• Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Pinczynie na rok szkolny 2024/2025.
          • Rekrutacja do Publicznego Przedszkola w Pinczynie na rok szkolny 2024/2025.

          •  

            Rekrutacja dzieci 3-4-5-6- letnich na wolne miejsca w przedszkolu trwać będzie w dniach od 15.04.2024r. od godz. 9:00 do 26.04.04.2024r. do godz. 15:00, przy wsparciu systemu elektronicznego dostępnego na stronie: https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/gminazblewo

             

            W procesie rekrutacji będą brały udział tylko kandydatury dzieci, których wniosek zostanie kompletnie wypełniony w formie elektronicznej, następnie wydrukowany i dostarczony wraz z załącznikami w formie papierowej z podpisem rodziców/opiekunów prawnych do sekretariatu przedszkola pierwszego wyboru w terminie od 15.04.2024r. godz. 9:00 do 26.04.2024r. godz.15:00, bądź zostanie poprawnie złożony wraz z załącznikami za pośrednictwem skrzynki ePUAP  przedszkola (/SzkolaPinczyn/SkrytkaESP).

             

            Rekrutacja jest obowiązkowa dla dzieci 6- letnich, które ubiegają się o przyjęcie do oddziału przygotowującego rozpoczęcie nauki w szkole.

             

            Liczy się data faktycznie złożonego wniosku kompletnie wypełnionego elektronicznie  oraz data faktycznie złożonego wniosku wraz załącznikami w formie papierowej w sekretariacie przedszkola pierwszego wyboru, tj. w sekretariacie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie przy ul. Sportowej 8.

             

            Kontakt do Publicznego Przedszkola w Pinczynie:

            Zespół Kształcenia i Wychowania  Publiczne Przedszkole w Pinczynie

            sekretariat ZKiW w Pinczynie, ul. Sportowa 8

            tel. 58 588 45 82,e-mail: zkiwpinczyn@zkiwpinczyn.pl

            elektroniczna skrzynka podawcza : https://epuap.gov.pl/ podmiot: ZESPÓŁ KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA W PINCZYNIE

            adres skrzynki: /SzkolaPinczyn/SkrytkaESP

        • Gminne warsztaty przyrodniczo - ekologiczne
          • Gminne warsztaty przyrodniczo - ekologiczne

          • W dniu 12.04.2024r. 6 uczniów z klas I-III wzięło udział w Gminnych Warsztatach przyrodniczo-ekologicznych zorganizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową w Kleszczewie Kościerskim pt. „Co z tym cukrem”. Dzieciom w bardzo ciekawy sposób zostały przedstawione informacje dotyczące zdrowego odżywiania, a przede wszystkim spożywania cukrów.

            Dzieci dowiedziały się jakie choroby wywołuje cukier, pod jakimi „maskami” się on ukrywa, czy występuje tylko w słodyczach oraz czym można go zastąpić.

            Spotkanie uświadomiło dzieci, jak wiele cukru może zawierać nasza codzienna dieta i w jaki sposób można go wyeliminować z codziennych posiłków tak, aby nadal pozostały smaczne i słodkie, ale miały swoje zdrowsze oblicze. Sztuczny cukier można nie tylko zamienić jego naturalnym i zdrowym odpowiednikiem, ale również za pomocą słodyczy, owoców, przypraw i bakalii – zupełnie wyeliminować!

            To były bardzo ciekawe zajęcia i każdy uczeń już wie jak mądrze unikać cukru, a tym samym dbać o swoje zdrowie.

        • 1058. ROCZNICA UPAMIĘTNIENIA CHRZTU POLSKI  W NASZEJ SZKOLE
          • 1058. ROCZNICA UPAMIĘTNIENIA CHRZTU POLSKI  W NASZEJ SZKOLE

