• Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia… - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023 oraz pożegnanie absolwentów
     • Wyciągnij dłonie i chwyć marzenia… - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/ 2023 oraz pożegnanie absolwentów

     •  

      23 czerwca tego roku to szczególny dzień w kalendarzu roku szkolnego – zakończenie zajęć i początek wakacji. Jest to data szczególnie ważna dla uczniów klas ósmych, którzy stają się absolwentami szkoły podstawowej. Uroczystość łącząca oba te wydarzenia rozpoczęła się mszą świętą w kościele, następnie uczniowie przeszli z wychowawcami do budynku szkoły, gdzie wzięli udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas ósmych.

      Rozpoczęło się tradycyjnie – polonezem, którego podziwiali uczniowie oraz zaproszeni goście, wśród których był Wójt Gminy Zblewo Pan Artur Herold.

      Ostatnią w murach tej szkoły akademię poprowadzili przedstawiciele absolwentów: Laura Rogaczewska, Paulina Sturmowska oraz Przemysław Plata.

      Po kilku słowach wstępu przyszła pora na przemówienie Pani Dyrektor Iwony Loroch, która podsumowała miniony rok szkolny, a w bezpośrednich słowach skierowanych do absolwentów życzyła im spełniania marzeń na kolejnych etapach edukacji.

      Później nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klas siódmych oraz ślubowanie absolwentów.

      Po tych podniosłych wydarzeniach głos zabrał Wójt Gminy Zblewo, który podkreślił, jak ważna jest edukacja oraz życzył absolwentom wszystkiego, co najlepsze, a do swoich życzeń dołączył różę dla każdego absolwenta.

      Następnie przyszedł czas na podsumowanie osiągnięć absolwentów oraz wręczenie świadectw z wyróżnieniem, nagród książkowych i medali za osiągnięcia sportowe. Tytuł najlepszego absolwenta w mijającym roku szkolnym zdobył Łukasz Mikołajewski.

      Nie obyło się również bez podziękowań. Słowa wdzięczności uczniowie skierowali do Pani Dyrektor, nauczycieli, księży, pracowników administracji i obsługi, rodziców. W imieniu Samorządu uczniowskiego kwiaty na ręce Pani Dyrektor, Wicedyrektor i Pana Wójta za umożliwianie edukacji w bardzo dobrych warunkach oraz ciągłe inwestowanie w ten sektor złożyły Maja Bernacka oraz Zuzanna Rulewska.

      Uczniowie wszystkim, za wszystko podziękowali tańcem, piosenką, kwiatami oraz upominkami przygotowanymi przez rodziców.

      Absolwenci przygotowali również prezent-niespodziankę dla Pani Dyrektor. Dosłownie i w przenośni każdy przyłożył rękę do jego przygotowania – było to bowiem drzewko szczęścia, na którym listkami były odciski ich palców.

      Na koniec części oficjalnej głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Stopa, która podziękowała wszystkim pracownikom za trud włożony w edukację i opiekę nad dziećmi.

      Później  przyszedł czas na część rozrywkową – „ Wspomnień czar”. Dwaj starsi panowie – w tych rolach Michał Galikowski oraz Łukasz Mikołajewski wspominali swoje szkolne lata i rozprawiali o losach kolegów i koleżanek z klasy. Absolwenci w przygotowanych scenkach wcielili się w siebie z przyszłości – wystąpili jako lekarze, policjanci, strażacy, agenci specjalni, gwiazdy show biznesu. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziło pojawienie się na scenie księdza, zakonnic, pszczółki i pszczelarza!

      Na koniec przyszedł czas na piosenkę-niespodziankę – prezent dla absolwentów od chóru szkolnego oraz oficjalne rozpoczęcie wakacji przez Panią Dyrektor i Wicedyrektor.

       

      Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji, a tegorocznym absolwentom dostania się do wymarzonych szkół oraz „chwytania swoich marzeń”.

      Do zobaczenia!!!

