• Inny nie znaczy gorszy – warsztaty integracyjne z uczniami z OREW-u w Skarszewach
          • Inny nie znaczy gorszy – warsztaty integracyjne z uczniami z OREW-u w Skarszewach

          • Dnia 3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który został ustanowiony w 1992 r. przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Uczniowie klasy IV a wraz z wychowawcą i p. pedagog Małgorzatą Dzienniak, postanowiły odwiedzić z tej okazji uczniów z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Terapeutycznego w Skarszewach. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od zwiedzania Wiejskiego Zakątka, którego mieszkańcy są terapeutami. Miejsce to wczoraj odwiedził sam święty Mikołaj i panowała tam niezwykle świąteczna atmosfera. Mieliśmy okazję zobaczyć i karmić kangury europejskie, owce wrzosówki, osiołka, kucyka, alpaki, króliki miniaturowe oraz psy. Wszystkie zwierzęta są wyspecjalizowane w pracy z dziećmi, więc są niezwykle spokojne i łagodne. Następnie poszliśmy zwiedzać „molo”, z którego corocznie dzieci topią Marzannę i mają możliwość łowienia ryb. Zwiedziliśmy również duży plac zabaw, do którego prowadziła tablica
            z komunikacją alternatywną. Wielu uczniów OREW-u nie potrafi mówić i komunikuje się używając gestów, obrazów i przedmiotów. Kolejnym punktem naszego programu było zwiedzanie ośrodka. Nauczyciele wraz z uczniami powitali nas ciepłą herbatą i poczęstunkiem. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego przygotowywania i pieczenia pierników. Podczas kulinarnych zmagań, dużo rozmawialiśmy, śmialiśmy się a także śpiewaliśmy kolędy. Na koniec dekorowaliśmy i degustowaliśmy nasze pierniki. Wyszły pyszne!

            To był miły czas, wspaniała lekcja empatii oraz budowania wzajemnych relacji. Uczniowie naszej szkoły mogli nauczyć się wrażliwości na potrzeby innych i zrozumieć, że pomimo różnić, z którymi czasami się spotykamy, każdy człowiek zasługuje na szacunek, koleżeństwo i szczęście.

             

            Magdalena Piernicka

        • Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny Miś”
          • Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Bezpieczny Miś”

          • Uczniowie klas I – III wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Bezpieczny Miś”.  Celem konkursu było rozwijanie twórczej inwencji dzieci oraz propagowanie i utrwalanie zasad bezpiecznego zachowywania się w różnych sytuacjach życiowych. Zwycięzcami etapu szkolnego zostali: Oliwia Głowacka, Natalia Krzyżostaniak, Nadia Hoffmann, Jan Kajzer oraz Kacper Banasiak. W magicznej, przedświątecznej atmosferze Pani Dyrektor Iwona Loroch serdecznie gratulowała autorom najciekawszych w naszej szkole prac. Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za kreatywność i zaangażowanie.

                                                                                                                      Angelika Prabucka

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

          • Na początku grudnia w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych. Tego dnia wszyscy uczniowie klas pierwszych stali się prawdziwymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. W naszej szkole pasowanie na czytelników biblioteki stało się już tradycją i wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

            Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz prezent w postaci książki. Potem wszyscy zostali zaproszeni do częstego odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, ponieważ celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

            Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani. Do szkolnej biblioteki należy każdy uczeń naszej szkoły i nie trzeba się zapisywać, czytelnikiem jest się od pierwszej do ósmej klasy. Zapraszamy wszystkich do częstych wizyt w bibliotece. Do zobaczenia!

             

        • Mikołajki tuż, tuż …
          • Mikołajki tuż, tuż …

          • Dzisiaj w świetlicy szkolnej od samego rana trwały przygotowania do jutrzejszych mikołajek. Dzieci z wielką ochotą zabrały się do pracy od samego rana.

            Przygotowały prace plastyczne m.in. tradycyjne skarpety wykonane z papieru oraz portrety św. Mikołaja, które zostały zawieszone w galerii prac świetlicy.

