6 września klasy VIIa, VIIIb i VIIIc wyruszyły na wycieczkę do Słowińskiego Parku Narodowego. W Łebie dołączył do nas przewodnik pan Andrzej Bladoszewski, który zdradził uczniom ciekawostki na temat historii miasta Łeba.
Naszą podróż po Słowińskim Parku Narodowym rozpoczęliśmy od przejażdżki melexami. Potem 2 kilometrowy spacer i naszym oczom ukazała się „ogromna piaskownica” – jak zażartował nasz przewodnik. Ruchome wydmy koło Łeby znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, na mierzei łebskiej- pomiędzy Jeziorem Łebsko, a Morzem Bałtyckim. Zajmują obszar blisko 500 ha, jednak tylko niewielki ich fragment jest udostępniony dla turystów. Najbardziej znaną z wydm jest Wydma Łącka. Jej nazwa pochodzi od wsi Łączka, która została zasypana przez tę wydmę ok. 300 lat temu. Jej wysokość dochodzi do 42 m n.p.m., a najwyższy jej punkt nazywany jest Górą Łącką. Rozpościera się z niego panorama o wyjątkowej urodzie. Obejmuje swym zasięgiem Morze Bałtyckie, Jezioro Łebsko, Rowokół, a także pozostały obszar ruchomych wydm.
Dużo frajdy sprawił nam również długi spacer po plaży. Pozbieraliśmy muszelki na pamiątkę, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i w dobrych humorach ruszyliśmy w drogę powrotną.
J. Marcinczyk, B. Ptak, D. Siwek, Z. Mikołajewska