       

      Wychowawcy klas ósmych – Joanna Marcinczyk, Anna Morawiec, Dagmara Siwek

    •  Zakończenie Roku Szkolnego dla klas I- III w Publicznej Szkole Podstawowej w Pinczynie
     • Zakończenie Roku Szkolnego dla klas I- III w Publicznej Szkole Podstawowej w Pinczynie

     • Dnia 22 czerwca 2023r. o godz. 10.30 w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta Akademia

      z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2022/ 2023 dla klas I-III. Swą obecnością zaszczycił nas

      Ksiądz Proboszcz Mieczysław Bizoń. Uczniowie z klasy I c i II c przygotowali przedstawienie,

      które mówiło o piratach, którzy razem z dziećmi powrócili do szkoły, żeby dalej uczyć się w

      niej. Po występie Pani Dyrektor Iwona Loroch podsumowała miniony rok szkolny, który był

      pełen różnych konkursów, projektów i innych działań szkolnych. Na koniec zostały wręczone

      dyplomy i nagrody za uczestnictwo i zdobyte miejsca w szkolnych konkursach. Serdecznie

      wszystkim gratulujemy i życzymy udanych wakacji !

      Beata Trygalska

      Sandra Kurszewska

     • Wykaz podręczników i zeszytów ćwiczeń do religii w roku szkolnym 2023/2024 (do zakupienia we własnym zakresie)

     •  

      Klasa 1
      tylko ćwiczenia „Bóg – nasz Ojciec” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający ubrania, tekst, osoba, obuwie

Opis wygenerowany automatycznie                

       

       Klasa 2

      Podręcznik i ćwiczenia „Jezus – nasz Zbawiciel” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, kreskówka, plakat, książka

Opis wygenerowany automatycznie

       

       

      Klasa 3

      Podręcznik i ćwiczenia „Jezu, czekamy na Ciebie” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, Opakowanie i etykietowanie, jedzenie, w pomieszczeniu

Opis wygenerowany automatycznie

       

       

       Klasa 4

      Podręcznik „Zaproszeni przez Boga” Wydawnictwo WAM

       

       

       Klasa 5

      Podręcznik „Szukam Cię” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, niebo, chmura, Okładka książki

Opis wygenerowany automatycznie

       

       

       Klasa 6

      Podręcznik „Jestem Twoim Zbawicielem” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, powieść, Okładka książki, Ulotka

Opis wygenerowany automatycznie

       

       

       klasa 7

      Podręcznik „Prowadzę Cię” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, Okładka książki, powieść, plakat

Opis wygenerowany automatycznie

       

       

       Klasa 8

      Podręcznik „Jestem z wami” Wydawnictwo WAM

      Obraz zawierający tekst, plakat, książka, projekt graficzny

Opis wygenerowany automatycznie

    • Żegnaj świetlico!
     • Żegnaj świetlico!

     •  

      Koniec roku szkolnego 2022/2023 dobiega końca! Czas na pożegnania także w świetlicy szkolnej, do której przez cały rok szkolny uczęszczały dzieci na zajęcia opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawcze.

      W przesiągu całego roku odbywały się ciekawe zajęcia dla wychowanków świetlicy związane z porami roku, świętami okolicznościowymi i narodowymi.

      Dzieci chętnie uczestniczyły w organizowanych przez nauczycieli zajęciach świetlicowych, zabawach dowolnych, korzystały z gier planszowych i towarzyskich zgromadzonych w świetlicy, klocków czy przyborów plastycznych. Nauczyciele świetlicy oferowali pomoc w odrabianiu prac domowych.

      Dzisiaj wspominaliśmy z dziećmi zajęcia, w których uczestniczyli i które zapamiętali? Było ich sporo i myślimy, że na długo pozostaną w ich pamięci.