            W pomieszczeniu świetlicy również zapanowała świąteczna atmosfera. Rozbłysła choinka, na oknach i drzwiach zawisły białe dekoracje, a pod sufitem rozwieszono „pranie Mikołaja”! 😉


             

            Ewa Niemczyk, Daria Menard


             

        • Domki z piernika
          • Domki z piernika

          • Zapraszamy do galerii zdjęć domków z piernika. Domki będzie mozna wylicytować podczas kiermaszu mikołajkowego 6 grudnia 2022 r. Serdecznie zapraszamy!

        • DOWOZY – 6 grudnia 2022 r.
          • DOWOZY – 6 grudnia 2022 r.

          • Karolewo/Piesienica/Biały Bukowiec

            Przywozy

            6.55 – zajęcia dodatkowe

            7.25! – Ob, IVa,Va, VIa, VIIa,VIIIa,VIIIc

            10.10! – IIa, IIIa, Vb(czek. w świet.)

            Odwozy

            13.00! – Ob.

            13.40! – IVa, Va, VIa

            14.40 – VIIa, VIIIb, VIIIc

            16.50 – IIa, IIIa, Vb, pozostali z kiermaszu, którzy nie będą wracali z rodzicami

             

            kl. Ia – wycieczka

            Pałubinek/ul. Ciska/ul.Nowodworska

             

            Przywozy

            7.05 – Ob, VIb, VIIa, VIIIa, VIIIb

            9.45 – IVb(czek. w świet.)

            11.25 – IIb, IIIb, Vb

            Odwozy

            13.05 – Ob

            13.45 –VIb

            14.35 – VIIa, VIIIa, VIIIb

            16.45 – IIb, IIIb, IVb,Vb, pozostali uczniowie z kiermaszu, którzy nie będą wracali

            z rodzicami

             

            kl. Ib – wycieczka

             

        • 6 grudnia (wtorek)- KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
          • 6 grudnia (wtorek)- KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          •  

            klasy IVa, IVb, Va, VIa, VIb, VII, VIIIa,VIIIb, VIIIc- lekcje zgodnie z planem

             

            11.50-14.40- klasy IIa, IIb, IIIa, IIIb, Vb- zajęcia projektowe

            Zasady savoir vivre przy stole wigilijnym. Dobre maniery na święta i nie tylko”.Po zajęciach uczniowie uczestniczą w kiermaszu.

             

            kl.Ia,b,c, IIc- wyjazd do kina w Starogardzie (dzień bez lekcji)- po powrocie z kina uczniowie wracają do domu. Na kiermasz przychodzą z rodzicami.

             

            Kiermasz świąteczny w godz.15.00-17.00

            15.00 Jasełka

            15.30-17.00- Licytacja Świątecznych Domków z Piernika oraz śpiewanie kolęd

             

            Stoiska klasowe:

            Klasy I-III- świetlica

            Sala 10- kl.IVa, IVb

            Sala 11- kl.Va,Vb

            Sala 12- kl.VIa, VIb, VII

            Sala 13- klasy VIIIa,b,c

             

            Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców.

        • KLASOWE MIKOŁAJKI 4 a
          • KLASOWE MIKOŁAJKI 4 a

          •  

            W piątkowe po południe uczniowie kl. IV a wraz z wychowawcą i opiekunem p. Agnieszką Mazur, spotkali się, aby świętować Mikołajki. Mikołajki są wydarzeniem, które wzbudza u każdego wiele radości . W klasach narasta przedświąteczna atmosfera, a wszystkim udziela się dobry nastrój. Okazało się, że klasa 4 a w tym roku była wyjątkowo grzeczna, bo w szkole Mikołaj zostawił dla nich skarpetki i kalendarze adwentowe. Po otrzymaniu prezentów, uczniowie przystąpili do największej atrakcji tego wieczoru, czyli chowania się po ciemku w wyznaczonej części szkoły. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością w wyszukiwaniu swoich kryjówek. Następnie odbyły się rozgrywki sportowe w grupach. Gdy już byliśmy trochę zmęczeni i głodni, to czekała na nas kolejna niespodzianka – pizza. Po zjedzeniu posiłku, bawiliśmy się w kalambury i graliśmy w gry stolikowe. Na koniec naszych Mikołajek odbyła się mini dyskoteka. To był wyjątkowo miły wieczór, który sprzyjał integracji naszego zespołu klasowego.


             

            Magdalena Piernicka

        • ANDRZEJKI w świetlicy szkolnej
          • ANDRZEJKI w świetlicy szkolnej

          •  

            30 listopada uczniowie, którzy byli obecni w świetlicy szkolnej mieli okazję wziąć udział w andrzejkach. Andrzejki to czas wróżb i zabaw przed zbliżającym się adwentem.

            W tym wyjątkowym dniu dzieci poznały historię tej tradycji. Następnie dzieci przystąpiły do zabaw andrzejkowych  z nauczycielami. Dzieci odgadywały nazwy zawodów, które mogą w przyszłości wykonywać, losowały karteczki z wróżbami itp.

            Dzieci były w doskonałych humorach, a uśmiech na ich twarzach świadczył o miłej zabawie.

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          •  

            25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przyłączyli się do obchodów tego święta.

            Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych wspomina z sentymentem swojego starego misia.

            Koordynatorami akcji w szkole była biblioteka szkolna i świetlica. W tym dniu dzieci przyniosły do szkoły swoje pluszowe misie.

            W lasach I-III odbyły się zajęcia edukacyjne, dzieci oglądały prezentację multimedialną, wykonały pracę plastyczną.

            W świetlicy szkolnej również odbywały się zajęcia dla wszystkich wychowanków. Czytano  fragmenty literatury dziecięcej, m.in. „Kubusia Puchatka”, rysowano portrety różnych bohaterów bajek – pluszowych misiów, prace zawieszono w galerii świetlicy. Odbyła się również sesja zdjęciowa z maskotkami.

            Niespodzianką dla wszystkich uczniów były odwiedziny Kubusia Puchatka i Tygryska.

            Humory w tym dniu dopisywały wszystkim.

             

        • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  W BILIOTECE SZKOLNEJ
          • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BILIOTECE SZKOLNEJ

          •  

            25 listopada kolejny już raz w naszej szkole uczniowie obchodzili to najmilsze święto. W tym dniu pełno było pięknych przytulanek, najważniejszych dla ich posiadaczy. Bo jak wiadomo miś to najlepszy przyjaciel, ukochana maskotka na dobre i na złe chwile. Można go przytulić, a nawet powiedzieć mu o czymś bardzo ważnym.

            Dzieci poznały historię pluszowego misia. Były wspólne zabawy. Efekty prac plastycznych przerosły oczekiwania… prace znalazły się na wystawach na gazetkach ściennych w bibliotece i świetlicy.

            Pluszaki wysłuchały bajek o misiach w wykonaniu ich właścicieli.

            Kolejne atrakcje przygotowała świetlica szkolna. Uczniowie wzięli udział w przygotowaniu portretu misia oraz licznych quizach na temat Dnia Pluszowego Misia.

             

            Uczestników obchodów tego szczególnego dnia odwiedzili niecodzienni goście. Do szkoły przybyli Kubuś Puchatek oraz Tygrysek. Zdjęcie z tak niezwykłymi gośćmi sprawiło dzieciom (i nie tylko dzieciom) dużo radości.

             

            Dzień był pełen śmiechu i zabawy.

