• Dzień Dentysty w świetlicy szkolnej

5 marca obchodzony jest Dzień Dentysty. Świetlica szkolna przyłączyła się również do obchodów tego święta. Z tej okazji przeprowadzono z dziećmi cykl zajęć poświęcony higienie jamy ustnej.

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak należy dbać codziennie o zęby. Zapoznano wychowanków z pracą stomatologa, potrzebą wizyt u dentysty oraz zdrowego odżywiania.

Dzieci wykonały tematyczne prace plastyczne, które zostały zawieszone w galerii prac świetlicy.

Zajęcia miały na celu kształtowanie wśród dzieci racjonalnego dbania o higienę jamy ustnej, a także przezwyciężenia obaw wynikających z wizyt w gabinecie stomatologa.

• Dzień Figur Płaskich

• W naszej szkole w dniu 28 lutego 2023r. obchodziliśmy Dzień Figur Płaskich.

Akcja miała na celu rozwijanie kompetencji matematycznych naszych uczniów. Badaniem własności figur płaskich zajmuje się nauka zwana planimetrią (z języka greckiego plano to płaszczyzna, metroin to mierzyć).

Uczniowie klas IV - VIII na lekcjach matematyki w formie warsztatowej zapoznawali się z figurami płaskimi poprzez: kodowanie 12-kąta, tangram – układanki, kolorowanki geometryczne, robota geometrycznego.

Dowiadywali się podstawowych wiadomości dotyczących figur płaskich poprzez piosenki, filmy edukacyjne, pomoce multimedialne. Zabawa i nauka w jednym.

Nauczyciele matematyki

Zbigniew Bahr

Agnieszka Radkowska

• Dzień w Gdańsku

Ostatni dzień lutego klasy VI spędziły bardzo ciekawie. Wyjechaliśmy na długo oczekiwaną wycieczkę do Gdańska. Punktualnie o godz. 8.00 wyruszyliśmy w drogę. Humory dopisywały. Gdańsk przywitał nas pięknym słońcem. Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru na Ołowiance, wzdłuż Motławy, kładką do Żurawia i urokliwą ulicą Mariacką do imponującej do Bazyliki Mariackiej – najwyższego w Europie budynku z cegły. Potężne mury i wieże, zegary słoneczne, organy i ołtarze na wszystkich zrobiły ogromne wrażenie. Potem spacer ul.Długą by przywitać z Neptunem i pomachać Panience z okienka. Kolejnym punktem było przejście pod bramę Stoczni Gdańskiej i Plac Trzech Krzyży. Tu mała lekcja historii, po której udaliśmy się do Hevelianum. Interaktywne wystawy „Z energią” i „Dookoła świata” przeniosły nas w świat fizyki, energii odnawialnej, ekologii i podróż przez wszystkie kontynenty. Największą atrakcją był symulator prowadzenia auta podczas różnych warunków atmosferycznych oraz symulator tornada. Jeszcze punkt widowy w otoczeniu imponujących  fortów na Górze Gradowej. Na zakończenie posiłek i powrót do domu. Ta wycieczka to lekcja historii, fizyki, chemii, geografii i biologii.

Justyna Zielińska – Myszk

Maria Czapiewska