          •  

            Narodowe Święto Chrztu Polski upamiętnia historyczne wydarzenie sprzed 1058 lat i jest okazją do refleksji nad odpowiedzialnością za przyszłość polskiego narodu. Chrzest księcia Mieszka I, to przełomowe wydarzenie w dziejach państwa, które jest uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Miało ono fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe i wprowadziło rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa państwa. Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu z Rzymu za pośrednictwem Czech.  Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. Znaleziska archeologiczne sugerują, że mógł on nastąpić na wyspie Ostrów Lednicki, koło grodu gnieźnieńskiego, głównej siedziby rodu Piastów. Uczniowie naszej szkoły z okazji upamiętnienia rocznicy Chrztu Polski, na lekcji historii powrócili do czasów początków Państwa Polskiego. Czytali fragmenty kroniki Galla Anonima, oglądali filmik i wykonywali ćwiczenia interaktywne, a także układali puzzle interaktywne z obrazem Jana Matejki Chrzest Polski. Zadaniem uczniów było przygotowanie również lapbooków historycznych dotyczących początków państwa Piastów. Dzieci i młodzież z naszej szkoły poszerzyli swoją wiedzę historyczną a także upamiętnili to bardzo ważne wydarzenie z dziejów naszego kraju.

            Możesz zapoznać się z historią tego ważnego dla Polski wydarzenia, wchodząc w link:

            Początki państwa polskiego według księcia Mieszka - YouTube

            A także sprawdzić swoją wiedzę:

            Mieszko I i chrzest Polski - Test (wordwall.net)

            Mieszko I - pierwszy władca Polski (learningapps.org)

            Magdalena Piernicka

        • Słodkie świętowanie – Dzień Czekolady
          • Słodkie świętowanie – Dzień Czekolady

          • Dzień Czekolady to z pewnością najsłodsze święto w kalendarzu świąt nietypowych. To święto obchodzimy w Polsce 12 kwietnia – warto zapamiętać tę datę, bo to doskonała okazja do tego, żeby zjeść kawałek pysznej czekolady bez wyrzutów sumienia.

            Czekolada to jeden z najwspanialszych przysmaków na świecie. Słodka, rozpływająca się w ustach, antystresowa, a w dodatku zdrowa – taka jest właśnie czekolada.

            Czekolada jest nie tylko pyszna, ale może mieć też pozytywny wpływ na zdrowie. Ten słodki przysmak powstaje w głównej mierze z kakao, tłuszczu kakaowego oraz cukru. W zależności od przepisu do tych składników dodaje się serwatkę w proszku oraz mleko, a także inne dodatki, np. nadzienie lub orzechy.

            Czekolada dodaje energii, poprawia pracę mięśni i opóźnia procesy starzenia się organizmu. Dodatkowo spożycie czekolady pozytywnie wpływa na pracę mózgu i zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Czekolada zawiera dużo dawkę magnezu wspierającego układ nerwowy, a przy tym chroni skórę przed działaniem promieniowania UV.

            Dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe czekała tego dnia słodka niespodzianka. Własnoręcznie przygotowały ciasto na czekoladowe babeczki. Później przyszedł czas oczekiwania na wypieki, który wykorzystaliśmy na poznanie pochodzenia, właściwości
            i ciekawostek o czekoladzie. 30 minut oczekiwania …. I słodki, czekoladowy zapach zaczął unosić się w całej szkole. Przyszedł czas na dekorowanie babeczek, a potem na ich degustację. Uwierzcie… było pysznie!

            Życzymy wszystkim słodkiego świętowania!

            Nauczyciele świetlicy

        • Dzień Osób z Zespołem Downa i Dzień Świadomości Autyzmu
          • Dzień Osób z Zespołem Downa i Dzień Świadomości Autyzmu

          • W czwartek, 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole dzień osób z  Zespołem Downa. Zachęciliśmy wszystkich do założenia kolorowych skarpetek. Kolorowe skarpetki to symbol solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa. Jako wyraz akceptacji, tolerancji, wrażliwości i szacunku nasi uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Wychowawcy klas przeprowadzili warsztaty w celu poszerzenia wiedzy uczniów.

            2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W celu solidaryzowania się z osobami autystycznymi 5 kwietnia przeprowadziliśmy akcję pt. „SERCE dla AUTYZMU”. Tego dnia jako społeczność szkolna, kolorem niebieskim wyraziliśmy  swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu.  Zachęcono wszystkich członków społeczności szkolnej do wykorzystania koloru niebieskiego pod różną postacią np. ubrań, gadżetów, wystroju czy dekoracji sal.

        • Eliminacje szkolne do VII Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III
          • Eliminacje szkolne do VII Rejonowego Konkursu Języka Angielskiego dla klas III

          • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starogardzie Gdańskim  zaprosiła do udziału w VII Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III. Celem Konkursu jest zachęcanie ucznia do lepszego opanowania języka angielskiego, zwrócenie uwagi na poprawność gramatyczną, rozpowszechnianie zainteresowania krajami posługującymi się językiem angielskim oraz motywowanie ucznia zdolnego do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

             

            Uczestnikiem konkursu może być maksymalnie 2 uczniów z każdej szkoły wytypowanych przez nauczyciela języka angielskiego bądź wyłonionych w trakcie eliminacji szkolnych.
            Zatem przeprowadzono etap szkolny podczas którego aż 19 uczniów z klasy III a, III b, III c przystąpiło do napisania testu kwalifikacyjnego, zawierającego wiadomości i umiejętności zgodne z obowiązującą podstawą programową kl. I-III.

             

            Naszą szkołę reprezentować będzie Wiktor Siatkowski z klasy III c oraz Natan Stromski z klasy III b,
            to uczniowie, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów.

             

            25 kwietnia 2024 r. (czwartek) o godz. 12:00  odbędzie się VII Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III  Szkoły Podstawowej.

            Zatem trzymamy mocno kciuki!

            GOOD LUCK!

        • Wyniki VIII Dekanalnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną
          • Wyniki VIII Dekanalnego Konkursu na Pisankę Wielkanocną

          • Jajko dla chrześcijan jest symbolem Świąt Wielkanocnych. Symbolizuje ono zmartwychwstanie Chrystusa i wiecznie odradzające się życie… W czasie Wielkanocy dla dzieci ozdabianie ich na różne sposoby stanowi okazję do kultywowania tradycji i rozwijania wyobraźni.

            Tuż przed świętami został rozstrzygnięty VIII Dekanalny Konkurs na Pisankę Wielkanocną. Organizatorem konkursu była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni.

            Z wielką radością przedstawiamy wyniki konkursu, którego celem było propagowanie zwyczajów Świąt Wielkanocnych, kształtowanie inwencji twórczej oraz prezentacja dokonań uczniów. Pisanki były bardzo kolorowe i pomysłowe.

            Wyniki przedstawiają się następująco:

            w kategorii klas I-III Marta Rogaczewska z kl. I b zajęła I miejsce a Piotr Banasiak z kl. I a zajął III miejsce; w kategorii klas IV-VI Kacper Banasiak z kl. IV a zajął III miejsce, a wyróżnienie otrzymała Martyna Modrzejewska z kl. V b.

            Dziękujemy wszystkim serdecznie za udział i zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac na załączonych zdjęciach.

            Patrycja Preuss-Wachowiak

            Anna Polc

        • Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”  – nasi uczniowie laureatami pierwszej tury zmagań
          • Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom” – nasi uczniowie laureatami pierwszej tury zmagań

          • 20 marca 2024 r. w Zblewie odbyły się eliminacje na szczeblu gminnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".

            Turniej ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży i chętnych do udziału w nim nie brakuje. Należy wspomnieć, że Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
            W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

            Do tegorocznych zmagań stanęło 19 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu naszej gminy działających przy OSP Zblewo, OSP Pinczyn i OSP Semlin.
            Wśród nich byli też uczniowie naszej szkoły: Magdalena Stopa z klasy IVa, Wojciech Lewandowski z klasy Vb, Klaudia Kamińska z kasy VIIa oraz Bartłomiej Tomasiak z klasy VIIa. I to właśnie dwoje naszych uczniów stanęło na podium: Magda wywalczyła I miejsce w kategorii klas I - IV szkoły podstawowej, a Bartek zajął III miejsce w kategorii klas V – VIII szkoły podstawowej.

            Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

             

            Anna Morawiec

        • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty
          • Konkurs „ PISANKA Z MOTYWEM MATEMATYCZNYM” rozstrzygnięty

          •  

            W naszej szkole został ogłoszony konkurs „Pisanka z motywem matematycznym.

            Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu pracy konkursowej. W poniedziałek  25 marca 2024r. ogłoszono zwycięzców szkolnego konkursu, który cieszył się sporym zainteresowaniem.

            Prace uczniów zostały zaprezentowane na naszej szkolnej wystawie.

            Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a oto zwycięzcy:

            I miejsce – Kacper Banasiak

            II miejsce – Kajetan Hinz

            III miejsce –  Amelia Świerkowska

            Wyróżnienie: Martyna Modrzejewska

            Raz jeszcze serdecznie gratulujemy!

             

            Natalia Doering

            Zbigniew Bahr

        • Dzień Marchewki
          • Dzień Marchewki

          • 4 kwietnia obchodzimy Dzień Marchewki. To warzywo  jest niezwykle bogate w wartości odżywcze. Spożycie już 100 g marchwi zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na witaminę A. Ponadto warzywo to stanowi bogate źródło witamin: C, B1, B2, B3, B6, K oraz składników mineralnych: potasu, wapnia, fosforu, żelaza, magnezu, kwasu foliowego.

            Z dobroczynnych właściwości marchewki może skorzystać każdy. Marchewki nie powinno zabraknąć w jadłospisie, jeśli zależy nam na tym, by na dłużej cieszyć się młodą i promienną cerą. Jej spożywanie wpływa korzystnie na narząd wzroku, dlatego warto, aby jadały ją osoby dużo pracujące przed komputerem. Z uwagi na wysoką zawartość potasu jest polecana osobom z nadciśnieniem tętniczym. 

            Dzieci podczas zajęć świetlicowych obejrzały film na temat dobroczynnego wpływu marchewki na zdrowie, wzięły udział w quizie na temat zdrowego odżywiania, przygotowały prace plastyczne oraz zapozowały do zdjęć ze specjalnie przygotowaną marchewką.

            Życzymy wszystkim zdrowego świętowania!

            Nauczyciele świetlicy

        • Szkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego, pt. Hello Britain dla uczniów klas II został rozstrzygnięty!
          • Szkolny konkurs plastyczny z języka angielskiego, pt. Hello Britain dla uczniów klas II został rozstrzygnięty!

          • Uczniowie klas drugich profesjonalnie podeszli do konkursu językowego.  Wpłynęło aż 20 prac! Wszystkie wykonane przez nich prace były bardzo pomysłowe i estetyczne. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych przez uczniów  klas drugich, pogłębianie zainteresowań Wielką Brytanią oraz pogłębienie wiedzy o Wielkiej Brytanii.

             

            Wyniki konkursu:

            1 miejsce – Michał Sierocki, klasa 2a

            2 miejsce – Aleksandra Klin, klasa 2a

            3 miejsce – Alicja Wasielewska, klasa 2c

            4 miejsce – Anna Burczyk, klasa 2c

            5 miejsce – Paweł Podwojski, klasa 2b

             

            Wszyscy uczestnicy otrzymali ocenę celującą z języka angielskiego, pozytywną uwagę do dziennika oraz batonika czekoladowego. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez Radę Rodziców ZKiW w Pinczynie.

             

            Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

             

             

            Organizator konkursu:

            Kamila Piankowska

            Nauczyciel języka angielskiego

        •  Wiosenny czas
          • Wiosenny czas

          • Długo wyczekiwana wiosna na dobre rozgaszcza się w Polsce, czego oznaką są coraz dłuższe dni, powrót ptaków z dalekich krajów oraz rozkwitanie pierwszych kwiatów. Korzystając z pogody ministranci oraz harcerze z naszej szkoły w marcową,  słoneczną sobotę  odbyli wycieczkę do kaszubskiej miejscowości Szarlota. Mieliśmy tam czas na integrację podczas zabawy w klubiku oraz gry w kręgle. Następnie udaliśmy się do Mini Zoo, gdzie mieliśmy okazję nakarmićb m. in. alpaki, kozy, owce, kucyki, króliki i  jelenie. Wyjazd był bardzo udany, dlatego zaplanowaliśmy już kolejny - 20 kwietnia do egzotycznego Zoo w Tuchlinie.

            Wykorzystując wiosenną aurę uczniowie naszej szkoły postanowili zrobić wielkopostny dobry uczynek i rekultywować trawnik po zimie przed naszą szkołą. Wygrabiliśmy całkiem sporo liści, ale był to również czas wspólnych rozmów i integracji. Na koniec czekała naszych uczniów słodka nagroda. A fotorelacja poniżej 😊

             

            Magdalena Piernicka

            Dagmara Siwek

            Justyna Zielińska - Myszk

        • Przygotowania do świąt wielkanocnych
          • Przygotowania do świąt wielkanocnych

          • Wielkanoc to długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. Święta Wielkanocne obfitują w tradycje oraz zwyczaje i choć część z nich niestety zanikła, to wiele nadal jest kultywowanych. Niedziela Palmowa, Droga Krzyżowa w Wielki Piątek, tradycyjna wielkanocna święconka, msza rezurekcyjna, śniadanie wielkanocne czy wreszcie śmigus-dyngus to powszechnie znane wielkanocne obyczaje. Na ten czas przygotowujemy się przez cały okres postu, ale przez ostatnie dni przed świętami te przygotowania są szczególnie intensywne. Uczniowie naszej szkoły również czekają na ten czas z niecierpliwością. Podczas zajęć świetlicowych przeprowadziliśmy szereg zajęć o tematyce wielkanocnej – uczniowie przygotowali wielkanocny plakat, świąteczne kartki oraz zajączki z papierowych talerzyków. Założyli również własne hodowle rzeżuchy w specjalnie przygotowanych pojemnikach.

            Jesteśmy już gotowi na nadejście świąt wielkanocnych!

            W tym pięknym czasie Wielkanocy życzymy wszystkim radości, nadziei i spokoju. Niech te święta przyniosą mnóstwo uśmiechu, ciepła i miłości.

             

            Nauczyciele świetlicy

        • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej
          • Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej

          • W dniu 25 marca 2024r. w hali sportowej w Skarszewach odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozegrała świetne zawody wygrywając z rywalkami z Sumina 2:0 i Skarszew 2:0. Tym samym zajęły I miejsce w dzisiejszych zmaganiach i zapewniły sobie awans do Mistrzostw Powiatu.

            Klasyfikacja końcowa:

            I miejsce –  SP Pinczyn

            II miejsce -  SP nr 2 Skarszewy

            III miejsce – SP Sumin

            Skład zespołu: Małgorzata Zentkowska, Adela Grzegorzewska, Zuzanna Labuda, Paulina Krefta, Klaudia  Nakielska, Amelia Literska.

            Życzymy powodzenia w kolejnym etapie rozgrywek!!!

        • Szkolny konkurs recytatorski „W krainie poezji dziecięcej”
          • Szkolny konkurs recytatorski „W krainie poezji dziecięcej”

          • 25 marca odbył się w naszej szkole coroczny konkurs recytatorski „W krainie poezji dziecięcej” dla klas I – III. Celem konkursu było: popularyzowanie wielobarwnej poezji dziecięcej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, promowanie talentów recytatorskich oraz kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego.

            W konkursie wzięło udział 9 uczniów, po jednej osobie z każdej klasy. Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności, więc jury w składzie: Pani Dagmara Siwek oraz Pani Zyta Mikołajewska miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców.  

            Wyniki prezentują się następująco:

            I. miejsce w kategorii klas pierwszych – Oskar Pałasz (klasa I b)

            II. miejsce w kategorii klas pierwszych – Dawid Kukla (klasa I a)

            III. miejsc w  kategorii klas pierwszych – Aleksander Wołoszyn (klasa I c)

            I. miejsce w kategorii klas drugich – Zofia Opatowska (klasa II b)

            II. miejsce w kategorii klas drugich – Nikola Felska (klasa II c)

            III. miejsce w kategorii klas drugich – Łukasz Danilczuk (klasa II a)

            I. miejsce w kategorii klas trzecich – Weronika Barczyńska  (klasa III a)

            II. miejsce w kategorii klas trzecich – Michalina Adamowska (klasa III b)

            III. miejsce w kategorii klas trzecich – Wiktoria Kuks (klasa III c)

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy talentu artystycznego. Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i dzielenie się pięknem poezji. Laureaci będą reprezentować wkrótce naszą szkołę w gminnym konkursie recytatorskim. Trzymamy kciuki!

                                                           Kinga Cwetko, Małgorzata Dzienniak, Angelika Prabucka

        • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”
          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa sztuką”

          • Zadaniem, które wykonała klasa 1a i 1b  w ramach projektu „Zabawa sztuką” w marcu było „Pocztówkowo”. Uczniowie poznali twórczość niemieckiego malarza Paula Klee, a następnie tworzyli pracę własną, zainspirowaną dziełami artysty. Uczniowie w swoich rysunkach starali się sprowadzić widziany świat do figur geometrycznych, wykorzystując przy tym rytm oraz jasne, żywe, kontrastujące ze sobą kolory.

            Klasa Ib dodatkowo wykonała „Pole kwiatów” według założeń Herve Tulleta z wykorzystaniem farb i folii spożywczej. Efekty naszej pracy można podziwiać na poniższych zdjęciach.

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
      • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie