• Międzyklasowy quiz wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

• Dnia 5 grudnia w naszej szkole został przeprowadzony quiz wiedzy o bezpieczeństwie
            w ruchu drogowym dla klas I-III.  Quiz  miał charakter rywalizacji klasowej. Każdą klasę reprezentowały dwie osoby,  które otrzymywały punkty za każde dobrze wykonane zadanie.

Uczniowie musieli wykazać się  wiedzą  dotyczącą znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i odpowiedniego zachowania się w różnych sytuacjach drogowych. Jury było pod wielkim wrażaniem posiadanej przez naszych uczniów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały upominki, dyplomy a także smakołyki dla klasy.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wyśmienitej wiedzy w zakresie przepisów ruchu drogowego i wspaniałych umiejętności.

• Andrzejki w świetlicy szkolnej

• Pod koniec listopada 2021r. świetlica szkolna  zamieniała się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się wróżby i zabawy andrzejkowe. Każdy chciał dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a  może dalekie podróże…

Oczywiście dzieci wiedzą,  że wszystkie wróżby traktujemy z  przymrużeniem oka, jednak  Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat. W tym dniu uczniowie brali udział w licznych zabawach tj.  „wyścig  butów”, , „kim zostanę w  przyszłości?”,  „rzut monetą’’, „lanie wosku”.

Uczniowie bawili się świetnie!

• Przygotowania do kiermaszu świątecznego klasy V a w anielskiej atmosferze

• Nastał grudzień, za oknem zimowa aura, która sprzyja atmosferze świąt. Klasa V a rozpoczęła już przygotowania do kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w naszej szkole 13 grudnia. Z inicjatywy p. Ewy Burczyk, na godz. wychowawczej klasy V a odbyły warsztaty plastyczne. Tworzyliśmy anioły z masy solnej, z wzoru, który zaprezentowała nam p. Ewa. Następnie anioły zostały upieczone, a tydzień później, podczas kolejnej godziny wychowawczej pomalowane.  W ten sposób wykonaliśmy arcydzieła, które można podziwiać w załączonej galerii. Przy okazji był to czas na wspólną integrację, rozmowy, a także rozwój zainteresowań, bo niektórzy z nas odkryli swój ukryty talent.

Bardzo dziękujemy p. Ewie i liczymy na kolejne wspólne spotkanie.

Magdalena Piernicka z wychowankami V a

• Wyniki konkursu „KLASOWY MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”

• Podczas XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia został przeprowadzony w klasach IV – VIII konkurs „Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Oto zwycięzcy, którzy otrzymali ten zaszczytny tytuł:

Klasa IV a – Kacper Banasiak

Klasa IV b- Nikodem Jendernalik

Klasa Va- Lena Barbarewicz

Klasa Vb- Zofia Czyryk

Klasa VI a- Liwia Flisikowska

Klasa VI b- Laura Gawrysiak

Klasa VII a- Sebastian Badziński

Klasa VII b- Małgorzata Zentkowska

Klasa VIII – Patryk Mikołajewski

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zbigniew Bahr