• Wycieczka klas VII i VIII b

          • 17 maja klasy VIIIb i VIIa wybrały się na biwak do Borzechowa, do ośrodka Jeziornik, pięknie położonego nad samym Jeziorem Borzechowskim. Po przyjeździe uczniowie rozlokowali się w pięknych domkach pachnących jeszcze świeżym drewnem i lakierem. Następnie udaliśmy się na spacer nad jezioro oraz po ośrodku, aby poznać teren i miejsca, po których będziemy się poruszać. Kolejnym punktem programu był obiad spożyty w stołówce, aby posilić się przed wyczerpującymi podchodami. Kiedy weszliśmy do lasu, od razu rzuciły się nam w oczy kolorowe znaczniki, które zabieraliśmy ze sobą, aby nie pozostawić po sobie śmieci. Pomimo przebiegłych i podstępnych podpowiedzi i zadań, mylenia kierunków i dróg udało nam się znaleźć i wykonać wszystkie nakazane zadania. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domków, aby chwilkę odpocząć, ponieważ już czekała na nas kolejna atrakcja w postaci ogniska. Mieszkańcy wszystkich domków musieli przygotować na wieczorne ognisko występ „ artystyczny”. Były śpiewy, tańce, kabarety i inne formy artystyczne. Po tak miło spędzonym czasie wybraliśmy się na dyskotekę, aby pobawić się do czasu godziny ciszy nocnej obowiązującej w ośrodku.

                        Kiedy już zaaklimatyzowaliśmy się w domkach, niespodziewanie przyszedł czas na „ chrzest biwakowy”. Każdy uczestnik otrzymał nowe, piękne indiańskie imię, które zostało wypisane markerem na ręce, spróbował oryginalnych dań oraz wykonał zadanie jemu powierzone. Przy blasku ogniska i pięknie świecących tej nocy gwiazd wszyscy pozytywnie zdali egzamin obozowy i przeszli chrzest na biwakowicza. Następnie udaliśmy się na spoczynek i wśród wielu emocji poszliśmy spać .

                        Rankiem przywitało nas piękne słońce i po śniadaniu poszliśmy się na boiska sportowe, gdzie uczniowie grali w piłkę nożną, siatkową, badmintona oraz uprawiali inne sporty. Nastąpiło rozstrzygnięcie ogniskowych konkurencji i każdy z uczestników otrzymał drobny podarunek.
            Po posprzątaniu domków nadszedł czas powrotu do domu. Zmęczeni, ale szczęśliwi rozjechaliśmy się do swoich domów.

             

             

            Alicja Kubik, Anna Polc, Dagmara Siwek, Bernadeta Ptak,

        •  Wycieczka Gniezno-Biskupin
          • Wycieczka Gniezno-Biskupin

          •              16 maja  uczniowie klasy V a, V b oraz VI a  wybrali się na wycieczkę do Gniezna, pierwszej stolicy Polski oraz Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

                        Priorytetem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie.

            Pierwszym celem naszej wycieczki było Gniezno, historyczna stolica tworzącego się państwa polskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam o pełnej, ukrytych symboli historii  Drzwi Gnieźnieńskich, będących unikatowym zabytkiem sztuki romańskiej w Polsce. Następnie uczniowie przejechali kolejką  wąskotorową w stylu retro z Gąsawy do Biskupina. Mieliśmy okazję podziwiać piękne krajobrazy w pełni korzystając z ciekawej przejażdżki.
                        Punktem kulminacyjnym, a zarazem główną atrakcją była wizyta w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie.  Dzisiejszy skansen to pozostałości po osadzie łużyckiej sprzed 2700 lat. Mieliśmy okazję  obejrzeć historyczne  obozowisko łowców i zbieraczy z epoki kamienia oraz wioskę wczesnopiastowską. Pan przewodnik przedstawił nam historię powstawania osady od opisu budowy chat po organizację „ osiedla”. Poznaliśmy codzienność mieszkańców osady, ich  codzienne zajęcia i troski.  Podczas zwiedzania osiedla obronnego ludności łużyckiej w zrekonstruowanych chatach czekali na nas rzemieślnicy prezentujący swoje wyroby m.in. broń, szaty czy narzędzia. Dzieci poznały techniki wykonywania prymitywnych instrumentów muzycznych z rogów zwierzęcych oraz historię pierwszej monety. Po obejrzeniu osady udaliśmy się na projekcję filmu, dotyczącego historii odkryć archeologicznych w Biskupinie.

                 Jednym z  głównych założeń wycieczki było ukazanie dzieciom kontrastu pomiędzy życiem dzisiejszym a życiem naszych przodków. Była to „żywa lekcja historii”, która z pewnością wszystkim zapadła w pamięć.

                  Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, piękna pogoda, ciekawe zabytki
             i krajobrazy  na długo pozostaną  w naszej pamięci.

             

            Natalia Doering, Elżbieta Prześrut-Prądzińska, Dagmara Siwek, Alicja Kubik

        • Obchody Dnia Rodziny w świetlicy szkolnej
          • Obchody Dnia Rodziny w świetlicy szkolnej

          • 15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny z tej okazji w ciągu tygodnia w świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia związane z tym tematem.

            Podczas zajęć dzieci próbowały odpowiedzieć na pytanie – Co to jest rodzina? Zajęcia miały na celu uświadomienie, że rodzina to jedna z najwyższych wartości. Starano się wzmocnić więzi uczuciowe w rodzinie, a także doskonalono umiejętność wyrażania  i okazywania swojego przywiązania oraz miłości do rodziny.

            Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zostały zawieszone w galerii świetlicy.

        • Konkurs EKO – zabawka rozstrzygnięty!
          • Konkurs EKO – zabawka rozstrzygnięty!

          •  

            Na przełomie kwietnia i maja odbył się w naszej szkole ekologiczny konkurs plastyczno-techniczny pt. „EKO-zabawka”. Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie zabawki z materiałów ekologicznych bądź surowców wtórnych.
            Konkurs miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska, rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz rozbudzanie zainteresowań ekologicznych, rozbudzanie wyobraźni i fantazji oraz rozwijanie zdolności manualnych.

            Uczniowie przystąpili do konkursu w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Do organizatorów wpłynęło 31 niesamowicie pomysłowych prac. Wśród nich znalazły się: gry planszowe, piłkarzyki, samochody, krokodyle, roboty i wiele innych.

            Ostatecznie organizatorzy zdecydowali o przyznaniu równorzędnych nagród oraz wyróżnień w obu kategoriach.

            Uroczyste wręczenie nagród odbyło się we wtorek 16 maja. Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Loroch dyplomy oraz upominki zakupione dzięki wsparciu Samorządu Uczniowskiego.

            Katerogia klas IV-VI

            Nagrody: Julia Pellowska kl. IVb, Michał Drózkowski kl. Va, Maja Kosecka kl. Va,

            Wyróżnienia: Martyna Modrzejewska kl. IVb, Igor Sobol kl. IVb, Natalia Kostrzewa kl. IVb, Kajetan Hinz kl. Va

            Kategoria klas VII-VIII

            Nagrody: Jagoda Grontman kl. VIIIc, Karolina Leszczyńska kl. VIIIc, Patryk Mikołajewski kl. VII

            Wyróżnienia: Bianka Hinz kl. VIIIa, Maja Hinz kl. VIIIa, Agata Zapotoczna kl. VIIIc

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za ogrom włożonej pracy i niesamowitą kreatywność w tworzeniu ekozabawek.

            Joanna Marcinczyk,
            Justyna Zielińska-Myszk

        • Laboratoria Przyszłości
          • Laboratoria Przyszłości

          • Program „Laboratoria Przyszłości” jest dla wielu szkół kolejną możliwością do zdobywania nowych kompetencji i kształtowania tych już wcześniej zdobytych.
            W ubiegłym roku szkolnym nasza placówka otrzymała w ramach tego projektu bardzo nowoczesne wyposażenie. Dostaliśmy m.in. drukarkę 3D, klocki Lego Spike, klocki LOFTI, roboty Photon oraz sprzęt multimedialny. Wymieniony sprzęt był bardzo chętnie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, a sprzęt multimedialny na uroczystościach i wycieczkach.

            Praca ze sprzętem przebiega w różny sposób w zależności od wieku uczniów. Najmłodsi bawili się i budowali klockami Lego Spike Essential oraz Lego SpikePrime. Ćwiczyli pracę z algorytmami postępowania podążając za instrukcjami oraz uczyli się programować, kiedy chcieli uruchomić zbudowane przez siebie roboty.

            Klocki wykorzystywano również na lekcjach techniki. Uczniowie zaznajamiali się z budową i funkcjami poszczególnych elementów elektronicznych. Posługiwali się nimi też podczas projektowania ruchomych elementów konstrukcyjnych.

            Dużo radości sprawia uczniom praca z robotami Photon. Zajęcia z nimi odbywają się w ramach różnych przedmiotów, nawet lekcji bibliotecznych. Najmłodsi uczyli się posługiwać linijką, starsi projektować trasy przejazdu robotów, a wszyscy elementów programowania, które było dostosowane do ich wieku. Wykorzystywano też plansze z mapą Polski, dzięki której uczniowie poznawali kierunki geograficzne, położenie miast w Polsce oraz uczyli się o skali.

            Szkoła została zaopatrzona także w nowy aparat, mikrofony i greenscreen. Wykorzystywane są one podczas akademii szkolnych, wycieczek i innych wyjazdów. Przydatne są też podczas kręcenia filmików do projektów uczniowskich oraz filmów promocyjnych szkoły.

            Ciekawym i nowym dla nas sprzętem jest drukarka 3D. Dzięki niej nauczyciele wychowania fizycznego zaopatrzeni zostali w nowe gwizdki. Na zajęciach przyrody uczniowie pracują z modelami węży i jaszczurek wydrukowanych na tej drukarce.

            Zabawa i praca ze sprzętami z projektu wywołuje w uczniach mnóstwo pozytywnych emocji. Dzięki temu lepiej opanowują ćwiczone kompetencje, przyswajają nowe informacje i umiejętności, uczą się współpracy i pracy w grupie.

        • Dzień Pszczoły w świetlicy szkolnej
          • Dzień Pszczoły w świetlicy szkolnej

          •  

            W dniach 08 - 12.05.2023 r. w świetlicy szkolnej przeprowadzono ciekawe zajęcia, którego tematem były pszczoły, a to dlatego, że za kilka dni obchodzimy Światowy Dzień Pszczół.

            Podczas zajęć uczniowie odkryli jak ważną rolę, te owady odgrywają w przyrodzie i życiu człowieka. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, której celem było pobudzenie świadomości o pożyteczności pszczół. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali informacji o życiu i zwyczajach pszczół.

            Nie zabrakło także bajek o pszczołach oraz filmów na temat produkcji i zdrowotnych właściwości miodu.  

            Uczniowie wykonali także prace plastyczne, z których powstała piękna wystawa  w szkolnej świetlicy. Zapraszamy do poniższej galerii zdjęć.

        • Gminny Konkurs Logopedyczny
          • Gminny Konkurs Logopedyczny

          • Dnia 9 maja wybraliśmy się do PSP w Bytoni na Gminny konkurs logopedyczny. Naszą szkołę i przedszkole reprezentowali następujący uczniowie:

            „0” Maki – Maria Czyryk 

            „0” Modraczki – Nikodem Burczyk

            „0” Margaretki – Kordian Cesarz

            I a – Jan Warsiński

            I b – Wiktoria Stopa

            I c – Kinga Nurek

            II b – Michalina Adamowska

            II c – Wiktoria Kuks

            III a – Patrycja Nadolska

            III b – Julia Grzeszkiewicz

            Wszyscy uczestnicy przepięknie wyrecytowali swoje utwory. Marysia i Nikodem z  oddziału „0” znaleźli się na podium: Nikodem II miejsce, Marysia III miejsce. Uczennica z klasy III a Patrycja Nadolska zajęła II miejsce w kategorii klas III, a wyróżnienie otrzymały Wiktoria Stopa i Julia Grzeszkiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i upominki. Gratulujemy i cieszymy się z kolejnych sukcesów naszych uczniów.

        • VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego
          • VI Rejonowy Konkurs Języka Angielskiego

          • W środę, dnia 26.04.2023 r. o godzinie 12:00 dwóch uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Pinczynie: Zuzanna Bara z klasy IIIb oraz Józef Czapiewski z klasy IIIa (wytypowanych przez nauczyciela języka angielskiego) reprezentowali naszą szkołę w VI Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową Nr 2 w Starogardzie Gdańskim.

            Celem Konkursu było zachęcanie ucznia do lepszego opanowania języka angielskiego, zwrócenie uwagi na poprawność gramatyczną, rozpowszechnianie zainteresowania krajami posługującymi się językiem angielskim oraz motywowanie ucznia zdolnego do pogłębiania wiedzy z języka angielskiego.

            Konkurs miał formę testu. Test trwał 45 minut i obejmował zadania gramatyczno – leksykalne o różnej skali trudności oraz sprawdzał umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

            W trakcie sprawdzania testów wszyscy uczestnicy konkursu wraz z ich opiekunami zostali zaproszeni na ciepły posiłek do szkolnej stołówki.

            Nasi uczniowie nie zostali laureatami konkursu, aczkolwiek każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia. Ponadto dzieci otrzymały oceną celującą z języka angielskiego praz pozytywną uwagę za reprezentowanie szkoły na zewnątrz.

            Serdecznie dziękujemy organizatorom konkursu za zaproszenie na VI Rejonowym Konkursie Języka Angielskiego dla klas III oraz dziękujemy Centrum Usług Wspólnych w Gminie Zblewo za zorganizowanie transportu. Dziękuję również Zuzi i Józkowi za ich chęci, rozwijanie swoich zainteresowań językowych oraz pozytywnego nastawienia do uczestnictwa w konkursie.

            Nauczyciel języka angielskiego:

            Kamila Piankowska

        • NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ
          • NARODOWE ŚWIĘTA MAJOWE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

          •  

            Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

            2 maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja
            3 maja z 1791 roku.

            Wychowankowie świetlicy szkolnej również dołączyli do obchodów ww. świąt. Od kilku dni nauczyciele świetlicy prowadzili zajęcia o charakterze patriotycznym. Podczas zajęć były rozwijane
            u dzieci zainteresowania symbolami narodowymi, kształtowane były postawy patriotyczne, budzenie szacunku dla własnego państwa i poczucia tożsamości narodowej.

            Dzieci poznały symbole narodowe: godło, flaga i hymn Polski. Rozmawiano także z dziećmi jak należy zachować się podczas śpiewania hymnu narodowego.

            Uczniowie wykonali różnorodne prace plastyczne, które zawieszono w galerii świetlicy.

        • „Wiwat maj, trzeci maj!” - 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkole w Pinczynie
          • „Wiwat maj, trzeci maj!” - 232. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkole w Pinczynie


          • Dnia 28 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole uroczystość upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r.  Ustawa rządowa była pierwszą w Europie, a drugą na świecie Konstytucją, dość nowoczesną jak na XVIII w. Stanowiła ona główny cel reform przeprowadzanych przez ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego.
            Jej najważniejszym zadaniem było zniesienie liberum veto i wolnej elekcji, a także zwiększenie liczby wojska. Była symbolem zmian, które miały zapewnić powodzenie i rozwój Rzeczpospolitej. Niestety Konstytucja upadła wraz z rozbiorami Polski.  W celu uczczenia tego wzniosłego dla dziejów Polski wydarzenia, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach projektowych. Wirtualnie odwiedzili Zamek Królewski w Warszawie, gdzie podczas Sejmu Czteroletniego została uchwalona Konstytucja. Ponadto układali interaktywne puzzle, ukazujące obraz wybitnego polskiego malarza Jana Matejki: „Konstytucja 3 maja”, który został namalowany w setną rocznicę jej powstania. Oglądali filmiki a także rozwiązywani quizy związane ze Świętami Majowymi na platformach edukacyjnych: learningapps., wordwall czy zintegrowanej platformie edukacyjnej. Śpiewali również pieśni patriotyczne – „Witaj majowa jutrzenko” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. Wszyscy czuli, że mają niepowtarzalną okazję uczestniczyć w historii, poznawać jej tajniki i dzielić się nimi z innymi. Każdą klasę odwiedził król Stanisław August Poniatowski, w którego postać wcielił się Łukasz Mikołajewski, czytając fragment Konstytucji. Asystą króla został marszałek sejmu 4 - letniego – Stanisław Małachowski. W wykonaniu scenki pomagała harcerka – Karolina Stopa. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w barwach biało – czerwonych.  Stanęli do konkursu na najpiękniejsze stroje oraz najdłuższą biało – czerwoną flagę w kategorii kl. I – III i wystrój  sali lekcyjnej w kategorii kl. IV – VIII. Rada Rodziców zafundowała zwycięzcom wspaniałe nagrody – skórzaną piłkę oraz wiatraki i balony w patriotycznych barwach. A zwycięzcami zostali: kl. I a, która wykonała najdłuższą flagę, bo aż na 37 metrów oraz IV a, która miała najładniejszy biało – czerwony strój oraz wystrój sali.  
            Pani Dyrektor Iwona Loroch wręczyła dyplomy i nagrody naszym uczniom.

            Gratulujemy!                                                                                              

            Warto nadmienić, że uczniowie naszej szkoły 27 kwietnia 2023 r. w dużym gronie przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Wokół Konstytucji 3 maja 1791 r.”, organizowanym przez Wojskową Akademia Techniczna w Warszawie i Kuratorium Oświaty. Nad przedsięwzięciem patronat honorowy objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Obrony Narodowej Pan Mariusz Błaszczak. W grze kahoot za pomocą smartfonów, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie internetowej Wojskowej Akademii Technicznej
            w Warszawie, wzięło udział jednocześnie 2 000 uczniów z całej Polski. Uczniowie rozwiązywali quiz dotyczący wiedzy nt. Konstytucji 3 maja 1791r. Uczniowie naszej szkoły wypadli bardzo dobrze na tle całej Polski, ponieważ Łukasz Mikołajewski zajął 13. miejsce, Maja Hinz 59., a Krzysztof Nadolski 82. Warto przypomnieć, że na 2000 uczniów.

            Pani Dyrektor Iwona Loroch wręczyła nagrody i dyplomy naszym uczniom.

            Serdecznie Gratulujemy!


            Magdalena Piernicka

            Agnieszka Mazur

            Agnieszka Radkowska

        • Jan Kajzer laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Chotomska Dzieciom”
          • Jan Kajzer laureatem Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Chotomska Dzieciom”

          • Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdańsku ogłosiła konkurs plastyczny związany z twórczością Wandy Chotomskiej zatytułowany „Chotomska Dzieciom”. Konkurs ma zasięg wojewódzki i skierowany jest do uczniów klas I-III.

            W tym roku ośmioro uczniów z naszej szkoły postanowiło wziąć udział w tym konkursie. Dzieci miały za zadanie stworzenie ilustracji inspirowanej przeczytanym wierszem Wandy Chotomskiej.

            15 marca odbyło się rozstrzygnięcie etapu szkolnego. I miejsce zdobyło 3 uczniów: Olga Konieczna (IIa), Kacper Banasiak (IIIa) i Jan Kajzer (IIIa) i to właśnie ich prace  zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Jan Kajzer został jego laureatem i znalazł się w gronie autorów najlepszych prac plastycznych zgłoszonych w województwie pomorskim.

            26 kwietnia Janek odebrał od Pani Dyrektor gratulacje wraz z nadesłanym z Gdańska dyplomem oraz nagrodą w postaci karty podarunkowej do Empiku. Serdecznie mu gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie w przyszłym roku.

        • Wycieczka integracyjna do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie
          • Wycieczka integracyjna do Zagrody Kociewskiej w Godziszewie

          • 24 kwietnia 2023 r. uczniowie klas: I a, I b, I c oraz II c Publicznej Szkoły Podstawowej w Pinczynie udali się na wycieczkę integracyjno – edukacyjną do Zagrody Kociewskiej
            w Godziszewie.  Dzieci nie tylko doskonale się bawiły, ale również pogłębiły swoja wiedzę
            z zakresu kociewskich zwyczajów. To była dla wszystkich niezapomniana wyprawa!

        • Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej
          • Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

          •  

            22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Świetlica szkolna przygotowywała się do tego święta od kilku dni. Przeprowadzono zajęcia, które miały na celu kształtowanie postaw proekologicznych i poszerzenie wiedzy na temat otaczającej przyrody. Nauczyciele przeprowadzili z dziećmi rozmowy i zajęcia, które miały na celu uświadomienie szkodliwego oddziaływania odpadów na środowisko przyrodnicze.

            Dzieci układały z puzzli obraz kuli ziemskiej. Była to zabawa zbiorowa, liczyła się współpraca. Zadanie nie należało do najłatwiejszych.

            Doskonalone były też  umiejętności artystyczne podczas wykonywania tematycznych prac plastycznych, które zawieszone zostały w galerii świetlicy.

                                                                                                                                            

        • „Do teatru, czy opery zabieram dobre maniery!” – przedstawienie „Dbamy o naszą planetę”
          • „Do teatru, czy opery zabieram dobre maniery!” – przedstawienie „Dbamy o naszą planetę”

          • W czwartek, 20 kwietnia 2023 roku wszyscy uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Pinczynie zebrali się w sali gimnastycznej, aby obejrzeć spektakl „Dbamy o naszą planetę”. Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III a  w ramach realizacji innowacji „Savoir - vivre czyli dobre maniery”.

                        W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w salę teatralną, a o jej charakterystycznym wyglądzie opowiedziała organizatorka spektaklu Pani Angelika Prabucka. Wspomniała również o tym jaki strój powinni mieć na sobie widzowie, ku zadowoleniu prowadzącej wszystkie dzieci doskonale o tym wiedziały. Świadczyły o tym eleganckie stroje uczniów. Następnie wybrzmiał dzwonek i przedstawienie się rozpoczęło.

                        Widzowie z zachwytem patrzyli na scenę i słuchali aktorów, którzy wcieli się między innymi w role różnych zwierzątek. Temat spektaklu nawiązywał do zbliżającego się „Dnia Ziemi”. Oprócz profesjonalnych występów  aktorów widzowie mogli podziwiać  również taniec kwiatów w wykonaniu uczennic z klasy I b. Na scenie rozbrzmiewały również piosenki o tematyce ekologicznej, do których przygrywała pani Maria Czapiewska oraz sami aktorzy.

                        Spektakl wszystkim bardzo się podobał, czego dowodem były liczne brawa, owacje na stojąco oraz gratulacje. Było to dla wszystkich niesamowite przeżycie. Okazało się, że w naszej szkole można poczuć się jak w prawdziwym teatrze. Gratulacje dla wszystkich!!!

                                                                                                          Angelika Prabucka

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Pinczynie
      • (058) 588 45 82 (058) 588 33 82
      • ul. Sportowa 8 83-251 Pinczyn 83-251 Pinczyn Poland
  • Galeria zdjęć

      brak danych
    • Logowanie