolerancji. Na korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka z najważniejszymi informacjami związanymi z tolerancją. Uczniowie wraz z nauczycielami podczas krótkich zajęć warsztatowych zgłębiali temat tolerancji, szukali wartości bliskich idei tolerancji, zastanawiali się co oznacza i z jakim działaniami wiążesię stwierdzenie „Jestem tolerancyjny”. Uczniowie klas III brali udział w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez pedagoga i psychologa podczas, których tworzyli wspólnie „Drzewo tolerancji”, zapisując na listkach skojarzenia związane z hasłem TOLERANCJA. Natomiast uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w akcji „Budujemy most tolerancji”. Akcja ta była prowadzona przez nauczycieli i opierała się na burzy mózgów związanej z tematem. W efekcie powstały mosty, które nawiązywały do tematu tolerancji. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywności. Zapraszamy do zapoznania z fotorelacją.

            Dzień Tolerancji

             

            Monika Prusak

            Agnieszka Zych

            Małgorzata Dziencielewska

        • Międzynarodowy Dzień Tolerancji
          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          • W świetlicy szkolnej przez cały tydzień obchodziliśmy  Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Międzynarodowy Dzień Tolerancji jest świętem obchodzonym corocznie 16 listopada. Zostało ustanowione 12 grudnia 1995 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Inicjatorem tego dnia nietypowego jest UNESCO - organizacja ONZ skupiająca się na współpracy międzynarodowej i walce o prawa człowieka.Międzynarodowy Dzień Tolerancji ma na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa o problemienietolerancji, nacjonalizmu, rasizmu i prześladowaniu mniejszości. Wspólnie stworzyliśmy prace plastyczne, które przypominają nam o tak ważnych uczuciach jak wyrozumiałość, akceptacja, życzliwość czy zrozumienie i szacunek. W trakcie zajęć opowiadaliśmy o różnych sytuacjach z życia codziennego i jak powinniśmy reagować. Cały tydzień przebiegł w miłej, przyjaznej i pełnej empatii atmosferze.

            Nauczyciele świetlicy

        • Układ słoneczny - zadanie dla chętnych z geografii
          • Układ słoneczny - zadanie dla chętnych z geografii

          • Uczniowie klas VI a i VI b na lekcjach geografii poznali Układ Słoneczny. Okazało się, że tematyka kosmosu bardzo się im spodobała. Na podsumowanie działu została zadana praca dla chętnych – model Układu Słonecznego. Chciałabym zaprezentować efekty pracy uczniów. Ilość prac, pomysłowość, precyzja wykonania modeli przez uczniów przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Na dowód fotorelacja. Prace można podziwiać  na wystawie na szkolnym korytarzu.

            Justyna Zielińska - Myszk

        • Akcja charytatywna dla pana Darka
          • Akcja charytatywna dla pana Darka

          • Pod koniec września Samorząd Uczniowski  zaapelował do społeczności szkolnej o przyłączenie się do akcji charytatywnej „Dla Darka”. Odzew uczniów przerósł wszelkie oczekiwania. Dzieci przez kilka dni przynosiły do szkoły maskotki, słodycze, przybory szkolne, a także wypieki. Wszystko po to, aby wesprzeć Pana Darka Bławata w jego powrocie do zdrowia.

            10 października od samego rana można było za symbolicznego piątaka otrzymać niespodziankę oraz zjeść smaczną drożdżówkę. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji bardzo chętnie wzięli udział w naszej akcji. Dzięki nim udało nam się zebrać 3042, 30 zł! Następnie klasa IVa przygotowała przepiękną laurkę i życzenia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego kilka dni później przekazali nasz prezent od serca Panu Darkowi.

            Dotarły do nas podziękowania od Państwa Bławat- "Dziękujemy za inicjatywę zbiórki w szkole i piękną kartkę, którą otrzymaliśmy. Każdy taki gest utwierdza nas w przekonaniu, że nie jesteśmy sami. Dziękujemy serdecznie i pozdrawiamy." Oczywiście te słowa sprawiły, że urosły nam skrzydła!                                

                                                                                                                                                                                                 Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

        • "Sposób na Alcybiadesa"
          • "Sposób na Alcybiadesa"

          • W dniu 13 listopada 2023r. klasy  V oraz VI naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym pt.” Sposób na Alcybiadesa”. Spektakl odbył się w sali kina „Sokół” w Starogardzie Gdańskim. 

            Aktorzy Teatru „Aczemu” wywarli na naszych uczniach ogromne wrażenie. Powieść Niziurskiego "Sposób na Alcybiadesa" została wydana w 1964 r. Akcja rozgrywa się w szkole. Tytułowy Alcybiades to przezwisko nauczyciela historii, wobec którego uczniowie stosują różne "sposoby", np. "dryfu", czyli doprowadzania do luźnej rozmowy na różne ciekawe tematy historyczne. Efektem tych zabiegów jest nieoczekiwana fascynacja historią wśród uczniów, a lekceważony dotąd przez nich Alcybiades okazuje się świetnym nauczycielem.

            Czy nasi uczniowie skorzystają z gotowego pomysłu, aby zyskać w oczach nauczycieli, rodem z Nizińskiego?

            A może mają już swój własny pomysł, którym chcą nas pozytywnie zaskoczyć?

             

            Natalia Doering

            Magdalena Piernicka

        • Jesienny tydzień
          • Jesienny tydzień

          • W tym tygodniu w naszej szkole celebrowaliśmy jesień. A wszystko za sprawą akcji zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Każdy dzień pod innym hasłem. Zaczęliśmy od dnia z kocykiem i herbatą, potem dzień w piżamie lub w szlafroku, następnie dzień w kapciach i na zakończenie strojach w kolorach jesieni. To była prawdziwa piżamowa rewia mody także kapcie były fantazyjne.  Na dowód kilka zdjęć...

        • Kolejne sukcesy naszych sportowców!!!
          • Kolejne sukcesy naszych sportowców!!!

          • Miło nam poinformować, że po zwycięstwie naszych czterech  zespołów w zawodach gminnych w koszykówce 3 x 3 w Zblewie, reprezentowaliśmy godnie naszą gminę i w dniu 15 listopada 2023r.  w Mistrzostwach Rejonu w  Rywałdzie.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            Dziewczęta młodsze w składzie: Liwia Flisikowska, Zuzanna Kubik, Klaudia Tuchlin, Martyna Cesarz, Weronika Dau - rezerwowa zajęły I miejsce wygrywając z Rywałdem.

            Dziewczęta starsze w składzie: Adela Grzegorzewska, Paulina Krefta, Małgorzata Zentkowska, Wiktoria Burczyk - zajęły II miejsce nawiązując równorzędną walkę z zespołem z Rywałdu.

            Chłopcy młodsi w składzie: Dominik Gila ,Remigiusz Rekowski, Kajetan Hinz, Igor Duszak, Maksymilian Sobecki – zajęli II miejsce przegrywając z Kokoszkowami.

            Chłopcy starsi w składzie: Maciej Wojtaś, Bartłomiej Tomasiak ,Kacper Kasicki, Michał Adamowski, Alan Nagórski - zajęli II miejsce również ulegając Kokoszkowom.

            Gratulujemy i dziękujemy wszystkim zespołom za emocje i  ambitną grę.

            Dziewczętom młodszym życzymy powodzenia na Mistrzostwach  Powiatu, które odbędą się 21 listopada 2023r. w Starogardzie Gdańskim.

             

            Opiekunowie zespołów:

            Alicja Kubik i Mirosław Urban

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
      • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie