• „Nastrój wyrażony kolorem”
     • „Nastrój wyrażony kolorem”


     • W kolejnym kreatywnym zadaniu uczniowie stworzyli barometr emocji w postaci dzieła sztuki. Dzięki temu zadaniu uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób za pomocą kolorów „malować” emocje w swoich pracach plastycznych.

     • Powiatowy Konkurs Poezji Polskiej

     • 27 IV 2022r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim odbył się Konkurs Poezji Polskiej. Z naszej szkoły wystąpiły: Maria Dróżkowska z kl. II b oraz Maria Kajut  z III b. Obie uczestniczki pięknie wyrecytowały wierszyki, zostały nagrodzone gromkimi brawami. Maria Dróżkowska z klasy II b zdobyła II miejsce w tym konkursie! Reprezentantkom ze szkoły w Pinczynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                         Beata Trygalska

    • Dzień Ziemi i Wody
     • Dzień Ziemi i Wody

     • W miniony piątek 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Wody.
      Tego dnia uczniowie klas I-III przypomnieli sobie, jak ważna jest nasza planeta i co mogą zrobić dla środowiska. Obchodzenie Dnia Ziemi i Wody to zwrócenie uwagi w jaki sposób dbamy o naszą planetę, pokazanie że każdy z nas może mieć wpływ na poprawę stanu naszego środowiska.

      Ten dzień miał na celu rozwijanie zainteresowań dzieci o otaczającym je świecie oraz rozbudzenie  poczucia odpowiedzialności za planetę i istniejące niewielkie zasoby wody pitnej, uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin. Dzieci brały udział w zabawach umysłowych (rozwiązywanie zagadek, burza mózgów); muzycznych, plastycznych oraz badawczych. Obejrzały filmy edukacyjne o ziemi i wodzie.  Każdy uczeń tego dnia otrzymał butelkę wody. Uczniowie i nauczyciele bardzo aktywnie spędzili ten czas.

                                                                                                                                

                                                                                                                                 (M.Dzienniak)

    • TURNIEJ ŚWIĘTEGO JERZEGO W PINCZYNIE
     • TURNIEJ ŚWIĘTEGO JERZEGO W PINCZYNIE

     • Harcerz jest pogodny, z uśmiechem pokonuje przeciwności

       

           Dnia 23 kwietnia 2022 roku, w słoneczną sobotę, w leśniczówce Cis pod nadzorem Druhny Dagmary Siwek oraz Druhny Magdaleny Piernickiej odbył się Turniej Świętego Jerzego. Święty Jerzy - urodził się w rodzinie chrześcijańskiej w drugiej połowie III wieku n.e. najprawdopodobniej w Kapadocji lub w Anglii.
      Gdy dorósł podążył za przykładem ojca wstępując do armii rzymskiej. Jerzy był dobrym żołnierzem, a współcześnie jest patronem harcerzy. Turniej św. Jerzego ma w harcerstwie długą tradycję. Często w tym dniu harcerze składali przyrzeczenie. Odbywały się specjalne harcerskie msze święte, a podczas ognisk, które kończyły zazwyczaj obchody tego dnia, przy dopalających się drwach, snuły się gawędy traktujące o Świętym Jerzym, czy opowiadające o rycerskiej braci harcerskiej.
      Po przerwie związanej z pandemią, postanowiliśmy również wrócić do tej pięknej tradycji. Zaprosiliśmy kadrę naszego hufca wraz z drużynami. Przyjechał do nas Druh Paweł Ferens, Druhna Natalia Jaworańska, Druhna Malwina Sikora, Druhna Anetta Cieślewicz oraz Druhna Komendant Agnieszka Olszowa. O godzinie 08.30 Drużyna Harcerska im. Stanisława Hoffmanna odebrała z peronu w Zblewie 12 Drużynę Harcerską z Kalisk, im. gen. Tadeusza Kościuszki. Druhna Dagmara pomogła nam przejść przez las do leśniczówki. Tam od razu powitała nas Druhna Magdalena i Druh Paweł, którzy przygotowywali zadania w terenie.

            Po uroczystym rozpoczęciu i odśpiewaniu hymnu ZHP, rozpoczęła się integracja drużyn. Następnie zostaliśmy podzieleni na cztery patrole i wyruszyliśmy do lasu, aby rozwiązywać zadania. Zadań było dziesięć, były one rozmieszczone w różnych pomysłowych miejscach. Było również wiele zadań ruchowych takie jak przeciąganie liny, chodzenie na nartach 3- osobowych czy rzucanie koła do celu. Zabawa była przednia.

      Po skończeniu zadań wszyscy się zebraliśmy i mogliśmy na chwilę usiąść i odpocząć. Po tym zostaliśmy zaproszeni do sali w Leśniczówce, gdzie wykonywaliśmy plakaty i dodatkowe zadania, dotyczące patronów naszych drużyn: były to puzzle oraz życiorysy ks. Stanisława Hoffmanna, ks. Wincentego Frelichowskiego, gen. Tadeusza Kościuszki oraz św. Jerzego. Układaliśmy również piosenki o św. Jerzym, a kreatywność naszych patroli bardzo zaskoczyła drużynowych. Po wykonaniu wszystkich poleceń zostaliśmy zawołani na ognisko. Podczas posiłku wszyscy rozmawiali i bawili się a także śpiewali. Po zjedzeniu nadszedł czas na sprawdzanie poprawności wykonanych zadań i podsumowanie Turnieju.

          Wygrał patrol o nazwie „podgrzybki”. Wszyscy którzy brali udział w ognisku dostali cukierki i batony. Po rozdaniu słodyczy ustawiliśmy się do Kręgu Przyjaźni, śpiewania i wyruszyliśmy w drogę na PKP w Pinczynie aby harcerze z Kalisk mogli wrócić do domu. Po nas przyjechali przyjechali rodzice i my również wróciliśmy do domu. To był wspaniały dzień, poznaliśmy dużo nowych osób i czekamy na kolejne wydarzenia w naszym Hufcu.

       

      Druhna Anna Siwek

    • UCZNIOWIE KLAS 8. Z PINCZYNA ZAJĘLI II  MIEJSCE W TURNIEJU MECZPOL W CZERSKU
     • UCZNIOWIE KLAS 8. Z PINCZYNA ZAJĘLI II  MIEJSCE W TURNIEJU MECZPOL W CZERSKU

     •  

      Mądrość musisz sam z siebie własną dobyć pracą.

      Adam Mickiewicz

       

                      Dnia 21 kwietnia 2022 roku w Liceum Ogólnokształcącym im.Wincentego Pola w Czersku odbył się MECZPOL. Konkurs ten ma wieloletnią tradycję i powrócił po przerwie związanej z pandemią.Składa się z dwóch części: część wiedzy ogólnej oraz części sportowej. Naszą szkołę w części wiedzyprzedmiotowejreprezentowali uczniowie klas 8.: Zuzanna Stopa, Julia Marciniak, Ewa Urmańska, Szymon Pellowski, Aleksander Flisikowski oraz Dawid Orlikowski. W części sportowej: Izabella Nixon, Klaudia Piotrzkowska, Martyna Miler, Maciej Orlikowski, Bartosz Wysocki i Robert Piotrzkowski. Po przybyciu na miejsce wszystkich 9. drużyn odbyło się uroczyste powitanie przez organizatorów konkursu oraz panią dyrektor. Zaraz po nim losowaliśmy, z którą z drużyn będziemy rywalizować. W pierwszej kolejności przypadło nam zmierzyć się  z reprezentacją drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czersku. W trakcie kiedy uczestnicy części wiedzy ogólnej w skupieniu pracowali nad zdobywaniem punktów rozwiązując testy eliminacyjne z 10 przedmiotów, w części sportowej zawodnicy rywalizowali w następujących konkurencjach : slalom, gra w koszykówkę, piłkę ręczną oraz serwowanie. Po trudnych zmaganiach przedmiotowych i sportowych,odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Uczniowie naszej szkoły pokonali aż 8 szkół i zajęli 2 miejsce w turnieju MECZPOL. Wszyscy bawili się świetnie, to wspaniale móc uczestniczyć w takich konkursach po przerwie związanej z pandemią.Na sam koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

       

      Magdalena Piernicka

    • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty
     • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty

     •  

               W naszej szkole został ogłoszony konkurs „Pisanka z motywem matematycznym. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu pracy konkursowej.

               W środę 13 kwietnia  2022r.  ogłoszono  zwycięzców szkolnego konkursu, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Prace uczniów zostały zaprezentowane na naszej szkolnej wystawie.

      Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a oto zwycięzcy:

      I miejsce – Maja Kosecka klasa IV a

      II miejsce – Wiktor Pozorski klasa VIII a

      III miejsce – Xavier Loroch, klasa IV b

      Komisja konkursowa przyznała rownież trzy  wyróżnienia.

      Otrzymali je: Agata Hinz klasa IV a,  Karolina Stopa klasa VI oraz Maja Hinz klasa VII a.

      Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!!!

      Natalia Doering

      Anna Glich

    • Innowacja "Jestem Polakiem"
     • Innowacja "Jestem Polakiem"

     • W dniu 13.04.2022 r. w klasach I-III została  zrealizowana zaplanowana  innowacja „Jestem Polakiem”. Patriotyzm to również wszystko to, co związane z obrzędami świątecznymi.  Jednym z kolejnych tematów innowacji to bliższe poznanie  Świątecznych Zwyczajów Wielkanocnych.

      Wielkanoc to wyjątkowy czas gdzie polska tradycja ludowa i przyroda, budząca  się do życia splatają się w jedno.  Tradycje związane z obchodami święta Wielkiejnocy różnią się w zależności od kraju lub też regionów. W Polsce, a dokładnie na  Kociewiu wciąż kultywowane są dawne zwyczaje. Obyczajów jest naprawdę mnóstwo , dlatego my postanowiliśmy w naszej szkole przybliżyć naszym uczniom  kilka istotnych i najważniejszych.

       Uczniowie klas I-III poznali zestaw potraw wchodzących w skład święconki, gdzie zwyczaj ten jest znany powszechnie od wieków w Polsce ,  wykonali prace plastyczno- technicze symboli wielkanocnych. Wyklejali z krepy baranka, gdyż to właśnie baranek wielkanocny zajmuje honorowe miejsce zarówno na stole, jak i w koszyczku ze święconką. Cukrowy, z ciasta, czekolady czy porcelanowy – przyjmuje różne oblicza, ale zawsze symbolizuje to samo- Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Odbyło się również malowanie jajek, gdzie dzieci mogły poznać rodzaje pisanek wielkanocnych.  Uczniowie mieli okazję w ramach zabawy terenowej poszukać skromnego słodkiego  zajączka.  Dodatkowo rozwiązywali krzyżówki, zadania interaktywne, karty kodowania oraz  oglądali filmy edukacyjne związane ze zbliżającymi się świętami.

      To były wspaniałe chwile.


    • NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW ZBIÓRKI MAKULATURY ROZDANE!
     • NAGRODY DLA ZWYCIĘZCÓW ZBIÓRKI MAKULATURY ROZDANE!

     •  

      Uczniowie szkoły w Pinczynie zawsze licznie przyłączają się do Gminnej Zbiórki Makulatury, która ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się w ubiegłym roku szkolnym.  Po przerwie udało się przeprowadzić takową zbiórkę pod koniec I półrocza roku szkolnego 2021/2022.  

      Niestety czas pandemiczny spowodowany nauką zdalną oraz kwarantanną nie pozwolił nam wcześniej rozdać nagród dla zwycięzców. Z opóźnieniem niewynikającym z naszej winy zwycięzcy w trzech kategoriach wiekowych zostali w końcu nagrodzeni.

      Nagrodami w tym roku były wspaniałe gry planszowe różnego  rodzaju, m.in. gry logiczne, przygodowe, słowne i familijne. Myślimy, że taki rodzaj nagród  zapewni rozrywkę oraz połączy całe rodziny do współzawodnictwa i współpracy podczas wspólnej zabawy, a także rozwinie umiejętności społeczne i zdolność koncentracji.

      Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

      W kategorii klas I-II:

      I miejsce - Emilia Kulla – kl. Ib – 210 kg

      II miejsce - Lena Karbowska – kl. IIa – 206 kg

      III miejsce - Marcel Stobba – kl. Ia – 160 kg

      IV miejsce - Kacper Mrówczyński – kl. Ib – 135 kg

      V miejsce - Filip Opatowski – kl. Ib – 120 kg

      W kategorii klas III –V:

      I miejsce - Tomasz Marynowski – kl. Vb – 220 kg

      II miejsce - Marcelina Kulla – kl. IVb – 210 kg

      III miejsce - Kajetan Hinz – kl. IVa – 200 kg

      IV miejsce - Nadia Żelazek – kl. IVa – 142 kg

      V miejsce - Eryk Żychski – kl. IVa – 98 kg

      W kategorii klas VI –VIII:

      I miejsce –  Maciej Orłowski – kl. VIIIa – 200 kg

      II miejsce – Bianka Hinz – kl. VIIa – 170 kg

      III miejsce – Natalia Bielińska  – kl. VIIa – 150 kg

      IV miejsce – Aleksander Chyl – kl. VIIIa – 126 kg

      V miejsce – Karolina Leszczyńska – kl. VIIc – 79 kg

      Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w zbiórce makulatury i zapraszamy do kolejnych zbiórek organizowanych przez Urząd Gminy w Zblewie. 

                                                                                                                 Ewa Niemczyk

    • „Pisanki malowane nożyczkami”
     • „Pisanki malowane nożyczkami”

     • Realizując Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką” uczniowie wykonali pisanki wielkanocne, które udekorowali wyciętymi z papieru kształtami. Tworząc swoje kompozycje uczniowie  inspirowali się twórczością Henri Matisse. Efekty pracy  można podziwiać na zdjęciach.

                                                                                                                        Sandra Kurszewska

    • Działania harcerzy i Szkolnego Koła Caritas
     • Działania harcerzy i Szkolnego Koła Caritas

     • Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro,
      które dajemy, zatacza koło i wraca do nas.
                                                                                                                     

      Flora Edwards

       

      Serce rośnie jak widzimy z jaką energią i ofiarnością Polacy starają się pomóc i wesprzeć dzieci, żony i matki bohaterów, którzy walczą o swoją Ojczyznę na Ukrainie. Organizują zbiórki, wyjeżdżają na granicę, zabierają Ukraińców do swoich domów, pamiętają w modlitwie. Każdy pomaga jak może. To jest wręcz pospolite ruszenie. My, uczniowie szkoły w Pinczynie również pomagamy. W naszej szkole zorganizowaliśmy zaraz po wybuchu wojny zbiórkę niezbędnych środków oraz pieniędzy. Ostatnio,
      w naszym kościele parafialnym również odbyła się zbiórka żywności, środków higienicznych dla rodzin z Ukrainy. Włączyli się w nią Harcerze wraz z członkami Szkolnego Koła Caritas, którzy pakowali przygotowane produkty do paczek. Należy pamiętać , że trzeba pomagać w szczególności w tak trudnej sytuacji. Jak napisane jest w prawie harcerskim w punkcie 3. Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim, druhny przestrzegając tego punktu,  bardzo chętnie  włączyły się w tą akcje.

      Pamiętajmy dobro powraca!

       

      Zastępowa Zuzanna Stopa

    • Klasy czwarte w Gdyni i Sopocie
     • Klasy czwarte w Gdyni i Sopocie

     •         

      Pierwszego kwietnia klasy czwarte PSP z Pinczyna wybrały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Gdyni i Sopotu. Poranek przywitał uczniów zachmurzonym niebem i silnym wiatrem. Jednak pogoda  nie zepsuła nikomu  humoru.

      Swoją przygodę czwartoklasiści rozpoczęli od spaceru po centrum Gdyni. Podziwiali architekturę miasta, okręty i jachty stojące u wybrzeża. Następnie odwiedzili Centrum Nauki Experyment w Gdyni. I tu rozpoczęła się wspaniała zabawa… Interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania skradły uczniom serca.  Zapoznali się z następującymi wystawami: Hydroświat, Drzewo życia, Niewidoczne siły, Akcja:człowiek , Kierunek zdrowie.  Wszystkie dzieci były pod wrażeniem tego miejsca. Wyzwoliło ono w nich kreatywność, pobudziło ciekawość i głód wiedzy.

      Kolejnym punktem  wyprawy był Sopot. Czwartoklasiści  udali się ulicą Bohaterów Monte Cassino do Krzywego Domku. Tu podziwiali arcydzieło architektów, dla których inspiracją przy tym projekcie były rysunki Jana Marcina Szancera i Pera Dahlberga. Następnie spacerowali po molo. Trzeba  zaznaczyć, że jest ono najdłuższym pomostem nad Morzem Bałtyckim.

      Przez cały wyjazd humor uczniów nie opuszczał. Z całą pewnością największą radość sprawiła im wizyta w Centrum Nauki Eksperyment. Jesteśmy przekonane, że chętnie powrócą do tego miejsca z rodzicami. A my … planujemy już kolejną wycieczkę z naszymi wychowankami.

       

      Elżbieta Prześrut-Prądzińska

      Natalia Doering

    • Mamy laureata i finalistę Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.
     • Mamy laureata i finalistę Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia.

     • W dniu 18 marca 2022 r. odbył się w Rusocinie finał wojewódzki  XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy w  styczniu zajęli wysokie miejsca na etapie rejonowym: Łukasz Mikołajewski (VIIb) oraz Szymon Pellowski (VIIIb). W konkursie wzięło udział 36 najlepszych uczniów z województwa pomorskiego. Szymon Pellowski uzyskał trzecie miejsce w naszym województwie, uzyskał tytuł laureata konkursu i będzie wraz z dwoma innymi osobami reprezentował nasze województwo na etapie ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 9-12 czerwca w Warszawie. Łukasz Mikołajewski z klasy 7, również uzyskał wysoki wynik i tytuł finalisty. Na przełomie kwietnia/maja w Kuratorium Oświaty w Gdańsku, odbędzie się uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone dyplomy, medale i tytuły laureatów i finalistów  z wszystkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez KO w roku szkolnym 2021/2022. Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

       

      Magdalena Piernicka

    • Szkolny Konkurs Recytatorski "W krainie poezji dziecięcej"
     • Szkolny Konkurs Recytatorski "W krainie poezji dziecięcej"

     • W czwartek 31 III 2022r.  w Publicznej Szkole Podstawowej w Pinczynie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pt. „ W krainie poezji dziecięcej ”. Organizatorkami  były panie Angelika Prabucka i Beata Trygalska. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie talentów  recytatorskich, ale również zachęcanie do występów przed publicznością.  W konkursie brało udział 13 uczniów klas I-III. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe, podczas których wyłoniono dwóch kandydatów z każdej klasy. W tym roku tematyka wierszy była dowolna, dzieci same, bądź z wychowawcą dokonywały wyboru utworu. Najczęściej były to wierszyki znanych pisarzy polskich m.in. Jana  Brzechwy, Juliana Tuwima, Doroty  Gellner, Marii Konopnickiej. Recytację oceniało jury w składzie, p. Gabriela Burczyk  oraz p. Małgorzata Dzienniak, które miały nie lada problem z wyłonieniem laureatów konkursu. Tegoroczni artyści zaprezentowali się znakomicie, z uśmiechem na twarzy wyrecytowali swoje wiersze. Wielkie brawa dla nich! Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy i upominki, które zostały wręczone przez  Panią Dyrektor Iwonę Loroch.

      Laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:

      w kategorii klas I:

      I miejsce  – Wiktoria Kuks- kl. I c

      wyróżnienia:  Olga Konieczna- kl. I a, Marcel Stobba- kl. I a, Michalina Adamowska- kl. I b, Amelia Kajut- I b

      w kategorii klas II:

      I miejsce- Maria Dróżkowska- kl. II b

      wyróżnienia: Oliwia Leszczyńska - kl. II a, Kacper Banasiak-kl. II a, Filip  Bożka- kl. II b

      w kategorii klas III:

      I miejsce: Maria Kajut- kl. III b

      wyróżnienia: Martyna Modrzejewska- kl. III b,  Wiktoria  Zapotoczna- kl. III a, Tomasz Arendt- kl. III a  

                                                            Beata Trygalska

    • Konkurs „ Liczba Pi” rozstrzygnięty
     • Konkurs „ Liczba Pi” rozstrzygnięty

     • Za nami obchody „ Światowego Dnia Liczby Pi” i zorganizowanego z tej okazji szkolnego konkursu matematyczno -plastycznego „Liczba Pi” .
      Uczniowie mieli możliwość wykazania się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu pracy konkursowej. Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem.
      Prace uczniów zostały zaprezentowane na naszej szkolnej  wystawie.

      Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a oto zwycięzcy:


      I miejsce – Klaudia Tuchlin
      II miejsce – Sandra Warsińska
      III miejsce – Liwia Flisikowska
      IV miejsce – Michał Dróżkowski

       

      Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy!

                                                                                                     Natalia Doering

   • Kontakty

    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
    • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
    • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

    brak danych
   • Logowanie