• Wizyta Pierwszaków w Ranczo Zbyroza
     • Wizyta Pierwszaków w Ranczo Zbyroza

     • 7 października, w piękny słoneczny jesienny dzień my, uczniowie klas Ia i Ib wybraliśmy się wraz z opiekunami na naszą pierwszą szkolną wycieczkę.

      Pojechaliśmy autokarem do Osowa Leśnego, do Rancza Zbyroza. Mieliśmy tam okazję pobawić się na świeżym powietrzu, wziąć udział w zajęciach plastycznych, grach terenowych, spałaszować pyszne kiełbaski z grilla, a co najważniejsze - poznać alpaki.

      Dowiedzieliśmy się od Pani gospodyni Rancza, że alpaki to roślinożerne ssaki, które do Polski przybyły z Ameryki Południowej. Żyją głównie w Andach na wysokości od 4000 do 4700 m.n.p.m.Można je spotkać głównie w Peru, Chile i Boliwii. Należą do rodziny wielbłądowatych i często są mylone z lamami, chociaż są od nich dużo mniejsze i o wiele bardziej przyjazne. Chętnie zajadają paszę, siano i trawę, a ich przysmakiem jest marchewka, którą mogliśmy je samodzielnie karmić. Alpaki to zwierzęta łagodne, pozytywnie nastawione do dzieci, lubią być głaskane i przytulane. Dzięki kontaktowi z tymi zwięrzętami poprzez dotyk, zabawy, przytulanie i głaskanie, możemy poczuć rozluźnienie, uspokojenie oraz wyciszenie, łagodząc tym samym uczucie niepokoju. Przekonaliśmy się o tym osobiście :-) Każdy z nas miał możliwość pogłaskać te zwierzęta, przytulić się do nich, pokarmić. Najodważniejsi z nas podawali nawet alpakom marchewkę ustami!

      Oprócz alpak podglądaliśmy też życie kur, królików, przywitaliśmy się też z kotkiem i pieskiem. To była wspaniała i niezapomniana przygoda!

      Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami.

     • Brawo Maja!

     • Maja Walendziak, reprezentująca Sportowy Klub Karate SENSHI z Tczewa, wywalczyła złoty medal w X Turnieju Karate Yamabushi Cup w kategorii kumite indywidualne dziewcząt 10-11 lat +35 kg oraz piąte miejsce w kategorii wyższej czyli 12-13 lat -50kg. 
      Serdecznie gratulujemy uczennicy naszej szkoły i zachęcamy do poczytania o jej ostatnim osiągnięciu.

    • „Dobrzy kierowcy rosną z nami”
     • „Dobrzy kierowcy rosną z nami”

     • Troska o bezpieczeństwo najmłodszych jest obowiązkiem każdego z nas. Wprowadzone w czerwcu 2021 przepisy dotyczące zachowania na przejściu dla pieszych wymagają zmian postaw oraz nauczenia prawidłowych nawyków kierowców i pieszych. W związku z tym nasza szkoła przystąpiła do projektu edukacyjnego skierowanego zarówno do dzieci, jak i dorosłych, który jest realizowany na terenie województwa pomorskiego przez  KOMENDĘ WOJEWÓDZKĄ POLICJI, POMORSKĄ RADĄ BRD.

      Do projektu zgłosiliśmy cztery grupy, które obejmują następujące klasy: II A, II B, III A, III B.  Do grudnia każda z grup będzie realizowała zadania zawarte w programie, a nasze dokonania na bieżąco można śledzić w formie zamieszczanych relacji na platformie pod linkiem https://gotowidodrogi.pl/zespol/szkola-pinczyn/.

      Pierwsze relacje już się pojawiły! Teraz czekamy na zajęcia z policjantami.

      Koordynator projektu ZKiW Pinczyn

      Monika Prusak

    • Spotkanie z alpakami
     • Spotkanie z alpakami

     •    1 października  uczniowie klasy III b z Pinczyna pojechali na wycieczkę do rancza „ Zbyroza” w Osowie Leśnym. Dzieci zobaczyły tam różne zwierzęta wiejskie, m.in. kury, króliki. Jednak największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły  się alpaki.  Są to bardzo miłe, przesympatyczne zwierzątka podobne do lam. Bardzo przyjazne, miłe w dotyku. Dzieci chętnie spędzały z nimi czas , dotykały, głaskały i karmiły marchewkami. Następnie odbyły się różnego rodzaju zawody sportowe, czołganie się,  przechodzenie  po ławeczce, przewożenie  się taczkami. Dzieci wykonywały  też plakaty przedstawiające alpaki wykonane z różnych środków plastycznych. Prace były bardzo ładne i do dzisiejszego dnia zdobią wystawy klasowe. Podczas wyjazdu mieliśmy przepiękną, słoneczną pogodę, co przyczyniło się do jeszcze większego uśmiechu dzieci na twarzach. Bardzo zachęcamy wszystkich do odwiedzenia alpak, ponieważ są to zwierzątka, które dają radość i wiele pozytywnych przeżyć i emocji.

                                                                                                                                        Beata Trygalska

    • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

      Już kilka dni wcześniej na szkolnych korytarzach pojawiły się plakaty zachęcające do udziału w akcji.

      W piątek tabliczka mnożenia była już obecna wszędzie. Uczniowie klas VII-VIII zostali egzaminatorami i egzaminowali swoich kolegów i koleżanki,   nasze panie Dyrektorki, nauczycieli orasz pracowników szkoły.

      Tego dnia podczas lekcji matematyki uczniowie rozwiązywali szereg zadań, zagadek, łamigłówek dotyczących mnożenia.

       Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki.

       Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

      Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia przez cały wrzesień, a w dniu wydarzenia mogli się sprawdzić, zdając egzamin oraz otrzymując certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki mnożenia.

      W dniu akcji wszyscy chętnie się do niej przyłączyli – każdy chciał zdać egzamin oraz otrzymać certyfikat.

      WMT Day to świetna inicjatywa szerząca znajomość tabliczki mnożenia i przy okazji fantastyczna zabawa.

      Koordynatorami szkolnymi  akcji byli nauczyciele matematyki: Pan Zbigniew, Bahr, Pani Natalia Doering i Pani Anna Glich.

                                                                                                            Natalia Doering

    • WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ I NA WESTERPLATTE
     • WYCIECZKA KLAS ÓSMYCH DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ I NA WESTERPLATTE

     •  

        Wrzesień to szczególny miesiąc, na lekcjach historii wracamy pamięcią do września 1939 r., kiedy po wakacjach dzieci nie mogły powrócić do szkoły, a żołnierze i ludność cywilna twardo stawiała opór okupantom. Szczególnie bliscy są nam bohaterowie Westerplatte, patron naszej szkoły, miejsce, gdzie żołnierze pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego i kapitana Franciszka Dąbrowskiego bohatersko bronili się przez
      7 długich dni i nocy.

      Dnia 30 września 2021 r. pojechaliśmy na wycieczkę podczas której przybliżyliśmy sobie tę najtragiczniejszą w dziejach ludzkości wojnę. Obie klasy ósme wraz
      z wychowawcami oraz opiekunami wyruszyły do Gdańska. Na początku żeńska część naszego grona  złożyła chłopakom życzenia z okazji ich święta oraz wręczyła upominki. Pierwszym punktem programu był Pomnik Trzech Krzyży, znajdujący się obok Europejskiego Centrum Solidarności. Pani Magda przybliżyła nam historię Solidarności oraz omówiła tablicę na bramie stoczni, z 21. postulatami z sierpnia 1980 r. Następnie wyruszyliśmy do Muzeum II wojny światowej, które jest największym Muzeum tej wojny 
      na świecie. Budynek Muzeum ma powierzchnię 34,111 tysięcy m2. Na wystawę główną przeznaczono obszar ponad 5 tysięcy m2. W nowoczesny sposób prezentuje ona II wojnę światową zarówno z perspektywy ówczesnej wielkiej polityki i przede wszystkim przeżyć zwykłych ludzi. Najpierw szliśmy wystawą, w której były zawarte informacje o drodze
      do wojny. Panie przewodnik przybliżyły nam postacie Adolfa Hitlera oraz Józefa Stalina, którzy przed wojną podpisali Pakt Ribbentrop - Mołotow. Dowiedzieliśmy się również
      wielu ciekawostek o bitwach, które miały miejsce w tym czasie. Zobaczyliśmy mnóstwo przedmiotów, mundurów, broni z tego okresu. Z ciekawością i smutkiem słuchaliśmy również o Holokauście. Na koniec pani przewodnik opowiedziała nam o spotkaniach Wielkiej Trójki w Teheranie, Jałcie i Poczdamie. Mieliśmy również okazję obejrzeć krótki film o II wojnie światowej. Po trzygodzinnym zwiedzaniu pojechaliśmy na obiad. Pełni energii udaliśmy się na Westerplatte, na którym zwiedziliśmy Wartownię oraz weszliśmy pod Pomnik Bohaterów. Pani Magda oprowadziła nas po Westerplatte oraz opowiedziała o kampanii wrześniowej.

      Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około godziny 16.00 wróciliśmy
      do szkoły. Z uśmiechem na twarzy będziemy wspominać tę wycieczkę. Już nie możemy doczekać się kolejnej!!!

       

      Zuzanna Stopa kl. VIII a

    • 82. rocznica zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim
     • 82. rocznica zbrodni niemieckiej w Lesie Szpęgawskim

     •  

      Ludzkość musi położyć kres wojnie, bo inaczej wojna położy kres ludzkości."

      John F. Kennedy

       

      W niedzielę 26 września 2021 r., obchodziliśmy 82. rocznicę hitlerowskiego ludobójstwa w Szpęgawsku. W Lesie Szpęgawskim Niemcy wymordowali około 7 tysięcy mieszkańców Starogardu Gdańskiego i okolic - Polaków i Żydów. Od połowy września1939 roku do końca II wojny światowej zamęczono w tym miejscu wybitnych patriotów, działaczy narodowych, nauczycieli, księży, przedstawicieli inteligencji z Kociewia i Pomorza, a także pacjentów szpitala psychiatrycznego w Kocborowie. Aby na trwałe upamiętnić zidentyfikowane osoby w 2019 r. w Szpęgawsku powstał nowy pomnik. Ma on formę betonowego lasu, którego część drzew została symbolicznie ścięta. Na powstałych w ten sposób pniach umieszczono w formie słojów imiona i nazwiska rozstrzelanych osób. Został tam również zamordowany wieloletni patron Gimnazjum w Pinczynie, poseł i ksiądz – Stanisław Hoffmann.

      Harcerze, poczet sztandarowy oraz nauczyciele naszej szkoły brali udział w ceremonii upamiętniającej zbrodnię niemiecką. Na miejsce przyjechało wielu parlamentarzystów, samorządowców i członków patriotycznych organizacji. Niedzielna uroczystość rozpoczęła się o godz. 13.00 odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie miały miejsce wystąpienia okolicznościowe. Harcerze: Zuzanna Stopa, Anna Siwek, Klaudia Piotrzkowska, Amelia Literska, Wiktoria Lampkowska, Natalia Sobisz, Adela Grzegorzewska oraz liczne delegacje złożyły kwiaty na masowych grobach poległych. O godz. 14.00 odbyła się msza świętaw intencji pomordowanych pod przewodnictwem księdza biskupa Ryszarda Kasyny, ordynariusza Diecezji Pelplińskiej. Na zakończenie miał miejsce Apel Poległych i Rotaw wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej, a także salwa honorowa oddana przez żołnierzy 22. Brygady Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Chwała Bohaterom!

       

       

      Magdalena Piernicka

    • Z wizytą w Arboretum Wirty
     • Z wizytą w Arboretum Wirty

     •  

      W dniu 23 września 2021 r. uczniowie klasy Vb i VIIa, w ramach działań edukacyjno-promocyjnych Gminy Zblewo, odwiedzili pobliskie arboretum w Wirtach, które jest najstarszym w Polsce leśnym ogrodem dendrologicznym. Powstało ono w 1875 roku
      i usytuowane jest na terenie Nadleśnictwa Kaliska, powiat Starogard Gdański, gmina Zblewo. Miejsce to chętnie odwiedzane jest przez turystów. Zaglądają tam również naukowcy z całego świata, by zapoznawać się z doświadczeniami współczesnymi i efektami pracy założycieli tego ogrodu: leśnika Adama Putricha i jego przyjaciela, naukowca Adama Schwappacha.

      P odczas warsztatów przeprowadzonych w ramach projektu „Zabezpieczenie zasobów przyrodniczych Borów Tucholskich poprzez ochronę i restytucję różnorodności gatunkowej
      i siedliskowej w Arboretum Wirty”
      nasi uczniowie mieli okazję zobaczyć  szklarnię, gdzie są produkowane gatunki drzew, które w naturze już giną.  Ze szklarni te drzewka będą przywracane lasom.  Podczas spaceru mieli okazję pójść nowym szlakiem turystycznym – czyli powstałym niedawno pomostem wśród przepięknej
      i dzikiej natury. Nasi uczniowie wysłuchali informacji o znajdujących się na terenie arboretum drzewach. Do najbardziej interesujących należą: cyprysik groszkowy – odmiana szpilkowa, żywotnikowiec japoński, buk pospolity – odmiana białobrzega, orzech pośredni, tulipanowiec amerykański – odmiana żółtobrzega. Ponadto mieli też okazję wykazać się swoją wiedzą na temat roślinności i zwierząt znajdujących się na terenie ogrodu, zdobywając plusy za aktywność.

      Po długim spacerze czekał na wszystkich poczęstunek – pieczone kiełbaski, a ci, którzy  aktywnie uczestniczyli w warsztatach otrzymali nagrody książkowe.

       

                                                                                                     Anna Morawiec

                                                                                                     Justyna Zielińska - Myszk

    •  Myślę, więc nie śmiecę!
     •  Myślę, więc nie śmiecę!

     •  

      W dniach 16-17 września, jak co roku, uczniowie szkoły w Pinczynie przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata”  pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę!”.

      Celem przedsięwzięcia jest promowanie pozytywnych nawyków oraz inicjowanie działań, dzięki którym wzrośnie samoświadomość co do codziennych zachowań proekologicznych.

      Chociaż pogoda nie sprzyjała, nasi uczniowie – od tych najmłodszych – po tych najstarszych, wyposażeni w rękawiczki ochronne oraz worki na śmieci, w które zaopatrzył ich Urząd Gminy w  Zblewie, wyruszyli na ulice Pinczyna.

      Niestety, pomimo dbałości o środowisko, segregacji śmieci, ich ilość w środowisku nie zmniejsza się! Przyczyn tej sytuacji można dopatrywać się w ciągłym rozwoju cywilizacji; konsumpcjonizmie.

      Uczniowie napełnili śmieciami sporo worków śmieci! Mamy nadzieję, że przysłuży się to tym najmłodszym, aby od dzieciństwa uzmysławiali sobie, że: „Mój jeden śmieć, ale kolejne: Krysi, Józia…”, to już ogrom odpadków. Więc „mój jeden odpadek” znaczy bardzo wiele dla przyrody.

      Może i nam, dorosłym, przydałaby się taka refleksja? Worki śmieci porzucone w lasach, hałdy śmieci pozostawiane w ustronnych miejscach to nie są „dzieła” dzieci, a to one powielają codzienne zachowania rodziców. Takie to oczywiste, a jednak…

      Warto więc bezustannie uświadamiać nam wszystkim, że każda osoba małymi krokami może przysłużyć się do ochrony środowiska.

              

      Ewa Niemczyk

    • Wspaniała przygoda
     • Wspaniała przygoda

     • Dnia 16 września klasy II a i II b wybrały się na wycieczkę edukacyjną na Ranczo Zbyroza w Osowie Leśnym. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, ponieważ było bardzo deszczowo uczniowie byli w doskonałych humorach. Na miejscu powitała nas właścicielka, która zabrała nas pod namiot i opowiedziała o atrakcjach rancza. Dzieci miały okazję dotknąć wyjątkowo jedwabistego włókna alpak i dowiedzieć się w jaki sposób jest wykorzystywane. Następnie z podziałem udaliśmy się do alpakarni na bliskie spotkanie z tymi niezwykłymi zwierzętami, pozostali układali w tym czasie maty edukacyjne dotyczące alpak. Ponadto dzieci odwiedzały inne zwierzęta takie jak króliki, kury,  czy gołębie. Kiedy tylko przestał padać deszcz dzieci skorzystały z przygotowanego toru przeszkód z podziałem na klasy, co bardzo przypadło im do gustu. Na zakończenie pobytu uczniowie wykonali indywidualne prace plastyczne i zjedli kiełbaski z grilla. Oczywiście nie obyło się bez zakupu urokliwych pamiątek Wszyscy świetnie się bawiliśmy i dowiedzieliśmy się bardzo ciekawych rzeczy nie tylko na temat alpak.  Chętnie wybierzemy się powtórnie , jednak poczekamy na lepszą pogodę.

    • Międzynarodowy Dzień Dobroczynności
     • Międzynarodowy Dzień Dobroczynności

     • Międzynarodowy Dzień Dobroczynności to okazja do zajęć, warsztatów i rozmów, które wśród naszych uczniów miały zaszczepić element dobroczynności. W tym roku poczynając od 5 września rozpoczęliśmy warsztaty w klasach piątych. Pani pedagog przygotowała
      dla każdej z klasy cykl dwóch spotkań opartych na pracy indywidualnej i zespołowej. Uczniowie wykorzystując zabawę w skojarzenia zostali zapoznani z definicją dobroczynności oraz z przykładową listą dobrych uczynków, które można realizować każdego dnia. Dobry uczynek to każdy mały gest skierowany do drugiej osoby, aby jej pomóc lub po prostu sprawić przyjemność i wywołać uśmiech na twarzy.

      W każdym zespole klasowym poprzez zabawę staraliśmy się sprawić radość każdemu
      z osobna. Uczniowie wykonali „dłonie” i ćwiczyli komplementowanie. Zadanie
      to wywołało u wielu pozytywne zaskoczenie, ale przede wszystkim radość. Kolejna zabawa polegała na obdarowywaniu, każdy uczeń miał wykonać pięć prezentów, w formie graficznej i wręczyć je wybranym pięciu osobom z klasy. Pomysłów i sposobów wykonania było
      co niemiara. Każde z tych zadań miało na celu zintegrowanie oddziału klasowego, co udało się na pewno, a dowodem na to był widok uśmiechów, bo prezent otrzymał każdy. Jako podsumowanie uczniowie z poszczególnych klas w drodze tajnego głosowania wybrali najbardziej dobroczynną osobę w klasie. Gratuluję wszystkim wybranym: Wiktoria Lampkowska Va i Klaudia Nakielska Vb. Dziewczęta zostały uhonorowane medalami oraz długim aplauzem. Spora grupa osób otrzymała również wyróżnienia, a także odznaczenie najbardziej dobroczynnej osoby w grupie. Jeszcze raz serdecznie wszystkim gratuluję.

       

      Monika Prusak

    • Skarby Borów Tucholskich
     • Skarby Borów Tucholskich

     • Nadleśnictwo Kaliska w partnerstwie z Gminą Zblewo  realizuje  projekt dofinasowany z Funduszy Europejskich- Zabezpieczenie zasobów przyrodniczych Borów Tucholskich poprzez ochronę i restytucję różnorodności gatunkowej i siedliskowej w Arboretum Wirty.  W związku z tym osoby zaangażowane w tę inicjatywę  odwiedzają szkoły i prowadzą pogadanki na temat: „Skarby Borów Tucholskich”.

      15 września uczniowie  klas IVb i Vb wzięli udział w lekcji prowadzonej przez pracowników Nadleśnictwa Kaliska-  panią Wiktorię Kaczmarek oraz pana Jakuba Piechowiaka, którzy opowiedali dzieciom o  Borach Tucholskich, ochronie zagrożonych gatunków roślin oraz o Arboretum Wirty.

      Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rozmnażania roślin w naturze. Dowiedzieli się dzięki gościom , że takie gatunki jak: brzoza karłowata, brzoza niska, wawrzynek wilczełyko, mącznica lekarska czy sasanka wiosenna  mają szansę na stałe zagościć w naszych lasach. Pani Wiktoria i pan Jakub opowiedzieli dzieciom o pierwszym drzewie, które zostało objęte ochroną gatunkową. Otóż było to bardzo dawno temu, bo w 1423r. Wówczas król Władysław Jagiełło zabronił wycinać cisa pospolitego. Drewno tego drzewa było cennym surowcem pozyskiwanym do produkcji łuków i kusz. Obecnie ten gatunek iglasty objęty został programem ochrony i restytucji, podobnie jak jarząb brekinia.

      Na koniec spotkania nasi goście przygotowali konkurs z nagrodami. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania. Radość ze spotkania z pracownikami nadleśnictwa Kaliska była ogromna. Uczennica klasy IVb- Zuzia Kubik przygotowała specjalną niespodziankę         dla przybyłych. Był to rysunek przedstawiający naszych gości. Pani Wiktoria i pan Jakub bardzo ucieszyli się z prezentu.  Pozostał  tylko żal, że każde spotkanie było takie krótkie…

      Na szczęście już wkrótce nasi uczniowie udają się z rewizytą do Wirt!

      Elżbieta Prześrut-Prądzińska

    • Wybory do samorządu uczniowskiego
     • Wybory do samorządu uczniowskiego

     •  

      Co roku we wrześniu w polskich szkołach odbywają się wybory do Samorządów Uczniowskich. Prekursorami samorządności uczniowskiej w naszym kraju  byli przyjaciele dzieci i młodzieży-Janusz Korczak, Aleksander Kamiński. W tych wyborach decydujący głos mają uczniowie. To oni spośród siebie wybierają najlepszych- tych, którym ufają i wierzą.

      I tak też się stało w pinczyńskiej szkole. 14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte. Od godziny ósmej urnę oblegali wyborcy. Wybory cieszyły się wysoką frekwencją. Uczniowie  spośród 30 kandydatów wybrali dziewięciu przedstawicieli do SU szkoły podstawowej.

                  Tegorocznym wyborom towarzyszyło hasło „Wybieraj mądrze!” Uczniowie wzięli je sobie do serca i zdecydowali, że w roku szkolnym 2021/2022 Publiczną Szkołę Podstawową im. Bohaterów Westerplatte reprezentować będą: Zuzanna Stopa, Aleksander Flisikowski, Maja Bernacka, Marta Wróblewska, Livia Flisikowska, Sara Leszman, Marta Miksza, Zuzanna Rulewska, Amelia Literska .

                 Czy był to dobry wybór, czas pokaże. Teraz przed młodymi samorządowcami rok ciężkiej pracy na rzecz szkoły, środowiska. A później znowu wybory… , ale to dopiero za rok.

                                                                             Elżbieta Prześrut- Prądzińska

                                                                             Jusyna Zielińska-Myszk

       

      Protokół z wyborów

       

      W dniu 14 września 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddawano na lekcjach pod nadzorem Komisji Wyborczej.

      Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości wyniki:

      - uprawnionych do głosowania – 198

      - oddano głosów - 151,

      - co stanowi - 76,3 %;

      w tym:

      głosy ważne - 151

      głosy nieważne - 0

      - głosy oddane na poszczególnych kandydatów:

      Zuzanna Stopa 48

      Aleksander Flisikowski 40

      Maja Bernacka 30

      Marta Wróblewska 27

      Livia Flisikowska 27

      Sara Leszman 22

      Marta Miksza 20

      Zuzanna Rulewska 20

      Amelia Literska 20

      Na podstawie powyższych wyników, Komisja Wyborcza stwierdza, że Przewodniczącym SU w roku szkolnym

      2021/2022 zostaje: Zuzanna Stopa.

       

      Opiekunowie SU:

      Elżbieta Prześrut - Prądzińska

      Justyna Zielińska - Myszk

    • "W zdrowym ciele, zdrowy duch"
     • "W zdrowym ciele, zdrowy duch"

     • Uczniowie klas drugich w jednakowych koszulkach tworzą wspaniały zespół i aktywnie ćwiczą na lekcjach wychowania fizycznego. Wkrótce będą uczestniczyć w zajęciach „Aktywny powrót do szkół” podczas których popracują nad jeszcze lepszą kondycją i sprawnością ruchową. Nasi uczniowie doskonale wiedzą, że „W zdrowym ciele,  zdrowy duch”, więc od najmłodszych lat dbają o swoją formę. Brawo!!!

    • Zajęcia wspomagające
     • Zajęcia wspomagające

     • W zakładce Uczniowie i rodzice/ Codzienne informacje został zamieszczony aktualny harmonogram zajęć wspomagających dla klas.

    • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów
     • Ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów

     • Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/ 2022

     • Pierwszego dnia września społeczność Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie spotkała się na placu przed szkołą, by rozpocząć nowy rok szkolny 2021/2022.

      Krótką część artystyczną przygotował Samorząd Uczniowski, który z humorem pożegnał wakacje. Uczestnicy uroczystości wysłuchali piosenki w wykonaniu szkolnego chóru. Prowadzące akademię- Amelia Literska i Maja Bernacka życzyły Pani Dyrektor, nauczycielom i uczniom udanych, bezproblemowych dziesięciu miesięcy nauki.

      Głos zabrała także Pani Dyrektor Iwona Loroch, która przywitała wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców. Wspomniała również o patronie szkoły- Bohaterach Westerplatte
      i tragicznym 1. września  1939 roku, kiedy to rozpoczęła się II wojna światowa. Z nadzieją na funkcjonowanie szkoły w trybie stacjonarnym, życzyła wszystkim uczniom samych wspaniałych osiągnięć, a nauczycielom i rodzicom satysfakcji oraz zadowolenia z sukcesów uczniów. Na końcu swego przemówienia  oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2021/2022.

       Następnie odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie. Wyjątkowo w tym roku to nauczyciele przekazali sztandar uczniom.

      Na końcu uroczystości uczniowie wraz ze swymi wychowawcami udali się do klas.       
      Na pierwszoklasistów czekały tam drobne prezenty- balony z logo szkoły, które bardzo ich ucieszyły.

      Kolejny rok szkolny rozpoczął się. Co przyniosą kolejne miesiące? Tego dzisiaj nie wiemy…, ale z nadzieją patrzymy w przyszłość. Życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom samych sukcesów!

       

      Elżbieta Prześrut-Prądzińska

      Justyna Zielińska- Myszk

       

    • Dowozy  01.09.2021 r. – środa
     • Dowozy 01.09.2021 r. – środa

     •  

      Pałubinek

      przywóz

      • 7.25 – IVB, VB, VIB, VIIA, VIIB, VIIIA, VIIIB - do kościoła,
       0B - do szkoły
      • 9.25 – IB, IIB, IIIB - do kościoła

      odwóz

      • 10.00 - IVB, VB, VI, VIIA, VIIB, VIIIA, VIIIB - spod szkoły
      • około godz. 11.45 - IB, IIB, IIIB - spod szkoły
      • 13.00 – 0B

      Piesienica/Karolewo/Biały Bukowiec

      przywóz

      • 7.40 – IVA, VA, VI, VIIB, VIIC, VIIIA - do kościoła,
       0B - do szkoły
      • 9.40 – IA, IIA, IIIA - do kościoła

      odwóz

      • 10.05 - IVA, VA, VI, VIIB, VIIC, VIIIA - spod szkoły
      • około godz. 11.50 - IA, IIA, IIIA - spod szkoły
      • 13.05 – 0B
    • Nowy rok szkolny 2021/ 2022
     • Nowy rok szkolny 2021/ 2022

     • Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego:

      8:00- msza św.

      9:00- rozpoczęcie roku szkolnego kl. IV- VIII na dziedzińcu (warunek dobra pogoda)-spotkania w klasach

      10:00- msza św.

      11:00- rozpoczęcie roku szkolnego kl. I- III na dziedzińcu (warunek dobra pogoda)-spotkania w klasach

      Uwaga:W szkole w przestrzeni wspólnej obowiązują maseczki.

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie