• „Wiwat maj, trzeci maj!” - 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkole w Pinczynie
     • „Wiwat maj, trzeci maj!” - 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkole w Pinczynie


     • Dnia 28 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole uroczystość upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r.  Ustawa rządowa była pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucją, dość nowoczesną jak na XVIII w. Stanowiła ona główny cel reform przeprowadzanych przez ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.
      Jej najważniejszym zadaniem było zniesienie liberum veto i wolnej elekcji, a także zwiększenie liczby wojska. Była symbolem zmian, które miały zapewnić powodzenie i rozwój Rzeczpospolitej. Niestety Konstytucja upadła wraz z rozbiorami Polski.  W celu uczczenia tego wzniosłego dla dziejów Polski wydarzenia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach projektowych. Wirtualnie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie, gdzie podczas Sejmu Czteroletniego została uchwalona Konstytucja. Ponadto układali interaktywne puzzle, ukazujące obraz wybitnego polskiego malarza Jana Matejki: „Konstytucja 3 maja”, który został namalowany w setną rocznicę jej powstania. Oglądali filmiki a także rozwiązywani quizy związane ze Świętami Majowymi na platformach edukacyjnych: learningapps., wordwall czy zintegrowanej platformie edukacyjnej. Śpiewali również pieśni patriotyczne – „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. Wszyscy czuli, że mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w historii, poznawać jej tajniki i dzielić się nimi z innymi. Każdą klasę odwiedził król Stanisław August Poniatowski, w którego postać wcielił się Łukasz Mikołajewski, czytając fragment Konstytucji. Asystą króla został marszałek sejmu 4 - letniego – Stanisław Małachowski. W wykonaniu scenki pomagała harcerka – Karolina Stopa. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w barwach biało – czerwonych.  Stanęli do konkursu na najpiękniejsze stroje oraz najdłuższą biało – czerwoną flagę w kategorii kl. I – III i wystrój  sali lekcyjnej w kategorii kl. IV – VIII. Rada Rodziców zafundowała zwycięzcom wspaniałe nagrody – skórzaną piłkę oraz wiatraki i balony w patriotycznych barwach. A zwycięzcami zostali: kl. I a, która wykonała najdłuższą flagę, bo aż na 37 metrów oraz IV a, która miała najładniejszy biało – czerwony strój oraz wystrój sali.  
      Pani Dyrektor Iwona Loroch wręczyła dyplomy i nagrody naszym uczniom.

      Gratulujemy!                                                                                              

      Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły 27 kwietnia 2023 r. w dużym gronie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Wokół Konstytucji 3 maja 1791 r.”, organizowanym przez Wojskową Akademia Techniczna w Warszawie i Kuratorium Oświaty. Nad przedsięwzięciem patronat honorowy objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak. W grze kahoot za pomocą smartfonów, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej
      w Warszawie, wzięło udział jednocześnie 2 000 uczniów z całej Polski. Uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący wiedzy nt. Konstytucji 3 maja 1791r. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze na tle całej Polski, ponieważ Łukasz Mikołajewski zajął 13. miejsce, Maja Hinz 59., a Krzysztof Nadolski 82. Warto przypomnieć, że na 2000 uczniów.

      Pani Dyrektor Iwona Loroch wręczyła nagrody i dyplomy naszym uczniom.

      Serdecznie Gratulujemy!


      Magdalena Piernicka

      Agnieszka Mazur

      Agnieszka Radkowska

    • Jan Kajzer laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Chotomska Dzieciom”
     • Jan Kajzer laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Chotomska Dzieciom”

     • Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku ogłosiła konkurs plastyczny związany z twórczością Wandy Chotomskiej zatytułowany „Chotomska Dzieciom”. Konkurs ma zasięg wojewódzki i skierowany jest do uczniów klas I-III.

      W tym roku ośmioro uczniów z naszej szkoły postanowiło wziąć udział w tym konkursie. Dzieci miały za zadanie stworzenie ilustracji inspirowanej przeczytanym wierszem Wandy Chotomskiej.

      15 marca odbyło się rozstrzygnięcie etapu szkolnego. I miejsce zdobyło 3 uczniów: Olga Konieczna (IIa), Kacper Banasiak (IIIa) i Jan Kajzer (IIIa) i to właśnie ich prace  zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jan Kajzer został jego laureatem i znalazł się w gronie autorów najlepszych prac plastycznych zgłoszonych w województwie pomorskim.

      26 kwietnia Janek odebrał od Pani Dyrektor gratulacje wraz z nadesłanym z Gdańska dyplomem oraz nagrodą w postaci karty podarunkowej do Empiku. Serdecznie mu gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku.

    • Wycieczka integracyjna do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie
     • Wycieczka integracyjna do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie

     • 24 kwietnia 2023 r. uczniowie klas: I a, I b, I c oraz II c Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie udali się na wycieczkę integracyjno – edukacyjną do Zagrody Kociewskiej
      w Godziszewie.  Dzieci nie tylko doskonale się bawiły, ale również pogłębiły swoja wiedzę
      z zakresu kociewskich zwyczajów. To była dla wszystkich niezapomniana wyprawa!

    • Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej
     • Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

     •  

      22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Świetlica szkolna przygotowywała się do tego święta od kilku dni. Przeprowadzono zajęcia, które miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych i poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody. Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi rozmowy i zajęcia, które miały na celu uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko przyrodnicze.

      Dzieci układały z puzzli obraz kuli ziemskiej. Była to zabawa zbiorowa, liczyła się współpraca. Zadanie nie należało do najłatwiejszych.

      Doskonalone były też  umiejętności artystyczne podczas wykonywania tematycznych prac plastycznych, które zawieszone zostały w galerii świetlicy.

                                                                                                                                      

    • „Do teatru, czy opery zabieram dobre maniery!” – przedstawienie „Dbamy o naszą planetę”
     • „Do teatru, czy opery zabieram dobre maniery!” – przedstawienie „Dbamy o naszą planetę”

     • W czwartek, 20 kwietnia 2023 roku wszyscy uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl „Dbamy o naszą planetę”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III a  w ramach realizacji innowacji „Savoir - vivre czyli dobre maniery”.

                  W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę teatralną, a o jej charakterystycznym wyglądzie opowiedziała organizatorka spektaklu Pani Angelika Prabucka. Wspomniała również o tym jaki strój powinni mieć na sobie widzowie, ku zadowoleniu prowadzącej wszystkie dzieci doskonale o tym wiedziały. Świadczyły o tym eleganckie stroje uczniów. Następnie wybrzmiał dzwonek i przedstawienie się rozpoczęło.

                  Widzowie z zachwytem patrzyli na scenę i słuchali aktorów, którzy wcieli się między innymi w role różnych zwierzątek. Temat spektaklu nawiązywał do zbliżającego się „Dnia Ziemi”. Oprócz profesjonalnych występów  aktorów widzowie mogli podziwiać  również taniec kwiatów w wykonaniu uczennic z klasy I b. Na scenie rozbrzmiewały również piosenki o tematyce ekologicznej, do których przygrywała pani Maria Czapiewska oraz sami aktorzy.

                  Spektakl wszystkim bardzo się podobał, czego dowodem były liczne brawa, owacje na stojąco oraz gratulacje. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie. Okazało się, że w naszej szkole można poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Gratulacje dla wszystkich!!!

                                                                                                    Angelika Prabucka

    • 1057 ROCZNICA UPAMIĘTNIENIA CHRZTU POLSKI  W NASZEJ SZKOLE
     • 1057 ROCZNICA UPAMIĘTNIENIA CHRZTU POLSKI  W NASZEJ SZKOLE

     •  

      Narodowe Święto Chrztu Polski upamiętnia historyczne wydarzenie sprzed 1057 lat i jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Chrzest księcia Mieszka I, to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa państwa. Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu z Rzymu za pośrednictwem Czech.  Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Znaleziska archeologiczne sugerują, że mógł on nastąpić na wyspie Ostrów Lednicki, koło grodu gnieźnieńskiego, głównej siedziby rodu Piastów. Uczniowie naszej szkoły z okazji upamiętnienia rocznicy Chrztu Polski, na lekcji historii powrócili do czasów początków Państwa Polskiego. Czytali fragmenty kroniki Galla Anonima, oglądali filmik i wykonywali ćwiczenia interaktywne, a także układali puzzle interaktywne z obrazem Jana Matejki Chrzest Polski. Zadaniem uczniów było przygotowanie również lapbooków historycznych dotyczących początków państwa Piastów. Dzieci i młodzież z naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę historyczną a także upamiętnili to bardzo ważne wydarzenie z dziejów naszego kraju.

      Chcesz poszerzyć swoją wiedzę na temat początków państwa polskiego?


      Wejdź w link: Początki państwa polskiego

       

      Magdalena Piernicka

    • Rocznica Chrztu Polski w klasach I – III
     • Rocznica Chrztu Polski w klasach I – III

     • 14 kwietnia uczniowie klas I – III wspominali rocznicę Chrztu Polski. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny związany z tym wydarzeniem, a następnie układały puzzle. Były również plakaty, kolorowanki oraz zadania interaktywne.

    • KONKURS FOTOGRAFICZNY: JAKIE ZNASZ ZAWODY?
     • KONKURS FOTOGRAFICZNY: JAKIE ZNASZ ZAWODY?

     • Doradztwo zawodowe ma na celu zapewnienie uczniom wsparcie szkoły w zakresie podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych. Podczas zajęć uczniowie dokonują samopoznania, dowiadują się jakie mają predyspozycje zawodowe oraz poznają możliwości dalszej drogi kształcenia. Jednym z celów jest także poznanie zawodów i rynku pracy. Ostatnio uczniowie naszej szkoły z klas I – IV brali udział w ogólnopolskim konkursie fotograficznym: Jakie znasz zawody rzemieślnicze? Organizowanym przez Pomorską Izbę Rzemieślniczą w Gdańsku. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i  promowanie wiedzy o rynku pracy. Jego szczególną wartością jest wczesna edukacja o zawodach i propagowanie szacunku dla pracy. Poznając różne zawody dzieci zdobywają wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz uczą się szacunku dla pracy innych. Wykonując fotografie rozwijają również swoje  zainteresowania artystyczne oraz umiejętność prezentowania własnych obserwacji i przemyśleń. Na konkurs realizowany przez Pomorską Izbę Rzemieśliniczą zostały wysłane prace następujących osób:  Pauliny Sobisz z kl. I c  z fotografią zawodu malarza, Tomasza Arendta z kl. IV c – zawód kosmetyczki oraz Igora Sobol kl. IV b – zawód kucharz.

      Życzymy powodzenia.

       

      Magdalena Piernicka

    • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty
     • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty

     •  

      W naszej szkole został ogłoszony konkurs „Pisanka z motywem matematycznym. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu pracy konkursowej.

      We wtorek 4 kwietnia 2023r. ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu, który cieszył się sporym zainteresowaniem.

      Prace uczniów zostały zaprezentowane na naszej szkolnej wystawie.

      Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a oto zwycięzcy:

      I miejsce – Julia Kurszewska,  klasa IV b 

      II miejsce – Julia Pellowska, klasa IV b

      III miejsce –  Maja Kosecka, klasa V a

      Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia.

      Otrzymali je: Wiktoria Szyfelbein klasa V a, Karolina Stopa klasa VII oraz Anastazja Koprowska klasa VI b.

      Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

       

      Natalia Doering

    • Świetlicowe przygotowania do Świąt Wielkanocnych
     • Świetlicowe przygotowania do Świąt Wielkanocnych

     •  

      Wielkanoc to Święto radości i nadziei.  Ostatni tydzień w świetlicy szkolnej upłynął pod znakiem przygotowań do Świąt Wielkanocnych.

      Podczas zajęć w świetlicy szkolnej uczniowie mieli okazję porozmawiać  z nauczycielami o zwyczajach, tradycjach i potrawach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje Świąt Wielkanocnych, jakie obchodzono dawniej na Kociewiu. Próbowały odpowiedzieć na pytanie, czy przetrwały one do dziś?

      W Wielkim Tygodniu dzieci siały rzeżuchę, której wzrost obserwowały codziennie, a także ją degustowały.

      Podczas zajęć plastycznych dzieci przepięknie malowały, wycinały kleiły i składały. Tworzyły baranki z waty, koszyczki i pisanki papierowe różnymi technikami. Wszystkie prace plastyczne,zostały zawieszone w galerii świetlicy.

    • Gminny Konkurs Recytatorski „ W krainie poezji dziecięcej”
     • Gminny Konkurs Recytatorski „ W krainie poezji dziecięcej”

     • 4 kwietnia 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte  w Pinczynie odbył się coroczny Gminny Konkurs Recytatorki „W krainie poezji dziecięcej”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów  klas I – III ze wszystkich szkół z terenu Gminy Zblewo. Głównym celem tego spotkania było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie talentów  recytatorskich, ale również zachęcanie do występów przed publicznością. Najpierw w każdej ze szkół odbyły się konkursy szkolne, podczas których wyłoniono trzech kandydatów reprezentujących daną szkołę. Recytację oceniało jury w składzie: pani Emilia Bielska, pani Zyta Mikołajewska oraz pani Dagmara Siwek, które miały nie lada problem z wyłonieniem laureatów konkursu, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością tekstu oraz ciekawą interpretacją.

      Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, które zostały wręczone przez Panią Dyrektor Iwonę Loroch.

      Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i już cieszymy się na następne spotkanie, które dopiero za rok!

      Laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego:

      w kategorii klas I:

      I miejsce  – Filip Mikołajewski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytoni,

      II miejsce-  Łucja Rambowska -  Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie,

      III miejsce- Zofia Opatowska – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie,

      w kategorii klas II:

      I miejsce- Olga Konieczna- Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie,

      II miejsce- Nina Dzienniak - Publiczna Szkoła Podstawowa w Borzechowie,

      III miejsce- Lena Leszczyńska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie,

      w kategorii klas III:

      I miejsce: Zuzanna Dumin - Publiczna Szkoła Podstawowa w Bytoni,

      II miejsce- Anastazja Müller- Publiczna Szkoła Podstawowa w Zblewie,

      III miejsce- Jakub Di Giusto - Publiczna Szkoła Podstawowa w Pinczynie

       

      Beata Trygalska, Angelika Prabucka, Małgorzata Dzienniak

    • „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”– Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole.
     • „Rozumiemy innych! Pomagamy sobie! Jesteśmy razem!”– Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Szkole.

     •  

      2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem tegoż święta jest podnoszenie społecznej świadomości na temat tego zaburzenia, ponieważ zostało ono uznane przez ONZ za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata. Na autyzm nie ma lekarstwa. W samej Europie rozpowszechnienie spektrum autyzmu to ok. 1 na 100 dzieci.

      Nasza szkoła również włączyła się w akcję jako znak solidarności z osobami
      z autyzmem i w spektrum. Z uwagi na to, że w tym roku dzień przypadł w weekend, wydarzenie obchodziliśmy 3 kwietnia. Tego dnia w szkole uczniowie, nauczyciele i pracownicy ubrali się na niebiesko. Nauczyciele przybliżyli dzieciom i uczniom zagadnienia autyzmu wyświetlając film „Autyzm” oraz omawiając tematyczną prezentację. Dzieci ze szkolnych grup przedszkolnych oraz klas I-III otrzymały niebieskie balony jako symbol solidarności. Wszystkie podjęte działania miały na celu podniesienie świadomości naszych dzieci i uczniów na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek. 


       

    • Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku
     • Wizyta w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

     • Solidarność to jedność serc, umysłów i rąk zakorzenionych w ideałach,
      które są zdolne przemieniać świat na lepsze

      Ks. Jerzy Popiełuszko

       

      W poniedziałkowy ranek 3 kwietnia 2023 r., uczniowie klas VII oraz VIII wraz z wychowawcami wybrali się do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Motywem wyjazdu była ostatnio omawiana tematyka strajków na Wybrzeżu i powstania  Solidarności na lekcjach historii. Zwiedzanie zaczęliśmy od Pomnika Poległych Stoczniowców, upamiętniającego ofiary grudnia 1970 r., który znajduje się w pobliżu Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej, niedaleko miejsca, gdzie padli pierwsi zabici strajkujący. Następnie udaliśmy się do bramy głównej, która zachowała swój oryginalny charakter, a nad wejściem znajduje się tablica z 21. postulatami ogłoszonymi 17 sierpnia 1980 przez Międzyzakładowy Komitet Strajkowy (MKS). Listę otwierało żądanie utworzenia wolnych związków zawodowych. Pozostałe dotyczyły przestrzegania konstytucyjnych praw i wolności, zniesienia przywilejów partyjnych oraz poprawy warunków bytowych społeczeństwa. Następnie rozpoczęliśmy zwiedzanie wystaw ECS z przewodnikami. Europejskie Centrum Solidarności to nowoczesna instytucja kultury, która utrwala pamięć o naszym największym sukcesie obywatelskim – zwycięstwie Solidarności. Stanowi muzeum upamiętniające rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie, ale też ośrodek edukacyjny, centrum badawczo-naukowe, archiwum, bibliotekę i mediatekę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć i wsiąść do suwnicy, na której pracowała Anna Walentynowicz. Obejrzeć witryny sklepowe SPOŁEM, biurko przy którym pracował Jacek Kuroń, wnętrza samochodu milicyjnego, replikę słynnego papa mobile, którym podczas pielgrzymki do Polski podróżował papież Jan Paweł II. Wszystkie wystawy i ekspozycje zawierały elementy multimedialne, więc były dla uczniów bardzo atrakcyjne.

      Dzisiejsza lekcja historii pokazała, jak ważne jest, aby młodzi ludzie zachowali w pamięci Polaków, którzy walczyli o suwerenną i wolną Polskę.

       

      Magdalena Piernicka, Joanna Marcinczyk, Anna Morawiec, Bernadeta Ptak, Dagmara Siwek

       

       

       

       

       

       

    • Wycieczka do Będomina
     • Wycieczka do Będomina

     • W środę 22.03.2023r odbyła się wycieczka klas trzecich. Wczesnym rankiem pojechaliśmy do Szarloty, gdzie uczniowie mieli okazję zagrać w kręgle, a następnie poszaleć na placu zabaw. Dzieci korzystały z całego obiektu i jego możliwości, układały klocki, grały w gry i wiele innych atrakcji. Kiedy już wykorzystały swoją energię, przenieśliśmy się do restauracji, w której czekał już pyszny i zdrowy obiad. Wybawieni i najedzeni pojechaliśmy do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, gdzie pani przewodnik opowiedziała nam historię hymnu oraz wiele ciekawostek dotyczących rodziny Wybickich. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali informacji i obejrzeli zabytkowe miejsce. Mieli też, okazję popisać się swoją wiedzą i znajomością hymnu, który wspólnie odśpiewaliśmy. Po zakończeniu zwiedzania chętne osoby zakupiły pamiątki, największym zainteresowaniem cieszył się wisiorek z orłem białym.  Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i pełni wrażeń wróciliśmy autokarem do Pinczyna.  
      A. Derda
      A. Prabucka

    • Konkursy wielkanocne rozstrzygnięte!
     • Konkursy wielkanocne rozstrzygnięte!

     • Już po raz dziewiętnasty odbył się Ogólnopolski Kociewski Konkurs Plastyczny „Stacja Drogi Krzyżowej” i Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Organizatorem obu konkursów jest Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim. Co roku mamy reprezentantów w tych konkursach, którzy są nagradzani. Tak było i tym razem. Kacper Banasiak, uczeń kl. III a, jest laureatem obu konkursów. Bianka Hinz i Karolina Leszczyńska, uczennice klas VIII, zostały laureatkami konkursu „Stacja Drogi Krzyżowej”. Prac uczniów naszej szkoły było więcej, zarówno prac malarskich jak i formy przestrzenne. Wszystkie prace można obejrzeć na załączonych zdjęciach. Są też zdjęcia z wystawy i wręczania nagród, które zrobiła pani Joanna Marcinczyk. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i pomysłowość w przedstawieniu tematu Drogi Krzyżowej. Pamiętajcie, że dla nas każdy, kto wziął udział w konkursie, jest zwycięzcą.

      Angelika Prabucka

      Beata Galikowska

      Anna Polc

  • Kontakty

   • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
   • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
   • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Logowanie