      Czas płynie nieubłaganie i czas żegnać się z dziećmi na okres wakacji letnich. Przed pożegnaniem, na zakończenie zorganizowano ostatnie zajęcia świetlicowe, których tematem było zachowanie bezpieczeństwa podczas wakacji. Dzieci obejrzały również prezentację mutlimedialną o niebezpieczeństwach czyhających na nich podczas wakacji, a także w ostatnim tygodniu przygotowały prace plastyczne związane z letnim wypoczynkiem, które zawiesiliśmy w galerii prac świetlicy.

      Pożegnanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem dla dzieci oraz wręczeniem wszystkim, zebranym dzieciom wakacyjnych życzeń.

      Życzymy w takim razie wszystkim wspaniałych wakacji, dużo słońca i uśmiechu. Do zobaczenia we wrześniu.

       

      Ewa Niemczyk

    • ”Emocje oczami dziecka” - rozstrzygnięcie konkursu
     • ”Emocje oczami dziecka” - rozstrzygnięcie konkursu

     • W czerwcu w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny ” Emocje oczami dziecka” zorganizowany przez pedagoga, pedagoga specjalnego i psychologa. Konkurs został skierowany do uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć oraz emocji. Uczniowie wykazali się niemałą kreatywnością i bardzo dobrym zrozumieniem tematu.

      Nagrodzeni uczniowie to:

      I miejsce – Natalia Sobisz

      II miejsce – Paulina Sturmowska

      III miejsce – Tomasz Arendt

      Wyróżnienie – Jan Borkowski

       

      Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za złożone prace.

     • Klasa VI a w Toruniu

     • W piątkowy poranek 9 czerwca, klasa 6a wraz z wychowawczynią p. Marią Czapiewską oraz p. Kamilą Piankowską wyjechała na wycieczkę do miasta Kopernika - Torunia.Po przyjeździe na miejsce rozpoczęliśmy zwiedzanie starego miasta, wraz z panią przewodnik, która bardzo ciekawie opowiadała o tym pięknym mieście. Po obejrzeniu kilku najważniejszych punktów starego miasta i po wysłuchaniu ich historii, uczniowie podzieleni na dwie grupy wzięli udział w grze miejskiej, podczas której mogli wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zwiedzania miasta.Po krótkim odpoczynku połączonym z jedzeniem pysznych lodów, klasa udała się na seans Makrokosmos do Planetarium. Leżąc na wygodnych fotelach i patrząc na sklepienie, zwiedziliśmy najdalsze zakątki wszechświata, dowiadując się co kryje się poza naszym układem słonecznym, oraz w jaki sposób Mikołaj Kopernik odkrył teorię heliocentryczną.Następnie po posiłku przeszliśmy uliczkami starego miasta do Muzeum Toruńskiego Piernika, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach wypieku pierników dekoracyjnych. Każdy otrzymał zestaw potrzebny do utworzenia pachnącego ciasteczka, a po wykonaniu ich i upieczeniu, wzięliśmy je ze sobą na pamiątkę. W międzyczasie obejrzeliśmy też liczne eksponaty muzeum, związane z historią wypieku piernika, z którego Toruń słynie.Po tym ostatnim punkcie wycieczki, bezpiecznie powróciliśmy do Pinczyna, gdzie zadowoleni uczniowie rozjechali się do swoich domów.

       

      Maria Czapiewska, Kamila Piankowska

     • Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich Brzad

     • Dnia 7 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubichowie odbył się Międzywojewódzki Festiwal Zespołów Kociewskich Brzad, którego organizatorem było Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Nasz szkolny zespół Brzady, którego działalność została wstrzymana przez czas pandemii, uformował nowy skład, złożony z dziesięciu uczniów klasy 2b oraz siedmiu chórzystek naszej szkoły. Po wielu próbach pod opieką Barbary Jędrzejewskiej oraz Marii Czapiewskiej, udało się przygotować program, którym zespół wywalczył III miejsce! Konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, a wraz z Brzadami o podium walczyło dziewięć zespołów z dwóch województw.Gratulujemy członkom zespołu i życzymy zapału do kolejnych konkursowych podbojów.Maria Czapiewska

    • DZIEŃ RODZINY
     • DZIEŃ RODZINY

     • Z okazji Dnia Rodziny uczniowie klas I – III wraz z rodzicami i wychowawcami wspólnie spędzili czas na szkolnych przedstawieniach jak i na wyjazdach – w Wirtach i w leśniczówce Gaj. Uczniowie przygotowali dla rodziców wiele atrakcji takich jak występy, zabawy, konkursy i gry terenowe. Na koniec rodzice otrzymali własnoręcznie przygotowane przez uczniów upominki. Z pewnością ten dzień pozostanie na długo w pamięci  naszych uczniów i ich rodziców!

    • Dowozy w dniach 19 - 22.06.2023 r.
     • Dowozy w dniach 19 - 22.06.2023 r.

     •  

      Pałubinek, ul. Nowodworska, ul. Ciska –
      19.06.23 r. (poniedziałek), 20.06.23 r. (wtorek), 21.06.23 r. (środa), 22.03.23 r. (czwartek)

      przywóz

      7.15 – 0b, Ib, IIb, IIIb, IVb, Vb, VIb, VIIa, VIIIa, VIIIb

      odwozy

      12.00 – Ib, IIb, IIIb, IVb, Vb, VIb, VIIa, VIIIa, VIIIb

      13.00 - 0b

       

      Piesienica/Karolewo/Biały Bukowiec -
      19.06.23 r. (poniedziałek), 20.06.23 r. (wtorek), 21.06.23 r. (środa), 22.03.23 r. (czwartek)

      przywóz

      7.20! – 0b, Ia, IIa, IIIa, IVa, Va, Vb, VIa, VIIa, VIIIb, VIIIc

      odwozy

      12.00 –  Ia, IIa, IIIa, IVa, Va, Vb, VIa, VIIa, VIIIb, VIIIc

      13.00 - 0b

       

      ! - dojeżdża do przystanku – Piesienica-Dworzec Kolejowy

    • Łukasz Mikołajewski laureatem XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”
     • Łukasz Mikołajewski laureatem XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”

     • W dniach 12 - 14czerwca 2023 r. odbyła się w Warszawie gala finałowa XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887–1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Wojska Polskiego, Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Edukacyjnych „DELTA”.

      Łukasz Mikołajewski uczeń klasy VIII b uzyskał na etapie wojewódzkim konkursu tytuł laureata i reprezentował województwo pomorskie w Warszawie. Uroczystości rozpoczęły się w Muzeum Wojska Polskiego, gdzie po części oficjalnej nastąpiło zwiedzanie tego obiektu, w którym znajduje się ponad 250 tysięcy niezwykłych eksponatów. Po krótkiej przerwie obiadowej przystąpiliśmy do pisania prac konkursowych, których tematyka dotyczyła historii oręża polskiego w sztuce, broni i barwy oraz geografii militarnej. W tym czasie nauczyciele uczestniczyli w wykładzie dotyczącym nauczania historii prowadzoną przez Dyrektora  Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli – p. Jarosława Zaronia.

      Drugi dzień to również zmagania konkursowe na temat zabytków i obiektów historycznych oraz eksponatów muzealnych. Mieliśmy wówczas okazję zwiedzić Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, gdzie dokładnie poznaliśmy biografię Naczelnika Państwa Polskiego. W tym czasie nauczyciele uczestniczyli w wykładzie na temat nowych technologii w nauczaniu historii, prowadzoną przez  p. Adriannę Paradowską, zastępcę dyrektora Biura Nowych Technologii IPN.

      Następnie, po przerwie obiadowej, mieliśmy okazję udać się na film: „ Siła naszych marzeń” do kina znajdującego się koło Pałacu Kultury.

      Jednak  największe emocje towarzyszyły laureatom konkursu trzeciego dnia. Wówczas wybraliśmy się na plac Józefa Piłsudskiego, gdzie uczniowie złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, w asyście wojska i uczniów szkoły mundurowej. Następnie udaliśmy się na Zamek Królewski, gdzie na Sali Balowej odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Na galę przybyli Kuratorzy Oświaty z całej Polski, wojewoda mazowiecki, prof. Grzegorz Nowik, a także reprezentanci struktur rządowych.

      Na Gali nastąpiło wręczenie nagród i niezwykłych medali, które upamiętniają 230. rocznicę ustanowienia orderu Virtuti Militari. Łukaszowi, udało się uzyskać na etapie centralnym tytuł: Laureata – Finalisty Konkursu. Następnie zostały wręczone nagrody dla uczestników i opiekunów konkursu.

      Konkurs Historyczny zrealizowany został dzięki dotacji finansowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz wsparcia Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz banku PKO.

       

      Magdalena Piernicka

    • Konkursy przyrodnicze w Wirtach
     • Konkursy przyrodnicze w Wirtach

     •  

      W dniach 12, 13 czerwca Nadleśnictwo Kaliska zorganizowało dwa konkursy o tematyce przyrodniczej. W konkursie pod nazwą "Gimnazjada ekologiczna" naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Gliniecka, Zuzanna Rulewska, Piotr Brachowski oraz Krzysztof Nadolski. Do rywalizacji tego dnia zgłosiło się 5 szkół. W ostatecznej klasyfikacji udało im się zająć III miejsce.

      13 czerwca odbył się konkurs "Młodzi Odkrywcy Przyrody" przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Tego dnia naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Klaudia Nakielska, Małgorzata Zentkowska, Franciszek Czapiewski i Kacper Kasicki. W zmaganiach udział wzięli uczniowie z 6 szkół. Nasza drużyna zajęła II miejsce na podium.

      Uczniowie obu konkursów zmagali się z zagadnieniami takimi jak: rozpoznawanie gatunków drzew oraz zwierząt leśnych, rozpoznawanie gatunków ptaków po charakterystycznych częściach ciała. Musieli również wykazać się znajomością podstawowych narzędzi leśnika, wiedzą na temat form ochrony przyrody w Polsce oraz wiadomościami na temat Parków Narodowych. Na koniec czekało na nich zadanie sprawnościowe, które wzbudziło najwięcej pozytywnych emocji.

      Był też słodki poczęstunek ora pieczenie kiełbasek przy ognisku.

      Serdecznie dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy kolejnych przyrodniczych sukcesów!

       

      Joanna Marcinczyk

    • Konkurs „I love English” rozstrzygnięty!
     • Konkurs „I love English” rozstrzygnięty!

     • Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu plastyczno – językowego
      z języka angielskiego, pt.: “I love English ” za udział w konkursie! Wszystkie wykonane prace (42 sztuki) były na wysokim poziomie. Uczniowie z klas I – III wykazali się dużą kreatywnością, przez co komisja miała niemały problem z podjęciem wyboru. Informujemy, że jury konkursowe oceniło każdą pracę, biorąc pod uwagę zgodność z regulaminem, temat konkursu oraz estetykę pracy.


      Na tej podstawie wyłoniono aż sześciu zwycięzców:

      I miejsce – Oliwia Głowacka, klasa 1b,

      II miejsce – Konrad Gawrysiak, klasa 3b,

      III miejsce – Józef Czapiewski, klasa 3a,

      IV miejsce – Zofia Opatowska, klasa 1b,

      V miejsce – Laura Konieczka, klasa 3a,

      VI miejsce – Bartosz Klein, klasa 1c.


      Dziękujemy Radzie Rodziców przy ZKiW w Pinczynie za ufundowanie pięknych nagród dla uczestników. Ponadto wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni ocenę celującą i pozytywną uwagą do dziennika oraz słodkim upominkiem.

      Gratulujemy kreatywności, wyobraźni, cierpliwości i staranności.


      Organizator: nauczyciel języka angielskiego Kamila Piankowska

    • Szkoły Pełne Talentów
     • Szkoły Pełne Talentów

     •  

      Drodzy Rodzice oraz uczniowie, dziękujemy za zaangażowanie się w  kampanię Szkoła Pełna Talentów.Wspólnymi siłami zebraliśmy 1800 talenciaków które wymieniliśmy na wspaniałe nagrody. Co prawda sporo się naczekaliśmy, ale było warto.  Otrzymaliśmy Magiczny kapelusz, zestaw gier planszowych oraz zestaw do gry w badmintona składający się z dwudziestu rakietek , lotek oraz torby sportowej.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział, zainteresowanie i wsparcie!

       

      Agnieszka Derda

    • Podsumowanie konkursu matematycznego ,,Pitagorejczycy z Klubu Tęgich Głów”
     • Podsumowanie konkursu matematycznego ,,Pitagorejczycy z Klubu Tęgich Głów”

     • 2 czerwca w Zespole Kształcenia i Wychowania w Pinczynie odbyło się podsumowanie konkurs matematycznego dla uczniów szkoły podstawowej.

      Uczniowie pod nazwa ,,Pitagorejczycy z Klubu Tęgich Głów” rozwiązywali zadania matematyczne składające się z dziesięciu etapów. Po każdym etapie następowało podliczenie punktów i tak do dziesiątego, ostatniego etapu. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród uczniów szkoły podstawowej, umożliwienie uczniom szczególnie uzdolnionym matematycznie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości, wyłowienia talentów, dostarczenie uczniom satysfakcji , szansy i radości z sukcesu.

      Organizatorem od kilkunastu lat jest nauczyciel matematyki Zbigniew Bahr. Uczniowie na zakończenie z rak pani dyrektor Iwony Loroch otrzymują cenne nagrody. W tyk roku był to sprzęt multimedialny, a w poprzednich latach rowery, namioty, sprzęt sportowy. Głównym sponsorem nagród jest firma Dekpol.

      Lista nagrodzonych: I miejsce Łukasz Mikołajewski, II miejsce Krzysztof Nadolski, III miejsce Oliwia Pawelec, IV miejsce Paulina Sturmowska, V miejsce Michał Galikowski, VI miejsce Nikodem Szok, VII miejsce Maja Hinz, VIII miejsce Aleksandra Gliniecka, IX miejsce Bianka Hinz, X miejsce Aleksandra Klawikowska.

    • Wycieczka do Starogardu Gdańskiego
     • Wycieczka do Starogardu Gdańskiego

     •       W piękny , słoneczny poranek 30 maja uczniowie klasy I c i II c wraz z wychowawczyniami p. B. Trygalską i S. Kurszewskąoraz z. p. A. Zych wyjechali  do Starogardu Gdańskiego. Tam zwiedzili Muzeum Ziemi Kociewskiej, zapoznali się z historią powstania stolicy Kociewia, mogli też podziwiać eksponaty naszego regionu. Następnie udali się na warsztaty kulinarne, gdzie  w ramach Akademii Małego Kucharza wykonywali własnoręcznie pizzę, którą po upieczeniu zjadły. Wszystkie pizze bardzo smakowały dzieciom.  Zajęcia te cieszyły się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkich małych uczestników. Nie była to jedyna niespodzianka tego dnia, po zjedzeniu własnoręcznie przygotowanego posiłku uczniowie zagrali w laserowy paintball, który wywołał wiele pozytywnych emocji, uśmiechu i radości. To był bardzo udany dzień, który długo pozostanie w pamięci dzieci.

       

      S. Kurszewska

      B. Trygalska

    • Obchody Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej
     • Obchody Dnia Dziecka w świetlicy szkolnej

     •  

                    Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich dzieci. Świetlica szkolna do obchodów Dnia Dziecka przygotowywała się od kilku dni przeprowadzając zajęcia tematyczne. W dniu wczorajszym natomiast przyłączyła się do obchodów tego święta w naszej  szkole.

                      Podczas zajęć odbywających się w świetlicy wychowankowie poznali sposoby obchodzenia  Dnia Dziecka w różnych krajach, przeprowadzono rozmowy o prawach dziecka, a także wykonano prace plastyczne, które zawieszono w galerii świetlicy.

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie