Mikołajki...
Odwiedziny pierwszaków w Publicznej Bibliotece w Pinczynie
5 grudnia uczniowie klasy I a udali się na zajęcia do biblioteki. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książeczkę Ned Taylor pt. „List do Mikołaja”. Dzieci z uwagą wysłuchały pięknego opowiadania, a potem usiadły do stolików, by wykonać tematyczne zadania. Miały też możliwość pomóc pani Marioli w ozdobieniu choinki. Dzieci świetnie się bawiły podczas tych zajęć.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marioli Di Giusto za zaproszenie.
Bożena Nadolska
Nasza szkoła dołączyła do kompanii „Dzieciństwo bez przemocy”
W ramach kampanii nasi uczniowie uczestniczyli w lekcjach online o tematyce dostosowanej do grupy wiekowej:
8.55-9.40 14.11.2024r.
Czy dziękować za propsy i za hejt? lekcja o cyberprzemocy.VIIa ,VIIb ,VIIIb , VIIIa8.55-9.40 18.11.2024r.
Sieciakowa lekcja: Internet Mocy Bez Przemocy.Ia , Ic, IIa, IIIa, IIIc8.55-9.40 6.11.2024r.
Przemoc. Dowiedz się, jak reagować i jak telefon zaufania może Ci pomóc.IVa, IVb, Va, VIaPozostałe klasy Ib, IIIb, IVc, Vb, VIb , które nie mogły wziąć udziału w czasie rzeczywistym w zajęciach brały udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa i pedagoga szkolnego.
Cieszymy się, że nasi uczniowie mogli zwiększyć zasób wiedzy w zakresie przemocy oraz budowania bezpieczeństwa swojego i innych, a także nauczyć się sposobów i zasad reagowania w sytuacjach trudnych.
Gazetka szkolna "Mały Pinczyn to My" - listopad 2024 r.
Andrzejki w świetlicy szkolnej
Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada.
Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Kiedyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Początkowo traktowano je bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
W świetlicy szkolnej przez cały tydzień organizowano zajęcia tematyczne związane z andrzejkami, a w piątek dzieci miały okazję wziąć udział w zabawach, które miały powiedzieć, co czeka na nie w przyszłości. Wybieraliśmy imiona przyszłych sympatii, rzucaliśmy monetą do „studni”, aby spełnić swoje życzenie (nad wszystkim czuwała złota rybka). Nie zabrakło także losowania karteczek z wróżbami oraz wszystkim znanej zabawy w ustawianie butów…
Zabawa była świetna, a dzieci niezwykle zaangażowane.Życzymy wszystkim, aby andrzejkowe wróżby się spełniły…
Joanna Marcinczyk
17
„Edukacja z wojskiem”
W środę naszą szkołę odwiedzili żołnierze z Malborka. A to wszystko w ramach programu edukacyjno-obronnego przygotowanego i realizowanego we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.
Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. Szkolenie połączyło teorię i praktykę. Zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. Wojskowi szkoleniowcy przeprowadzili zajęcia podczas, których przekazali uczniom wiedzę w interesujący sposób. Uczniowie klas 7 a i 7 b , którzy byli adresatami szkolenia byli zachwyceni. Szczególnie podobało im się, że sami mogli wszystko przećwiczyć, sprawdzić, nawet posmakować tego co znajduje się w prowiancie żołnierza. Było to bardzo cenne doświadczenie dla naszych uczniów.
Justyna Zielińska - Myszk
11
Archiwum Aktualności