• Sukces naszych uczniów w Wirtach

• W dniu 7 czerwca 2022 r. odbyła się XVII Gimnazjada Ekologiczna w Arboretum  w Wirtach. Konkurs miał na celu poszerzanie wiedzy oraz świadomości przyrodniczej. Do konkursu zgłosiły się czteroosobowe drużyny uczniowskie z Kalisk, Bytoni, Zblewa, Borzechowa, Kleszczewa oraz Starej Kiszewy. Nie zabrakło również przedstawicieli  z Pinczyna. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Marciniak, Zuzanna Stopa, Aleksander Flisikowski oraz Szymon Pellowski. Uczniowie zmagali się z zadaniami dotyczącymi umiejętności rozpoznawania ptaków po fragmentach ciała, drzew po liściach, czy znajomością przyrządów leśnika.  Musieli również poradzić sobie z zadaniami matematycznymi polegającymi na obliczeniu objętości drewna. Nie zabrakło również najbardziej emocjonującej konkurencji sportowej. Na koniec ogłoszenie wyników i niezwykła radość naszej drużyny z zajęcia I miejsca.

Serdeczne gratulacje!!!

Joanna Marcinczyk

• DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

• Z okazji Dnia Dziecka  w naszej szkole odbyło się wiele atrakcji. Były to między innymi uwielbiane przez dzieci zawody sportowe. Rywalizację międzyklasową  urozmaiciły wspólne tańce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, przeciąganie liny i konkurs rzutów do kosza. Wspaniale wspierały swoich wychowanków wychowawczynie, biorąc udział w konkursie, zbierając ogromne brawa za celne rzuty. Wiele  radości dały zwycięstwa,ale najważniejsza była wspólna zabawa. Wszyscy zainteresowani mogli również zjeść watę cukrową i popcorn. Nie zabrakło również lodów dla wszystkich uczniów szkoły i przedszkolaków, które jak co roku przekazała firma Iglotex ze Skórcza. To był słodki dzień pełen wrażeń i emocji. Szkoda, że tylko jeden raz w roku :)

• Dzień Dziecka z Mamą i Tatą w naszej szkole

• Jest wiele dni w roku, które dzieci uwielbiają, niewątpliwie jednym z nich jest
            1. czerwca. Jest to szczególny dzień w życiu dzieci na całym świecie. Również w naszej szkole uczniowie klas I – III wspólnie ze swoimi rodzicami świętowali Dzień Dziecka oraz obchodzony niedawno Dzień Matki i zbliżający się Dzień Ojca.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnego zaśpiewania piosenki Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci” oraz od życzeń, które przekazała wszystkim Dzieciom  Pani Dyrektor Iwona Loroch.  Następnie uczniowie z czerwonymi serduszkami w dłoniach zaśpiewali piosenkę „Cudownych rodziców mam”, po czym pani Agnieszka Mazur zapoznała wszystkich z programem i atrakcjami zaplanowanymi na ten dzień.

Każda klasa  przygotowała dla swoich rodziców część artystyczną. Były wiersze, piosenki i tańce. Radość i zadowolenie ze swych pociech nie znikały z twarzy gości. Oczywiście pojawiły się łzy, ale były to łzy pełne szczęścia i wzruszenia.

W tym dniu na dzieci czekały liczne konkurencje sportowe: tory przeszkód, przeciąganie liny, gra w kręgle, tunele, zabawy z piłkami, kręcenie kołem hula – hop, a także zabawy z chustą Klanza. Dzieci mogły również zamienić  swoją twarz w kolorowego jednorożca, motylka czy inne zwierzątko.

Oczywiści  Dzień Dziecka nie mógł odbyć się bez  waty cukrowej  oraz  popcornu. Dodatkowo w świetlicy szkolnej zorganizowano poczęstunek dla rodziców i dzieci.

Na zakończenie uczestnicy wykonali pamiątkowe zdjęcia w mini fotobudce
            „W Rodzinie siła”.

Mimo, że pogoda na dworze nie dopisała,  uczniowska radość i pogoda ducha wypełniły szkolne korytarze i salę gimnastyczną. Dzieci były zadowolone i żałowały, że czas tak szybko minął. Oby takie uśmiechy  jak tego dnia zawsze gościły na twarzach naszych uczniów.

Angelika Prabucka