        • Wycieczka do Warszawy
          • Wycieczka do Warszawy

          •  

            W dniach 23-24  listopada uczniowie klas VI b i VIII a udali się na wycieczkę autokarową do Warszawy. Wycieczka, w zdecydowanej większości, zrealizowana została dzięki środkom pozyskanym z projektu „Poznaj Polskę ”Wyjazd wzbudził wiele emocji. Wyjechaliśmy we wczesnych godzinach porannych. Zdecydowana większość  uczniów po raz pierwszy odwiedziła stolicę. Zwiedzanie zaczęło się od spotkania z przewodnikiem przy zabytkowym cmentarzu na Powązkach. Z należytym miejscu szacunkiem uczniowie spacerowali wśród nagrobków słuchając historii opowiadanych przez przewodnika. Następnym punktem programu był historyczny zespół miasta. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia Kolumny Zygmunta, Zamku Królewskiego czy Pałacu Prezydenckiego. Były to miejsca, które wcześniej oglądali tylko w telewizji. Kolejny punkt programu to Grób Nieznanego Żołnierza oraz zmiana warty, na którą wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Wydarzenie to wywarło ogromne wrażenie na naszych uczniach. Mimo chłodu, uśmiech nie schodził z twarzy naszych podopiecznych i z zachwytem spacerowali dalej. Kulminacyjnym punktem było podziwianie stolicy z tarasu widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Potem udaliśmy się do hotelu, gdzie po zakwaterowaniu i pysznym obiedzie, dzieci dzieliły się wrażeniami. Emocji nie brakowało. Dla młodszych dzieci była to pierwsza noc z dala od rodziców. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczął się śniadaniem, po którym ruszyliśmy na dalszy podbój miasta. Tym razem do Wilanowa. Pod czujnym okiem przewodnika spacerowaliśmy alejkami i słuchaliśmy kolejnych opowieści na temat pałacu i jego mieszkańców oraz historii związanych z tym miejscem. Kolejnym punktem programu były Łazienki Królewskie. W pięknej zimowej scenerii podziwialiśmy nie tylko dzieła rąk ludzkich ale też kolorowe i dostojne pawie, wiewiórki i kaczki.  Ruszając w drogę powrotną przewodnik zabrał nas byśmy mogli zobaczyć ostatni punkt programu – autentyczny fragment murów Getta Warszawskiego. Wszystko co dobre szybko się kończy. Czas wracać do domu podziwiając po drodze krajobraz największego miasta w kraju.

            Cel wycieczki został osiągnięty. Uczniowie zwiedzili stolicę. Wrócili do domu z dużą ilością nowych informacji, wrażeń i nowych doświadczeń. Najważniejsze jest to, że pozostał niedosyt i chęć udziału w kolejnych wyjazdach. Radość uczniów była najpiękniejszym podsumowaniem całego wyjazdu.

            Justyna Zielińska - Myszk

        • Dzień Kredki
          • Dzień Kredki

          • 22 listopada obchodziliśmy w świetlicy szkolnej – DZIEŃ KREDKI.

            KREDKA – każdy z nas zna to słowo bardzo dobrze. Przywołuje ono wspomnienia z dzieciństwa, kiedy tworzone były wspaniałe obrazki, malowidła i esy floresy.  

            KREDKA to także nieodzowny przedmiot w pracy w świetlicy, a także podczas zajęć szkolnych. Dzięki pracy z kredkami dzieci wyrażają siebie poprzez tworzenie pięknych rysunków, mają swoje ulubione kolory w swoim dziecięcym piórniku i tworzą nimi wspaniałe arcydzieła.

            Do obchodów Dnia Kredki przygotowywaliśmy się od kilku dni tworząc dekorację, prace plastyczne,  które zawiesiliśmy w galerii świetlicy.

            Obchody Dnia KREDKI dzieci rozpoczęły od zabaw z „kredką olbrzymką”. Śmiechu i radości było co niemiara! W tym dniu dzieci obejrzały film pt. „Historia kredki”, a także pozowały do zdjęć z kredką.

             

                                                                   Ewa Niemczyk i Daria Menard

        • Wycieczka do Gdańska
          • Wycieczka do Gdańska

          • W listopadowy poranek 24.11.2022r. klasy: Ia, Ib, Ic oraz IIc udały się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem naszej wyprawy był Teatr Miniatura, w którym obejrzeliśmy przejmujący spektakl „Biografie Gdańska. Jak się tu znaleźliśmy”. W Gdańsku, podobnie jak w całej Polsce, mieszkają przedstawiciele mniejszości narodowych i etnicznych. Opowieści o tym, jak to się stało, że są dziś mieszkańcami i mieszkankami Gdańska są fascynujące, często bardzo skomplikowane i dramatyczne. Spektakl pokazał nam świat oczami dzieci i młodzieży z mniejszości narodowych, które opowiedziały, co zaprowadziło je do Gdańska. Po pełnym refleksji spektaklu klasy udały się na Westerplatte, by oddać hołd pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża. To przecież tak szczególne miejsce dla naszej szkoły, dlatego wspólnie odśpiewaliśmy w tym miejscu jej hymn „Westerplatte”. Bez wątpienia, była to najbardziej wyjątkowa chwila w ciągu tego dnia.

            Czas wycieczki upłynął nam bardzo szybko. Wróciliśmy do Pinczyna bogatsi o nowe doświadczenia i miłe wspomnienia. Teraz czas pomyśleć o kolejnej wycieczce.

            Agnieszka Mazur, Magdalena Narloch, Beata Trygalska, Sandra Kurszewska

        • Paczuszka dla maluszka
          • Paczuszka dla maluszka

          • Nasza szkoła przystapiła do akcji Paczuszka dla Maluszka. Na plakacie załączonym poniżej są wymienione artykuły higieniczne i medyczne potrzebne dla hospicjum w Gdańsku. Za przyniesione artykuły uczeń otrzyma symboliczną bombeczkę na choinkę. Zachęcamy do włączenia się w akcję.

             

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          •  

            25 listopada 2022 r. obchodzić będziemy

            Święto Pluszowego Misia.

             

            Wszyscy uczniowie mogą przynieść w tym dniu swoją przytulankę.

             

            PRZEBIEG ZAJĘĆ:

            KLASY I-III

                      - Prezentacja multimedialna – Misie.  

            - Czytanie fragmentów bajek z misiem i o misiach.

                      - Zajęcia plastyczne pt.: „Mój przyjaciel miś”

                      - Zajęcia praktyczne – robimy misia.

             

            Odbędą się zajęcia świetlicowe w ramach obchodu Dnia Misia.

             

            Zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach i zabawach.

             

            ORGANIZATOR:

            Biblioteka szkolna i świetlica szkolna.

        • Konkurs chemiczny
          • Konkurs chemiczny

          • 7 listopada odbył się po raz kolejny Wojewódzki Konkurs Chemiczny dla Uczniów Klas IV-VIII Szkół Podstawowych Województwa Pomorskiego na etapie szkolnym. Uczniowie klas VIII zmagali się z zadaniami dotyczącymi promieniotwórczości, budowy atomu czy bardziej przyjemnymi jak obliczanie mas cząsteczkowych i ustalanie stosunków masowych.  Każdy z uczestników (w tym roku było ich, aż 15-tu) dał z siebie 100%.  Miło mi poinformować, że dwie osoby z naszej szkoły zakwalifikowały się do etapu rejonowego: Marta Ćwiklińska z kl. VIIIa oraz Krzysztof Nadolski z kl.VIIIc . Uczniowie napisali konkurs na wysokim poziomie i będą zmagać się w kolejnym etapie  2 stycznia 2023r. Trzymamy kciuki za naszych uczestników!

            Daria Menard

        • „O witaniu się słów kilka”
          • „O witaniu się słów kilka”

          • Doskonale wiemy, że powitanie to bardzo ważny element dnia, bo kto z nas nie lubi usłyszeć miłego dzień dobry? To on pozwala budować miłą atmosferę, reguluje przebieg dnia i sprawia, że już od samego rana dzieci czują naszą uwagę. Powitanie to kolejny temat innowacji pedagogicznej pod hasłem Savoir vivre czyli dobre maniery. Na dobry początek uczniowie mieli okazję powitać się różnymi częściami ciała i trzeba przyznać, że wyszła z tego świetna zabawa. Jako wprowadzenie do tematu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą powitań z różnych stron świata a następnie sami witali się zgodnie z kulturą wylosowanego przez siebie narodu. O tym, że dzieci kochają zabawę i element zaskoczenia nie trzeba nikogo przekonywać tak więc każda klasa stworzyła własną powitankę na dobry dzień. Różnorodny sposób powitania tak bardzo spodobał się uczniom i nauczycielom, że stał się codziennym elementem dnia.

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
      • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie